Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Destroyer — Have We Met
Ben Watt — Storm Damage
Poliça — When We Stay Alive
FEBRUĀRIS
Green Day — Father of All...
The 1975 — Notes On A Conditional Form
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

FEBRUĀRIS
10: The Neighbourhood, Arēna Rīga
14: Mesa, Arēna Rīga
MARTS
06: Arturs Skutelis, Palladium koncertzāle
20: Sudden Lights, Hanzas Perons
27: Triana Park, Hanzas Perons
28: Very Cool People, Hanzas Perons
APRĪLIS
18: Ghostemane, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Dziesmas, kas jādzird šonedēļ (19/04)

Intro, 2013. g. 19. aprīlī

Starp šīs nedēļas aktuālākajiem jaunumiem šoreiz ir gan pa kādai jaunai dziesmai no pieredzējušiem māksliniekiem, gan pirmie singli no ilgi gaidītiem otrajiem albumiem, gan vairāki jauno un dauzsološo mākslinieku garadarbi. Tai skaitā jauna mūzika no Daft Punk, Empire of the Sun, Laura Marling, Gold Panda un daudziem citiem. Ja šķiet, ka kaut kā šeit pietrūkst vai ir kas cits, ko teikt, esat laipni aicināti savu viedokli izteikt komentāros.

Daft Punk feat. Pharrell Williams & Nile Rodgers — Get Lucky

Liekas, ka 2013. gadā vēl nav bijis lielāks muzikālais notikums par jauno Daft Punk singlu. Un to es saku par spīti viesiem tiem mūzikas smagsvariem un dinozauriem, kuru atgriešanos esam piedzīvojuši pirmo trīs mēnešu laikā. Šis ir absolūti apbrīnojams singls, kuru, vienreiz ieslēdzot, izslēgt būs neticami grūti. Izcils grūvs un reti lipīga melodija kopumā rada sajūtu, ka ir vērts aizdomāties — ļoti iespējams, mūsu priekšā ir pirmais vēstnesis no visu laiku vērienīgākā un labākā francūžu albuma!

/Normunds Vucāns/

Empire of the Sun — Alive

Kāpēc jaunu albumu no dueta Empire of the Sun bija jāgaida piecus gadus? Acīmredzot Nikam Litlmoram debijas albuma slava bija pārāk liels smagums, ko panest, tādēļ 2009. gada aprīlī viņš bez jebkādas ziņas pazuda uz pieciem mēnešiem. Vēlāk izrādījās, ka šis aizbraucis turnejā ar Cirque Du Soleil un rakstījis albumu ar savu citu muzikālo projektu Pnau, taču pēc visiem šiem gadiem pietika ar telefona zvanu no Lūka Stīla, lai ievilinātu viņu darbā pie Empire of the Sun otrā studijas albuma. Te nu tas ir — Alive ir pirmais singls no jūnijā gaidāmās plates Ice on the Dune, un, līdz ar Stīla galvasrotu, augusi arī dziesmu pompozitāte. Vēl vairāk sintezatoru, vēl mistiskāka albuma koncepcija, vēl popsīgāks skanējums, bet tas ir tieši tas, kas būs vajadzīgs vasaras sezonā — episkas pophimnas, pie kurām ārdīties, lēkāt, dejot un dziedāt.

/Jana Udovenko/

Laura Marling — Master Hunter

Lai gan man jāatzīst, ka Mārlingas jaunkundzes mūzika man vislabāk patīk tās pieklusinātākajos brīžos, viņas muzikālais talants spiežas cauri visam, ko viņa ir nolēmusi ierakstīt. Arī tad, ja, kā Master Hunter gadījumā, viņas dzimtajai Britānijai raksturīgo skaņu vietā dzirdams klasiski amerikānisks skanējums (tiesa gan, nebūt ne pirmo reizi viņas karjerā). Savu angļu rozes tēlu viņa nomainījusi pret kovbojzābakiem, Jack Daniels pudeli un ģitāras akordiem, kas skan tā, it kā būtu nākuši taisnā ceļā no Marlboro Country (atvainojos par maniem uz popkultūru balstītajiem stereotipiem). Tomēr tas, kas Loras Mārlingas daiļradē vienmēr paliek nemainīgs, ir viņas pašas pārliecība par to, ko viņa dara. Un to nevar nenovērtēt.

Starp citu — vai es esmu vienīgais, kuram, klausoties šo dziesmu, pastāvīgi atmiņā nāk ainas no Reno Reinesa un Bobija Varenā Šāvēja piedzīvojumiem seriālā Renegāts?

/Lauris Anstrauts/

Landshapes — In Limbo

Šie mazzināmie angļu popa pārstāvji piesaistīja plašāku uzmanību pēc tam, kad viņu versija 1937. gada dziesmai  Miss Me When I'm Gone sasniedza 3 miljonus skatījumu YouTube. Nevar arī nepieminēt solistes Luisas iznācienu TEED kompozīcijā Garden. Pēc piecu gadu darbošanās zem nosaukuma Lulu and the Lampshades, pērn grupa mainījusi nosaukumu un tuvojas sava debijas ieraksta izdošanai 17. jūnijā. In Limbo, pirmais singls no gaidāmās debijas, nu nekādi nekrīt ārā no grupas identitātes rāmjiem. Ar meiteņu balsīm savienotais lipīgais meldiņš, kuru caurvij maigs ģitāru duets ir kā kārums mazam bērnam. Tāpat arī pie video, kas filmēts Bolīvijā, Ian Pons Jewell uzraudzībā, ir meistarīgi pastrādāts.

/Kristaps Zvirbulis/

Gold Panda — Brazil

Janvārī Gold Panda piedāvāja mums jaunu četru dziesmu EP un nu ir nobriedis arī otrajam studijas albumam. Half of Where You Live, kas veikalu fiziskos un digitālos plauktus rotās no 10. jūnija, ir iecerēts kā pilsētas albums. Kā norāda pats Dervins Panda, albums atainos visas vietas, kurās viņš pabijis turnejas laikā. Lieki piebilst, ka Brazil ir stāsts par Brazīliju, konkrēti Sanpaulu un Zelta Pandas braucienu no lidostas uz pilsētas centru. Viscaur cilpojošais sempls — sauciens "Brazil!" — izmantots, lai radītu pilsētas plašo telpu, savukārt elektroniskās virtenes dziesmas otrajā pusē domātas, lai atveidotu satiksmi un ēkas. Atliek vien iekārtoties ērtāk, pievērt acis, iztēloties siltu vasaras vakaru, rietošu sauli, patīkamu vēju matos, pludmales smaržu un gaidīt, uz kādām vēl vietām Gold Panda mūs aizvedīs savā jaunajā albumā.

/Jana Udovenko/

London Grammar — Wasting My Young Years

Pavasaris nāk ne tikai ar pacilājošām emocijām, bet arī saldsērīgām pārdomām. Tieši to mums piedāvā jaunā trijotne no Londonas — London Grammar. Wasting My Young Years ir viņu jaunākais singls, kas tiks izdots 16. jūnijā. Dūmakainā Hannas Rīdas balss, kas šajā dziesmā ļoti atgādina norvēģu dziesminieces Anes Brunas vokālu, stāsta mums par to, ka viņa iznieko savus jaunības gadus un aizstāv nepareizas idejas, taču viņai tas nerūp. Tas viss ietērpts nesteidzīgās klavieru partijās, klusā bungu rīboņā un smeldzīgā ģitāras pavadījumā. Atcerieties šo dziesmu rudenī, kad uznāks vēlme ietīties segā, dzert siltu tēju un skatīties uz krītošām lapām.

/Jana Udovenko/

Wolf Alice — Bros

Katru gadu mūzikas mediji un internets tiek pārpildīts ar neskaitāmām jaunām buzzband grupām un no katra laidiena tikai dažas spēj šo interesi noturēt ilgstoši. Viena no grupām, kas šajā kaudzē izceļas šogad, ir Wolf Alice. Es pat nezinu, kas šajā gadījumā ir tas, kas liek viņus pamanīt, bet viņos pilnīgi noteikti kaut kas ir — ne jau velti šo Ziemeļlondonas folka un grunge apvienotāju koncerti tiek konstanti izpārdoti. Viņu jaunākais singls Bros ir eiforisks klasiska indīroka paraugs ar tekstiem par draudzību un skaņām  no pavasara / vasaras kolekcijas. Tas ierauj spontānās prieka izpausmēs un apbur ar nedaudz sapņainajām ģitāru skaņām, nemanāmi liek nospiest atskaņošanas pogu vēlreiz. Kā jau minēju, es neesmu īsti pārliecināts, kas īsti ir tas, ar ko viņi piesaista uzmanību (harismātiska un izskatīga grupas līdere gan noteikti nenāk par sliktu), bet, ja viņi mācēs pareizi izspēlēt savas kārtis, Wolf Alice sagaida lielas lietas.

/Lauris Anstrauts/

Drake — Girls Love Beyonce feat. James Fauntleroy

90. gadi nāk atpakaļ ne tikai modē, bet arī mūzikā. Meiteņu R’n’B supergrupas Destiny’s Child 1999. gada hits piedzīvoja atdzimšanu pagājušajā vasarā producenta Sirila Hāna remiksā, un nu dziesmas potenciālu ir pamanījis arī kanādiešu reperis Drake. Turklāt dziesma nosaukta arī Destiny’s Child dalībnieces un R’n’B dīvas Bejonsē vārdā. Girls Love Beyonce gan nav stāsts par pašu Bejonsē, bet intīms ieskats Dreika pārdomās par attiecībām un vientulību. Vokālo partiju tajā iedzied talantīgais amerikāņu producents un dziesminieks Džeimss Fontlerojs, kas kārtējo reizi pierāda Dreika lielisko prasmi izvēlēties sadarbības māksliniekus. Dziesma visticamāk būs atrodama arī Dreika šogad gaidāmajā trešajā studijas albumā Nothing Was the Same, bet pagaidām varat to ielādēt par brīvu no viņa SoundCloud profila.

/Jana Udovenko/

Life — See the Light

Pie mūzikas industrijas apvāršņa ir parādījusies jauna grupa no Londonas — Life. Tās sastāvā ir četri puiši — Maiks Šarps, Kriss Braiss, Adrians Ganns un Džeimss Vulfs, kuri alternatīvajam rokam piešķiļ elektronikas uguni. See the Light ir viņu debijas singls, kas visiem par brīvu būs pieejams no 27. maija. Tas būs iekļauts arī viņu debijas EP Elixir, kuru 10. jūnijā izdos ierakstu kompānija Big Ship Records. Dziesma, kā tāds dzīvnieks medībās, sākotnēji ir lēna, mierīga un uzmanīga, taču piedziedājuma laikā izdara mežonīgu lēcienu un uzbrūk ar trakulīgām ģitārām, pulsējošām bungām un šņācošu sintezatoru.

/Jana Udovenko/

Labākā Daft Punk dziesma ir šī )) https://soundcloud.com/daftalive/08-daft-p...

vibe55 2013. gada 19. aprīlī, 13:51

Tavs komentārs