Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2019 - 9. daļa

Intro, 2019. g. 24. jūlijā

Ilgā gaidīšana nu jau beidzot ir galā — jau pēc aptuveni 48 stundām Salacgrīvā ieskanēsies pirmo koncertu pirmās taktis, un līdz ar to arī tā pa īstam sāksies šī gada Positivus festivāls! Bet, pirms dodamies turp, mums vēl ir jāsper pēdējais solis mūsu kopīgajā ceļā uz šī gada festivālu — kopā ar The 1975Deniss Pashkevich Funk Therapy Collective un Sūdiem.

The 1975

Pēc piecu gadu pārtraukuma atgriežoties Positivus festivālā, The 1975 šoreiz jau ir viens no skaļākajiem māksliniekiem programmā. Tāpat ir mainījies arī grupas ceļš — no “vienas no daudzajām” indie grupām viņi ir kļuvuši par vienu aktuālākajiem vārdiem mūsdienu popmūzikā ar pagājušajā gada nogalē izdoto albumu A Brief Inquiry into Online Relationships, kurš izpelnījās gandrīz vienbalsīgu kritiķu atzinību. Harizmātiskā grupas līdera Metjū Hīlija vadībā The 1975 rada vienu milleniāļu himnu pēc otras, esot reizē vienkārši, sarežģīti un beigās uzrunājot līdz sirds dziļumiem. Tieši šādu daudzveidību varam sagaidīt arī Salacgrīvā — patiesums, krāšņums, nedaudz puiciska neveikluma, kā arī daudz jo daudz krāsainu emociju.

/ Gundars Zaburdajevs /

Deniss Pashkevich Funk Therapy Collective

Deniss Paškeviča vārds liekus komentārus neprasa — viņš ir Latvijas vadošais džeza mūziķis, kurš regulāri sadarbojas ar citiem pasaules līmeņa attiecīgā žanra spīdekļiem un tepat rada augstākās raudzes ierakstu. Šoreiz Positivus gan viņu būs iespēja baudīt nedaudz citā ampluā kā ierasts — spēlējot fanku, kas, manuprāt, festivāla apstākļos varētu būt pat aizraujošāk kā džezs. Un ņemot vērā to, ka līdz ar Denisu uz skatuves kāps tādi meistari kā DJ Monsta, Staņislavs Judins, Mareks Logins, Migels Hernandezs Džiralds un Nefs Irizarijs, lai kopīgi turpinātu grupas desmit gadu jubilejas svinības, ir skaidrs, ka mūs sagaida reti augstvērtīgs muzikālais sniegums, kuras laikā pat nezinātājiem būs skaidrs — šie kungi ļoti izbauda to, ko dara!

/ Normunds Vucāns /

Sūdi

Kas gan tas būtu par Positivus ceļvedi, ja tajā ne reizi nebūtu pieminēti Sūdi? Šķiet, ka šai grupai ar festivālu ir izveidojusies abpusēji izdevīga simbioze, jo Positivus bez viņu koncerta neiztiek jau kuro gadu, šajā laikā Sūdiem kļūstot par sava veida festivāla simbolu, tikmēr grupai uzstāšanās Salacgrīvā bieži vien ir gada vienīgais publiskais koncerts. Līdz ar to, katru gadu visai liels cilvēku skaits dodas baudīt viņu uzstāšanos , jo nākamā iespēja viņus redzēt visticamāk pienāks tikai pēc gada. Turklāt Sūdu gadījumā nebūt nav pārspīlēti teikt, ka katrs viņu koncerts atšķiras no citiem, jo viņu repertuārā ir tikai viena pastāvīga dziesma — slavenais Tamburīns. Lielākā daļa pārējā materiāla katru reizi ir atšķirīga, grupai apdziedot to, kas konkrētajā brīdī liekas aktuāls — no politikas līdz, emm, sūdiem. Šogad viņiem arī piešķirta vieta uz lielākas skatuves nekā parasti (jo ierastā Dabas skatuve vairs neeksistē), tāpēc ir grūti atrast jebkādus pretargumentus viņu koncerta apmeklēšanai.

/ Lauris Anstrauts /

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus raksti:

1. daļa

2. daļa

3. daļa

4. daļa

5. daļa

6. daļa

7. daļa

8. daļa

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs