Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

MARTS
The Libertines — All Quiet On The Eastern Esplanade
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2019 - 6. daļa

Intro, 2019. g. 5. jūlijā

Jau esam nokļuvuši Positivus mēnesī. Lai arī vasaras karstums šobrīd ir jūtami atkāpies, tas nenozīmē, ka tās notikumi būtu jāgaida ar mazāku sparu. Mēs to darīt noteikti netaisāmies, kā rezultātā arī šonedēļ iepazīstinām ar trīs Positivus 2019 māksliniekiem — gan viesiem no Londonas, gan pašmāju projektiem.

Superorganism

Ja kāda grupa mūsu Gada labāko dziesmu topā aizcīnās līdz 13. pozīcijai, tas nekad nenotiek nejauši. Tieši to varētu teikt par Londonā bāzēto starptautisko orķestri Superorganism — kaut gan viņu mūzikā oriģinalitātes teju vai nav nemaz, tieši viņu mūziku klausoties, bija sajūta, ka šī ir 2018. gada unikālākā skaņa. Jaunieši nebaidās savā mūzikā aktīvi citēt un vietām pat bezkaunīgi kopēt visdažādākās ietekmes no indie un popmūzikas apcirkņiem, taču tieši šī bezkaunība viņiem ļauj izklausīties tik labi un aizraujoši! Iepriekšējā Positivus jau vairākus mēnešus pirms pasākuma aktīvi reklamēju Confidence Man, kuri, galu galā, sniedza vienu no festivāla neaizmirstamākajiem mirkļiem. Nešaubos, ka šogad Superorganism izdarīs precīzi to pašu, sajūsminot un aizraujot ikvienu klausītāju!

/ Normunds Vucāns /

 

Very Cool People

Gadu gaitā Very Cool People ir sevi pierādījuši kā vienu no profesionālākajām grupām Latvijā, un ir tikai loģiski, ka pēdējā laikā mūziķu smagais darbs ir beidzot atmaksājies, viņiem sākot gūt popularitāti arī ārpus mūzikas gardēžu redzesloka. Skaidrs, ka tam ļoti palīdzējusi sadarbība ar virkni populāru vokālistu (kā rezultātā tapis albums Caution! Contains Words!), taču pat ar vislabāko vokālu Very Cool People mūzikas galvenais virzītājspēks tāpat ir un paliek viņu tehniskās kvalitātes. Un pat tad, ja tās Tev ir vienaldzīgas, uz šo koncertu ir vērts doties tāpat — tur būs daudz patiesi lielisku mirkļu, taču neitrālam klausītājam visinteresantākais varētu būt viņu versija par leģendāro Killing In The Name Of — izpildījums, kas lēnām sāk kļūt par mūsulaiku pašmāju mūzikas folkloru.

/ Ilze Rudāja-Vucāne /

 

VIŅA

Zelma Jēgere nebūt ne tik ilgā laikā ir paspējusi padarīt VIŅU par ļoti zināmu vārdu Latvijas mūzikā, ko labi pierādīja arī nesen plašam skatītāju pūlim sniegtais koncerts K.K. Fon Stricka villas dārzā. Parādījusi savas prasmes repošanā (šeit nevar nepieminēt repa battle pret Edavārdiem Radio Pieci ēterā) un saņēmusi divus Zelta mikrofonus par minialbumu Elpo, VIŅA mūzikas sabiedrībai ir prezentējusi arī savu daudzpusību ar dalību Bandmaster, kā arī no tā izrietējušajā projektā AUTOGRAPHIC. Zelma nebaidās savās dziesmās iekļaut drosmīgus un asprātīgus tekstus, kuri kombinācijā ar smagajiem, elektroniskajiem bītiem veido ļoti atmiņā paliekošu kombināciju. Koncerts uz Piena Svētku skatuves Salacgrīvā tam visam būs vēl viens spēcīgs apliecinājums, tāpēc neiesakām to palaist garām.

/ Gundars Zaburdajevs /

 

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus raksti:

1. daļa

2. daļa

3. daļa

4. daļa

5. daļa

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs