Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪLIJS
Los Campesinos! — All Hell
Glass Animals — I Love You So F***ing Much
Empire of the Sun — Ask That God
Cults — To the Ghosts
Ice Spice — Y2K
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
19: Positivus 2024, Lucavsala
29: BBNO$, Palladium koncertzāle
31: Devendra Banhart, Hanzas Perons
AUGUSTS
02: Summer Sound 2024, Liepāja
12: Artemas, VEF Kvartāls
13: The Smile - ATCELTS, Siguldas pilsdrupu estrāde
14: Jessie Ware, Siguldas pilsdrupu estrāde
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Festivāla ceļvedis: koncerti, kurus Positivus 2019 nedrīkst palaist garām!

Normunds Vucāns, 2019. g. 25. jūlijā

Jau rīt Salacgrīvā sāksies lielākais mūzikas festivāls Baltijā — Positivus. Kaut gan šogad trīs dienu vietā mums ir palikušas divas, kā arī pasākumā vairs nebūs Dabas skatuve, tas nebūt nenozīmē, ka pasākumā trūks lielisku koncertu, ko redzēt un dzirdēt. To patiesībā būs tik daudz, ka uz visu noteikti nepaspēt, tieši tāpēc šajā rakstā piedāvāšu savu personīgo festivāla ceļvedi — koncertus, kurus es noteikti apmeklēšu, un ieteiktu to darīt arī ikvienam no jums!

Piektdiena, 26. jūlijs

Madara

Lāčplēša skatuve, 15:15-16:00

Ja Salacgrīvā ieradīsies jau laicīgi, patiesi iesaku sākt festivālu ar Madaras koncerta apmeklējumu uz otrās lielākās skatuves. Kaut līdz šim viņu man nav sanācis klausīties dzīvajā, tie nelielie fragmenti, ko no dāmas daiļrades līdz šim esmu redzējis, man ir atstājuši ļoti pārliecinošu iespaidu.

Múr

Piena svētki skatuve, 17:15-18:00

Vēl viena jauna dziedātāja, ko līdz šim man nac sanācis dzirdēt dzīvajā, bet kuras uzstāšanos festivālā ļoti gaidu. Pieļauju, ka palielai daļai apmeklētāju tieši ap šo laiku Positivus varētu sākties pa īstam, un tādā gadījumā esmu drošs — labākas izvēles pasākuma ievadam par Múr noteikti nebūs. Un, ja nu gadījumā to nezini, bez vienas no labākajām pērnā gada pašmāju dziesmām Ķiršu koki, viņas repertuārā ir vēl virkne patiesi lielisku skaņdarbu!

Kautkaili

Lāčplēša skatuve, 17:45-18:30

Pēc tam, kad būsi noklausījies Múr uzstāšanos (es personīgi plānoju to dzirdēt līdz galam, pirms doties tālāk), būs laiks atgriezties pie Lāčplēša skatuves, lai klausītos vēl vienu jauno pašmāju izpildītāju, Kautkaili. Jā, jā — to pašu, kuras soliste ir Kristīne Pāže, un kuras Darbu pērn atsevišķās radio stacijās varēji klausīties līdz teju vai apnikumam.

Daddy Was A Milkman

Galvenā skatuve, 18:30-19:15

Pirms pāris gadiem mans lielākais Positivus atklājums bija pašlaik populārākais Lietuvas mūziķis Latvijā Daddy Was A Milkman, kurš šoreiz atgriežas festivālā, lai atklātu galvenās skatuves programmu. Šis varētu būt pirmais no koncertiem, kurā izpildītāju varbūt īsti nepazīsti, bet kādu no dziesmām noteikti būsi dzirdējis. Bet, pat ja tā nav, tas nav nekas traks, jo aizpeldēt viņa mūzikas sapņainajā noskaņā ir patiesi viegli un patīkami.

Elderbrook

Galvenā skatuve, 20:00-21:00

Kaur pēc Daddy Was A Milkman būs vēl pāris lieliski koncerti, piemēram, Kristīnes Prauliņas uzstāšanās, šajā listē negribētos iekļaut pilnīgi visu, tāpēc stundā pēc septiņiem iesaku nedaudz ievilkt elpu vakara maratonam, ko uzsāks Elderbrook. Esmu drošs, ka šis čalis daudziem jo daudziem kļūs par īstu atklājumu un bombu, vienatnē, uz neskaitāmiem instrumentiem, dzīvajā radot īstas elektroniskās mūzikas himnas, kurām līdzi dejos visi. Tici man — šo nedrīkst laist garām nekādā gadījumā, jo par šo koncertu festivāla otrajā dienā runās visi!

ansis

Lāčplēsis skatuve, 21:00-21:45

Iesākot skraidīšanu starp abām galvenajām skatuvēm visu piektdienas vakaru, pēc Elderbrook uzreiz ir jāskrien uz anša, kurš pērn Positivus sarīkoja vienu no lielākajiem sprādzieniem, uzstāšanos uz Lāčplēša skatuves. Te pat grūti piebilst kaut ko iepriekš nepateiktu — pašmāju mūzikā ir mazāk populārāku vai dzīvajā pārliecinošāku mūziķu par ansi, šis būs ļoti iespaidīgs koncerts ar milzīgu atdevi un publikas iesaisti, tāpēc, pat ja neesi repa fans, Tev te ir jābūt!

The 1975

Galvenā skatuve, 21:45-23:00

Pēc pamatīgas iesildīšanās iepriekšējos divos koncertos, piektdienas, 26. jūlija pulksten 21:45 pienāks šī Positivus festivāla īstā kulminācija — The 1975 koncerts. Šis kvartets ir ne vairāk un ne mazāk kā šobrīd aktuālākā britu grupa, un nebaidos teikt, ka tik aktuāls hedlaineris Positivus nav bijis nekad iepriekš un neesmu drošs, ka tuvākajos gados būs.

Starp citu, pirms viņu pirmās viesošanās Salacgrīvā 2014. gadā man bija lieliska iespēja aprunāties ar grupas līderi Metjū, kas man personīgi joprojām ir viena no manām visu laiku mīļākajām intervijām, galvenokārt tāpēc, ka viņš bija reti patīkams un jauks sarunu biedrs. Cik dzirdēts, viņš joprojām neesot mainījies, tāpēc nešaubieties — arī komunikācija no skatuves būs patiesi lieliska!

Cut Copy

Lāčplēsis skatuve, 23:00-00:00

Ja godīgi, ļoti neapskaužu Cut Copy vietu programmā — kaut nešaubos, ka šis būs starp festivāla spilgtākajiem koncertiem, tā notikšana tieši pēc The 1975 varētu būt traucējošs faktors, jo publikai varētu būt jāatgūstas pēc tikko piedzīvotā. Tiesa, ja tas izdosies, mūs gaida lielisks dejojama indie šovs, kura laikā gurni kustēsies pat statiskākajiem klausītājiem!

Disclosure DJ Set

Galvenā skatuve, 00:00-01:30

Vai Disclosure DJ seta vietā es labāk gribētu redzēt brāļus uzstājamies ar kārtīgu koncertu? Protams! Vai tas, ka viņi Positivus uzstāsies kā dīdžeji kaut ko mainīs priekšnesuma kvalitātē? Itin nemaz! Pēc pamatīgas uzkaršanas vairāku stundu garumā, varam sagaidīt, ka šajā priekšnesumā teju ikviens metīsies mežonīgās dejās, kuru atbalsis turpināsies visdažādākajās vietās festivāla teritorijā un telšu pilsētiņā visas nakts garumā!

Edavārdi

Piena svētki skatuve, 01:00-02:00

Ja nu gadījumā DJ seta vietā prasās dzīvo mūziku, ap vieniem ir īstais laiks doties uz Edavārdu koncertu, kuram vajadzētu pulcēt Piena svētku skatuves lielāko apmeklētāju skaitu visas nedēļas nogales laikā. Gadu gaitā reperis ir sakrājis pietiekami ievērojamu kaudzi ar hītiem, no kuriem vienam publika dziedās līdzi vairāk kā nākamajam!

Rick Feds

Lāčplēsis skatuve, 01:30-02:15

Rick Feds ir viens reti traks čalis, kura priekšnesumos tā vien gribas atvērt muti un brīnīties par viņa virtuozitāti un tehniskajām prasmēm pie visdažādākajiem sitaminstrumentiem! Ja līdz šim ne reizi ar viņu neesi sastapies, tici man — tas, ko redzēsi šajā koncertā nelīdzināsies nekam citam, ko šogad piedzīvosi Salacgrīvā!

 

Sestdiena, 27. jūlijs

Very Cool People

Lāčplēsis skatuve, 15:00-15:45

Kaut ballīte festivālā piektdienas vakarā neapstāsies vēl ilgi, nākamais koncerts, ko vēlos izcelt, notiks sestdienā, kad, pēc Comedy Latvia (šo Positivus nevajag laist garām nekad) uz Lāčplēša skatuves kāps viena no kvalitatīvākajām pašmāju blicēm — Very Cool People. Pat ja ar fanku un džezu esi “Jūs”, viņu lieliskie sadarbības parneri (nešaubos, ka palielu daļu no tiem redzēsim uz skatuves) šo koncertu padarīs pieejamu un saprotamu ikvienam!

Deniss Pashkevich Funk Therapy Collective

Galvenā skatuve, 15:45-16:30

Viena no Positivus firmas zīmēm jau gadiem ir bijusi vismaz vienas dienas programmas kaut daļēja veltīšana džezam un ar to saistītajiem žanriem, un šis būs viens no šī virziena koncertiem. Deniss Paškevičs liekus komentārus neprasa, viņa pavadošais sastāvs veido būtībā supergrupu, un šī apvienība šogad svin 10 gadu jubileju — tici man, būs iespaidīgi!

Adam Naas

Lāčplēsis skatuve, 16:30-17:15

Paklausoties uz to, kas pašlaik dzirdams apkārt, nebaidos teikt, ka Adam Naas varētu pretendēt uz šī gada festivāla vislabāk glabātā noslēpuma statusu. Patiesi spēcīgs vokāls, lieliskas melodijas un netipiskas, bet ļoti augstvērtīgas dziesmu struktūras — manuprāt, skaidra atslēga, lai pārsteigtu daudzus jo daudzus!

Emma Jean Thackray

Galvenā skatuve, 17:15-18:15

Ieklausoties cilvēkos, kas džezu pazīst un saprot labāk par mani, kļūst skaidrs, ka Emma Džīna Takreja ir īsts žanra tīrradnis, kas ir vienlaikus gan uzsūcis svarīgākās mūsdienu aktualitātes, gan spējis tās papildināt ar savu unikālo piesitienu. Ja vien neesi ļoti aktīvi meklējis, visdrīzāk ko šādu dzirdēsi pirmo reizi mūžā!

Husky Loops

Lāčplēsis skatuve, 18:15-19:00

Var jau būt, ka ģitārmūzika šajā Positivus būs sastopama mazāk kā ierasts, bet Husky Loops ikgadējo nodevu tai palīdzēs dot. Viņi lieliski apvieno rokmūzikas un deju mūzikas elementus, piešaujot nelielu daļu psihodēlijas, tādējādi izcili sagatavojot klausītājus tam, kas būs dzirdams turpmākajā vakara gaitā.

Superorganism

Galvenā skatuve, 19:00-20:00

Šķiet, mani personīgie šī gada favorīti un visgaidītākais koncerts festivālā. Jaunais starptautiskais orķestris no Londonas piedāvā vienlaikus neoriģinālāko un oriģinālāko skanējumu pagājušajā gadā, kuram īsts analogs nav dzirdēts nekad iepriekš! Zinu, izklausās neticami, bet tā patiešām ir!

Ewert And The Two Dragons

Lāčplēsis skatuve, 20:00-21:00

Kaut gan Evertu atgriešanās pērnā gada beigās notika salīdzinoši klusāk un nemanāmāk kā iepriekš ierasts, viņu jaunais albums bija patiesi laba līmeņa, būtībā turpinot Good Man Down stāstu. Man nav sanācis viņus redzēt jau gadus četrus, tāpēc ar nepacietību gaidu mūsu atkalredzēšanos, kurās jaunie hīti mīsies ar par jau klasiku kļuvušajiem!

Royal Blood

Galvenā skatuve, 21:00-22:00

Divi džeki, viens pie ģitāras, otrs — pie bungām, bet kas par skanējumu! Par viņiem esmu bijis sajūsmā jau kopš grupas pirmsākumiem, un ne velti, jo tik nevaldāms un patiess rokenrols pēdējā desmitgadē, šķiet, nav padevies nevienam! Un pat ja pašlaik domā, ka nevienu viņu dziesmu nezini, aizej uz koncertu — pirmkārt, garlaicīgi nebūs, jo dziesmas ir ļoti īsas un koncentrētas enerģijas bombas, otrkārt — lielu daļu no tām vismaz fragmentāri būsi dzirdējis reklāmās vai kur citur!

Underworld

Galvenā skatuve, 23:00-00:30

Pēc Royal Blood, līdzīgi kā iepriekšējā dienā, es visiem iesaku paņemt nelielu pauzi, lai būtu gatavi sestdienas galvenajam notikumam — elektronikas leģendām Underworld. Šis vārds varbūt dažiem šķitīs nedaudz svešs vai arī ne pietiekami stilīgs, taču tās ir absolūtas muļķības, jo gana daudzi skaņdarbi būs zināmi arī ikdienas klausītājiem, turklāt grupas leģendas statuss priekšnesuma kvalitāti tikai uzlabos un ļaus visiem ar pamatīgu reivu nosvinēt Positivus galveno notikumu noslēgumu, lai pievērstos trakai ballītei atlikušās nakts garumā!

Starp citu, būtu interesanti dzirdēt arī Tavus gaidītākos festivāla koncertus — ja vēlies ar tiem padalīties, atstāj kādu komentāru šeit, vai arī padalies ar tiem mūsu sociālo tīklu kontos. Lai lielisks festivāls un uz tikšanos Salacgrīvā!

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs