Dziesmas, kas jādzird šonedēļ (05/04)

Iknedēļas aktuālākās jaunās mūzikas apskats bija paņēmis Lieldienu brīvdienas, bet šonedēļ ir atpakaļ ar jauniem spēkiem un jauniem skaņdarbiem. To skaitā arī jaunumi no Oberhofer, Hudson Mohawke, The Child of Lov un daudziem citiem.
Oberhofer — Earplugs
Šis ir pirmais ieskats Bruklinas mākslinieka jaunā materiāla krājumos. Vel viens Oberhofer manierē ieturēts guļamistabas indie roka gabals, piesātināts ar melodiski smagāku rokmūzikas skanējumu. Lirika "I won't let you die" dziesmas mainīgajā noskaņojumā attiecināma uz faktu, ka tā stāsta par tās autoram tuvu, atkarību mocītu personu. Atceroties Breda Oberhofera debijas ierakstu, jaunajā materiālā nekur nav pazudušas arī neprognozējamās dziesmu struktūras. Earplugs un četri citi jauni skaņdarbi zem nosaukuma NOTALGIA tiks izdoti 23. aprīlī.
/Kristaps Zvirbulis/
Hudson Mohawke — Pleasure
Ziņa par to, ka skotu producents Hudson Mohawke šogad plāno izdot jaunu albumu vai vismaz EP man sagādāja kaudzēm prieka. Un, lai gan Pleasure nav pirmais singls no tā, bet gan tikai neliels bonuss, kas laists klajā par godu kādam festivālam, kā liels viņa talanta cienītājs es par to nevarēju neuzrakstīt. Minētais festivāls dala nosaukumu ar Dženetas Džeksones dziesmu Pleasure Principle un HudMo tāda paša nosaukuma R&B remiksu sēriju. Ar to gan sakritības nebeidzas — minētās dziesmas vokāls šeit izmantots tik daudz, ka Pleasure patiesībā ir kaut kas starp oriģinālu gabalu un remiksu. Skanējuma ziņā tas nav tik masīvs kā viņa blakusprojekts TNGHT un pēdējā EP materials, radot nedaudz rotaļīgu noskaņu, kas ir atbilstoša samplētajam skaņdarbam. Man šis nedaudz atgādināja Jamie XX solo materiālu, bet ir skaidrs, ka deju grīdu uzlaušanas potenciāls šim ir tikpat liels kā jebkam citam, ko Hudson Mohawke ir radījis.
/Lauris Anstrauts/
Kelpe — Answered
Elektroniskās mūzikas producents Kels Makkeons jeb Kelpe pēc četru gadu pārtraukuma jūnijā atgriežas ar jaunu, nu jau ceturto studijas albumu Fourth: The Golden Eagle, un šonedēļ pieejams tā pirmais singls Answered. Tas arī būs pirmais skaņdarbs, ko Kelpe izdos no savas jaunās ierakstu kompānijas DRUT. Answered ir patīkams dejojamais gabals — sākumā diezgan rāms, taču otrajā minūtē uzņem apgriezienus, līdz semplus sāk papildināt arī sintezatora skaņas, kas atsauc atmiņā Metric singlu Poster of a Girl. Turklāt čerkstošas plates efekts visas dziesmas garumā piedod tai siltumu un patīkamas novakares atmosfēru. Starp citu, ja kādreiz esat domājuši, kā būtu peldēties puzles gabaliņos, noskatieties Answered videoklipu.
/Jana Udovenko/
Ivars Arutyunyan un Edgars Rubenis — Following That Harmonious Glow
Ja pašmāju bāleliņu Mona de Bo eksperimentālais roks Tev bija par traku, tad šis ieraksts noteikti nebūs Tavā gaumē. Savukārt visi pārējie var doties muzikāli astrālā ceļojumā ar bundzinieku Ivaru Arutjunjanu un minētas grupas ģitāristu Edgaru Rubeni. Lakoniskais, spokainais ieraksts ir pirmais skaņdarbs tikko iznākušajā mūziķu improvizacionālajā albumā Temple of Sound.
http://skyr.bandcamp.com/album/temple-of-sound
/Sanita Kacuba/
The Child of Lov — Fly
Noslēpumainais The Child of Lov turpina gatavoties sava debijas albuma izdošanai. Tā jaunākajā singlā Fly bizness ir tads pats kā jau ierasts — viņa nedaudz biedējošie, šķiet, elektroniski pārveidotie vokāli sajaucas kopā ar skaņu miksli, kurā dzirdams šis tas no hiphopa, soul, popmūzikas un sazin vēl kā. Tas rada šādu tādu meinstrīma pievilcību, bet vienlaikus arī atstāj pietiekami daudz vietas dīvainībai. Tomēr, lai cik pārliecinoši viņš skanētu, man joprojām nav skaidrs, kā čalis no Nīderlandes, par kuru neviens neko nav dzirdējis, spēj savā debijas albumā piedabūt piedalīties Deimonu Olbērnu, MF Doom, Thundercat un citus atzītus mūziķus? Varbūt, ka līdz šim publiskotā informācija ir blefs un aiz tā slēpjas kas krietni labāk atpazīstams? Piemēram, man nez kāpēc liekas, ka tas viss skan aizdomīgi līdzīgi Danger Mouse...
/Lauris Anstrauts/
Joel Compass — Back to Me
Visās izpratnēs jaunais R&B censonis Džoels Kompass piedāvā savu pirmo mūzikas video. Back to Me ieturēta R&B tradīcijās, piedziedājums lēni ierāpos smadzenēs un tur kādu brītiņu varētu arī palikt. Ja sanāk šo dungot dienu vai divas, uzskati, ka esi brīdināts.
/Sanita Kacuba/
GRMLN — Teenage Rhythm
Man šķiet, ka kaut kad drīzumā visi sāks publiski kaunināt grupas un māksliniekus, kas no saviem nosaukumiem izņēmuši patskaņus, bet pagaidām to var pieciest. Īpaši, ja mūzika ir kvalitatīva un kaliforniešu GRMLN gadījumā tā tāda ir. Par viņiem atrodamā informācija nav pārāk plaša, bet viņu vasarīgais indie ar pankroka elementiem runā pats par sevi. Domāju, ka Teenage Rhythm ļoti labi ies pie sirds tiem, kam patika Japandroids un Cloud Nothings pagājušā gada ieraksti.
/Lauris Anstrauts/