Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Sleater-Kinney — Little Rope
Future Islands — People Who Aren’t There Anymore
FEBRUĀRIS
Helado Negro — Phasor
Declan McKenna — What Happened to the Beach?
Chromeo — Adult Contemporary
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

DECEMBRIS
18: Jozef Van Wissem, Vagonu Halle
28: Ozols, Arēna Rīga
FEBRUĀRIS
17: X Ambassadors, Palladium koncertzāle
MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2019 - 8. daļa

Intro, 2019. g. 19. jūlijā

Mūsu iepazīšanās ar Positivus 2019 programmu ir gandrīz noslēgusies — festivāls sāksies jau pēc nedēļas. Noslēdzošajiem rakstiem esam pietaupījuši vairākus no festivāla lielākajiem vārdiem, no kuriem daži arī šoreiz.

 

Edavārdi

Edavārdi jau gadiem ilgi ir viens no vissmagāk strādājošajiem Latvijas mūzikas industrijas pārstāvjiem, kuru, šķiet, visu laiku var redzēt vai nu kaut kur uzstājoties, vai arī izdodot jaunu materiālu. Izņēmums nav arī šī vasara, kurā, paralēli aktīvajai koncerdzīvei, mūziķis paspējis izdot jau četras kompozīcijas no gaidāmā albuma. Nevarētu teikt, ka tās atklāj iepriekš neredzētas mūziķa šķautnes, taču šķiet, ka tas pat īsti nav vajadzīgs — kvalitātes latiņa joprojām ir līmenī un reperis kļūst tikai populārāks un populārāks. Pat tad, ja šovasar Edavārdus esi redzējis jau citur, noteikti nepalaid garām viņa uzstāšanos arī Positivus — man nav ne mazāko šaubu, ka Piena svētku skatuve neilgi pēc vieniem piektdienas naktī būs viens no karstākajiem punktiem visa festivāla laikā!

/ Normunds Vucāns /

 

Ewert and the Two Dragons

Pateicoties sadarbībai ar I Love You Records, Ewert and the Two Dragons nereti Latvijā tiek uzskatīti ja ne par daļēji savējiem, tad mūsu mūzikas dzīvei gana pietuvinātiem gan. Tas rezultējies arī gana biežos koncertos mūsu pusē un droši var teikt, ka šī igauņu četrotne Latvijā ir ļoti iecienīta — viņu viegli klausāmais, bet niansētais indie popa skanējums un prasmīgi uzrakstītās dziesmas ir paspējis grupai atvērt ne vienas vien durvis, pie kurām pat tikai pieklauvēt sanācis gana mazam Baltijas mūziķu pulkam. Ewert and the Two Dragons uzstāšanās Salacgrīvā vienlaikus būs gan jau gana labi zināma un neapšaubāmi patīkama pieredze, gan arī iespēja labāk iepazīt pagājušā gada beigās klajā nākušo ceturto albumu Hands Around the Moon.

/ Gundars Zaburdajevs /

 

Ivans Dorns

Lai gan Positivus festivāla formāts un programma gadu gaitā ir izvērsusies dažādos virzienos, dzirdēt uz kādas no tā skatuvēm popmūziku krievu valodā joprojām ir visnotaļ nepierasti, tāpēc daudzi bija visai skeptiski ieraugot ukraiņu superzvaigznes Ivana Dorna vārdu pagājušā gada festivāla programmā. Skeptisko vidū biju arī es, bet, iegriežoties viņa koncertā, ātri vien sapratu, ka daudziem citiem festivāla apmeklētājiem pret viņa mūziku nav ne mazākās skepses, jo viņam bija izdevies pie festivāla otrās lielākās skatuves savākt ievērojama izmēra pūli, kas aktīvi kustējās viņa spēlētās mūzikas ritmos. Turklāt, līdzās viņa harizmātiskajai skatuves personai, arī muzikāli viņa koncerts izrādījās visnotaļ kvalitatīvs un noslīpēts. Tāpēc nav diez ko pārsteidzoši, ka viņš festivālā atgriežas arī šogad — paredzams, ka šoreiz viņam varētu izdoties piesaistīt vēl lielāku klausītāju skaitu.

/ Ilze Rudāja-Vucāne /

 

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus raksti:

1. daļa

2. daļa

3. daļa

4. daļa

5. daļa

6. daļa

7. daļa

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs