Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Iepazīstot Tallinn Music Week dalībniekus: 1. daļa

Normunds Vucāns, 2017. g. 23. martā

Jau pavisam drīz, no 30. marta līdz 1. aprīlim, Igaunijas galvaspilsēta Tallina jau devīto gadu pēc kārtas kļūs par vienu no svarīgākajiem punktiem Eiropas mūzikas kartē, jo tajā norisināsies ikgadējais mūzikas festivāls un konference Tallinn Music Week. Tā kā šogad pasākuma ietvaros uz desmitiem skatuvju visā pilsētā kāps gandrīz 240 izpildītāji no 33 valstīm, līdz pat festivāla sākumam Intro.lv piedāvās iepazīties ar, mūsuprāt, nozīmīgākajiem no tiem, kuru priekšnesumus Tallinā palaist garām nevajadzētu nekādā gadījumā.

C Duncan

Uzstāsies: Ceturtdien, 30. martā, 18:15 Signature House

Ceturtdien, 30. martā, 23:00 Kultuurikatel

Diezgan droši var apgalvot, ka skotu dziesminieks C Duncan ir skaļākais vārds ne tikai šī gada programmā vien, bet visa Tallinn Music Week vēsturē kopumā, un varam tikai novēlēt, lai nākamajos gados pasākumam izdodas piesaistīt arī citus šādas klases izpildītājus. Viņu par jaunpienācēju mūzikā nodēvēt būtu grūti — galu galā, jau pirmais studijas ieraksts Architect 2015. gadā saņēma prestižās Mercury balvas nomināciju, savukārt pērn izdotais The Midnight Sun ieguva neviltotas kritiķu simpātijas. Ja ar šo vēl nav gana, piebildīšu, ka tieši C Duncan uzstāšanās, manuprāt, bija pagājušā gada Positivus festivāla spilgtākais koncerts, un tieši tāpēc ikvienam, kurš plāno apmeklēt Tallinu nākamajā nedēļas nogalē skota uzstāšanās ir jāatzīmē ar vislielākajiem burtiem.

Bad Pop

Uzstāsies: Sestdien, 1. aprīlī, 00:00 Kuku Art Club Hysteria

Sestdien, 1. aprīlī, 16:45 Jooks Bicycle Studio

Sestdien, 1. aprīlī, 23:00 Kino Soprus

Kanādieši Bad Pop ir viena no neparastākajām jaunajām grupām, ar kādām man pēdējo gadu laikā ir sanācis sastapties. Apvienojot indie melodijas ar pankroka attieksmi un skanējumu, kam klāt pievienota daļiņa psihodēlijas, pavisam nedaudz popmūzikas estētikas, kā arī ļoti sarkastiski teksti, mūsu vērtējumam nododas šāds, pavisam dīvains hibrīds, kas pārsteidzošā kārtā izklausās ļoti kvalitatīvi un aizraujoši. Mūziķi pēdējā gada laikā jau paspējuši uzstāties gan SXSW, gan Primavera Sound un Reeperbahn, tā kā nešaubies ne mirkli — savu darbu, nododot neprātīgu daudzumu enerģijas un lieliski izklaidējot sanākušos klausītājus, Bad Pop pieprot. Atliek tikai viņus noķert, pirms kolektīvs ir iepeldējis dziļākos muzikālajos ūdeņos un nonācis uz lielākām skatuvēm.

Iiris

Uzstāsies: Piektdien, 31. martā, 23:00 Von Krahl

Iiris Latvijas klausītājiem ir bijusi labi pazīstama jau kopš pašiem karjeras pirmsākumiem, jo dziedātāja regulāri uzstājusies dažādos Latvijas festivālos un koncertvietās, turklāt pērn viņas Hope EP vinilu izdeva mūsu pašu I Love You Records. Te gan jāatzīmē, ka kopš tā laika, kad Iiris bija regulāra viešņa Latvijā, ir aiztecējuši daudzi ūdeņi, viņa ir kļuvusi ievērojami populārāka un profesionālāka, turklāt arī koncertē daudz retāk. Tas viņai ir palīdzējis nostiprināt savu vārdu starp skanīgākajiem šī gada Tallinn Music Week programmā, kas savukārt automātiski nozīmē, ka ir vērts viņu redzēt pat tad, ja Iiris koncerti iepriekš redzēti gana bieži.

Tavs komentārs