Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2019 - 5. daļa

Intro, 2019. g. 28. jūnijā

Beidzot ir atlicis vien mazāk nekā mēnesis, līdz visi varēsim doties uz Salacgrīvu, lai divu dienu garumā nodotos mūzikas valdzinājumam un baudītu labāko, ko mums šogad piedāvās Positivus festivāls. Ņemot vērā pašlaik aiz loga valdošo ļoti vasarīgo noskaņu, kas tā vien raisa vēlmi ceļot laikā, lai pasākums ātrāk pienāktu, šīs reizes Ceļā uz Positivus nedaudz sīkāk iepazīsimies ar trim neapšaubāmi ļoti festivālīgiem izpildītājiem — deju mūzikas leģendām Underworld, pašmāju producentu Makree, kā arī džeziski elektronisko Emma-Jean Thackray.

Underworld

Britu duets Underworld varētu būt viens no piemēriem grupai, kuras populārāko singlu zina ļoti plašas ļaužu masas, bet daudzi nemaz nenojauš tās izpildītāju. Tam par iemeslu ir slavenās Denija Boila filmas Trainspotting nobeigumā dzirdamā Born Slippy .NUXX, kas kļuva par vienu no ikoniskākajiem deviņdesmito gadu deju hitiem, tas autoriem tikmēr paliekot ēnā, salīdzinājumā ar citiem viņu laikabiedriem. Tiesa gan, viņus nebūt nevajadzētu ievietot "viena hita brīnumu" plauktiņā, jo viņiem aiz muguras ir gara un veiksmīga karjera, izdodot deviņus albumus un iegūstot lielu cieņu elektroniskās mūzikas klausītāju vidū. Tāpat viņi savas karjeras laikā ir rakstījuši skaņu celiņus filmām, lugām un audiovizuāliem projektiem, kā arī mūziku lāpas iedegšanas brīdim Londonas Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā. Tomēr tas, ar ko viņi pazīstami vislabāk, ir enerģiski un atmiņā paliekoši dzīvie koncerti, spējot veiksmīgi pārnest savus elektroniskos ritmus dzīvajā formātā. Tāpēc es nevaru vien sagaidīt brīdi, kad sarakstam ar festivāliem visā pasaulē, kuros viņi uzstājušies, šovasar pievienosies arī Positivus.

/Lauris Anstrauts/

Emma-Jean Thackray

Emma Džīnas Takrijas stāsts viennozīmīgi ir daudz dziļāks un niansētāks nekā pirmajā acu uzmetienā varētu likties. Lai arī viņas lielāka mīlestība un galvenais muzikālais virziens ir džezs, Emma to paspilgtina ar citu savai sirdij tuvu stilu — elektronisko mūziku. Starp trompetes, Emmas mīļākā instrumenta, skaņām un elektroniskiem bītiem viņa ir spējīga ierakstīt savu mūziku vienatnē. Piemēram, jaunā albuma Ley Lines tituldziesmā Emma izmantoja dažādus vokālos stilus, lai radītu iespaidu, ka ierakstā piedalījies jauktais koris. Par viņas profesionalitāti nerodas ne mazākās šaubas, tāpēc iesakām viņas koncertu Positivus nepalaist garām arī tad, ja džezs kā virziens nav starp mīļākajiem — augstas klases instrumentu pārvaldīšana noteikti var likt uzkavēties līdz pat beigām.

/Gundars Zaburdajevs/

Makree

Kamēr mūsu kaimiņiem lietuviešiem jau vairākas reizes ir izdevies tikt pie gana lieliem panākumiem starptautiskajā arēnā ar saviem elektroniskās mūzikas meistariem, nevienam no mūsu producentiem, piemēram, UK Top 40 pirmā desmitnieka latiņa vēl nav padevusies. Tiesa, redzot, cik profesionāli un mērķtiecīgi darbojas ventspilnieks Mārtiņš Makreckis jeb Makree, gribētos ticēt, ka tas ir tikai laika jautāums, līdz arī viņš to aizsniegs. Mūziķa pagaidām lielākais panākums ir pērn izdotā dziesma Never Been In Love, kas tapusi kopā ar britu Secondcity un kuras pirmatskaņojums notika pie slavenās BBC Radio 1 dīdžejas Annie Mac. Dziesmas kvalitātes ir novērtējuši, piemēram, arī Disclosure, spēlējot to savos DJ setos, taču tā nebūt nav viss, uz ko Makree ir spējīgs. Piemēram, viņa pavisam nesen izdotā versija par Bandmaster skaņdarbu About You ir dziesma, kas prasīties prasās uz atskaņošanu karstas vasaras naktī festivāla vidū, un nešaubies — pat tad, ja dosies uz šo setu dzirdēt tikai to lielo hītu, šis un citi piedāvājumi producenta priekšnesumā gana ātri iekustinās arī atturīgākas kājas un gurnus.

/Ilze Rudāja-Vucāne/

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus raksti:

1. daļa

2. daļa

3. daļa

4. daļa

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs