Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Sleater-Kinney — Little Rope
Future Islands — People Who Aren’t There Anymore
FEBRUĀRIS
Helado Negro — Phasor
Declan McKenna — What Happened to the Beach?
Chromeo — Adult Contemporary
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

DECEMBRIS
18: Jozef Van Wissem, Vagonu Halle
28: Ozols, Arēna Rīga
FEBRUĀRIS
17: X Ambassadors, Palladium koncertzāle
MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2019 - 4. daļa

Intro, 2019. g. 22. jūnijā

Sākoties garajām brīvdienām, nākam klajā ar nākamo rakstu sērijā Ceļš uz Positivus 2019. Šoreiz lielāku uzsvaru esam likuši uz pašmāju māksliniekiem — Eirovīzijas pārstāvjiem Carousel, kā arī lieliska humora un improvizācijas prasmju pārvaldītājiem Brīvrunu projektu. Balansam varat iepazīties arī ar Adam Naas — francūzi, kurš apveltīts ar ļoti augsta līmeņa vokālajām dotībām.

 

Carousel

Kaut parasti pašmāju mūzikai līdzi sekojošajiem ir zināmi teju visi kolektīvi, kas kaut ko dara salīdzinoši nopietnā līmenī, Carousel bija pamanījušies paslīdēt garām pat daudziem industrijai diezgan tuvu esošajiem, kur nu vēl tiem, kas mūzikai seko ļoti pastarpināti. Tieši tāpēc pašlaik, sekojot savam spožajam uznācienam Supernovā un gana pieklājīgajam arī vēlāk Eirovīzijā, šis kvartets nu ir pamanījies daudziem kļūt par vienu no šī gada atklājumiem, kura kvalitātes gribas novērtēt arī dzīvajā. Un, ņemot vērā grupas dalībnieku individuālās pieredzes, viņus ir vērts redzēt dzīvajā. Kaut gan pavisam nesen izdotais debijas EP Sketches of Sleepless Nights ne līdz galam pārliecina, nav nekādu šaubu, ka Positivus laikā Carousel skaisti sapņainajā noskaņā aizpeldēs ne viens vien festivāla apmeklētājs.

/Ilze Rudāja-Vucāne/

 

Adam Naas

Nav noslēpums, ka Adam Naas galvenais trumpis ir viņa daudzpusīgais un visās nozīmēs niansētais vokāls — francūzis lieliski izmanto savas spējas gan izpildīt trauslu falsetu, gan dominēt spēcīgu popa ritmu pavadījumā. Pārsvarā guvis iedvesmu, klausoties tādas spēcīgas vokālistes kā Nina Simona, Eta Džeimsa un Lorīna Hila, Adams līdz šim lielāko atpazīstamību guva 2016. gadā, kad daudzu redzeslokā nonāca viņa pirmā mini albuma singls Fading Away. Dziedot Nass izceļas ar savdabīgu vārdu izrunāšanu, kas tikai pastiprina viņa galvenās kvalitātes un nodrošina dziesmu palikšanu atmiņā jau no pirmajām noklausīšanās reizēm. Koncertieraksti liek saprast, ka viss iepriekš aprakstītais nav tikai oficiālo versiju triks, kas nozīmē, ka Adamam ir lieliskas iespējas sagādāt Positivus apmeklētājiem vienu no šī gada augstsvērtīgākajām performancēm.

/Gundars Zaburdajevs/

 

Brīvrunu projekts

Nebūs melots sakot, ka Brīvrunu projekta koncerti ir, iespējams, unikālākā pieredze pašmāju mūzikā pašlaik. Savā darbībā grupa apvieno divus pamatelementus — skatītāju iesaisti un improvizāciju kā improvizācijas teātrī, kā arī uz vietas izdomātas rīmes kā repa batlos. Ņemot vērā apvienības dalībnieku individuālās prasmes, šī visa rezultāts ir daudz iespaidīgāks, kā pirmajā mirklī varētu iedomāties, klausītājiem sniedzot unikālu, aizraujošu un patiesi kvalitatīvu priekšnesumu, kuru caurvij teicama humora izjūta. Turklāt to visu parādīt kungi ir spējīgi ne tikai improvizējot vien — viņu singls Nedēļa līdz algai ir viena no atsvaidzinošākajām un aizraujošākajām lietām Latvijas mūzikā šogad.

/Normunds Vucāns/

 

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus raksti:

1. daļa

2. daļa

3. daļa

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs