Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

AUGUSTS
14: Dons. Es Nāktu Mājās, Daugavas stadions
22: Ozols. Lielkoncerts Lucavsala Live, Lucavsala
SEPTEMBRIS
03: Foals, Palladium koncertzāle
OKTOBRIS
02: Sting, Arēna Rīga
07: Carnival Youth Koncertsērija Naivais Ku-Kū , VEF Kultūras pils
16: Nazareth, Arēna Rīga
NOVEMBRIS
02: Bon Iver, Arēna Rīga
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

eRoks.lv gada labāko dziesmu top 20

Normunds Vucāns, 2010. g. 28. decembrī

Jau neskaitāmas reizes esam minējuši, ka šis muzikāli ir bijis tik bagāts gads, kā reti kurš. Līdz mūzikas veikalu plauktiem nonākuši desmitiem lielisku albumu un simtiem tikpat augstvērtīgi singli. Izvēlēties šī saraksta dalībniekus nebūt nebija viegli, atrast objektīvu skalu pēc kuras vērtēt, kā sarindot tos, kas iekļuvuši — vēl grūtāk. Tieši tāpēc visu sadalījām divās daļās — pirmajā kārtā katrs eRoka autors atlasīja, viņaprāt, 25 interesantākās gada dziesmas bez noteiktas secības, savukārt otrajā tās kompozīcijas, kuras savos sarakstos iekļāva vismaz divi cilvēki, tika izliktas balsošanai, kurā katrs nosauca 20 labākās dziesmas secībā no viens līdz divdesmit. Protams, uz absolūto patiesību nepretendējam, taču uzskatam, ka esam atraduši objektīvu un taisnīgu balsošanas metodi, lai noskaidrotu, kas tad mums šogad likās pats, pats, pats labākais skaņdarbs. Jāatzīmē, ka sarakstā pirms atlases figurēja aptuveni 200 dziesmu, kas lieku reizi pierāda, cik tad daudzveidīgs bijis šis gads.

Oficiālais eRoks.lv 2010. gada labāko dziesmu top 20:

20. Here We Go MagicCollector

Lūka Templa falsets kopā ar pārējo četru grupas dalībnieku izpildīto pavadījumu šajā kompozīcijā rada tik priecīgu, pavasarīgu noskaņu, ka ļoti viegli aizmirst visas ikdienas nebūšanas, sniegu un salu aiz loga, un atcerēties visu to labo, kas notika šajā vasarā. Nenoliedzami, šis ir viens no gada pozitīvākajiem skaņdarbiem, kuram noteikti bija jābūt mūsu topā!

19. Marina & The DiamondsHollywood

Viena no šī gada spilgtākajām debitantēm, viena no britu mūzikas preses lielākajām mīlulēm radījusi vienu no šī gada populārākajām un arī kvalitatīvākajām popdziesmām. Pietiekami oriģināla mūzika komplektā ar lielisku vokālu ir tieši tas, ko ikviens no šī žanra izpildītājiem vēlas dzirdēt, un Marina to spēj piedāvāt!

18. Mark Ronson feat. Boy George & Andrew WyattSomebody To Love Me

Viena no „svaigākajām” kompozīcijām sarakstā, no kuras gada pēdējos mēnešos nav iespējams izvairīties nekur — nedz veikalos, nedz radio, nedz televīzijā, nedz arī jebkur citur. Ronsons ne reizi vien sevi ir pierādījis kā izcilu producentu, tagad viņš sevi ir pierādījis arī kā karjeras reanimētāju — jau likās, ka Džordžam vairs nespēs palīdzēt neviens, taču visi skeptiķi kļūdījās. Visu cieņu!

17. InterpolBarricade

Pamatīgu vilšanos neskaitāmiem faniem šogad sagādāja šī Ņujorkas apvienība, izdodot savā vārdā nosauktu plati. Tā nebija pavisam slikta, taču salīdzināt ar iepriekšējiem albumiem to noteikti nevar... Lielākais ieraksta pluss ir Barricade — viens no spēcīgākajiem gabaliem savā žanrā, kas šogad radīts.

16. Pulled Apart By HorsesHigh Five, Swan Dive, Nose Dive

Iespējams, visdīvainākais, ko šajā topā atradīsiet — liekas, ka šis Līdsas kvartets par tādu lietu kā producentu darbu nekad neko nav dzirdējis. Bieži tas daudzus (arī mani) aizbiedē, taču ne šajā gadījumā — pilnīga kakafonija, kas reizēm izklausās pēc improvizācijas. Tomēr noliegt nevar — kaut kas šajā nepieradinātajā mežonīgumā pievelk. Un uz ilgu laiku...

15. Band Of HorsesLaredo

Bens Bridvels un draugi mūs vienmēr lutinājuši ar augstvērtīgu mūziku, un izņēmums nav bijis arī šis gads. Radījuši savu visu veiksmīgāko albumu, vīri radīja arī vienu no saviem labākajiem skaņdarbiem, kas reizē ir arī starp interesantākajiem materiāliem visa gada griezumā. Vienkārši, nesamāksloti skaisti — tas raksturo Laredo.

14. The NationalConversation 16

Līdzīgus vārdus kā par 14. vietu, jāsaka arī par The National veikumu — vienkārši, nesamāksloti, skaisti. Klausoties šo gabalu ir iespēja nonākt pavisam citā realitātē, savā perfektajā pasaulē. Mūzika mirkļa un dzīves baudītājiem.

13. Broken BellsThe High Road

Kamēr The Shins klusē, tās līderis Džeimss Mercers var piedalīties dažādos blakusprojektos. Kopā ar ģeniālo Danger Mouse viņš radījis gan vienu no gada kvalitatīvākajiem albumiem (man ir tāda sajūta, ka ar šo duetu tiksimies arī gada labāko albumu topā), gan vienu no interesantākajiem skaņdarbiem 2010. Šis ir mistisks gabals — pat vairāk kā pusgadu pēc tā iznākšanas, līdz galam „atkost” to neizdodas.

12. Cee Lo GreenFuck You

Pieļauju, ka nākamajos gados tieši Fuck You būs tā kompozīcija, kas liks atcerēties šo gadu. Lipīgs meldiņš, viegli un asprātīgi vārdi, teicams izpildījums — ko vēl vajag, lai cilvēki gribētu gabalu dzirdēt atkal un atkal? Viens no retajiem komerciāli superveiksmīgajiem ierakstiem, kura kvalitāti noliegt nav iespējams.

11. Sleigh BellsTell 'Em

Par šo duetu droši var teikt, ka vai nu viņus mīl, vai ienīst — vidusceļa nav. Jāatzīst, ka šis ir viens no oriģinālākajiem un interesantākajiem gabaliem šogad — sakausēti daudzi stili, atrasts savs unikālais rokraksts, kurš prātā iesēžas ātri, un paliek tur ilgi — pat tad, ja to nemaz negribas.

10. CaribouOdessa

Odessa ir viens no tiem skaņdarbiem, kuru zina (vai vismaz ir dzirdējis) praktiski ikviens, savukārt nosaukumu vai izpildītāju spēj nosaukt vien retais. Patiešām žēl, ka tā — inteliģentā elektronika laiku pa laikam piedāvā lieliskas dziesmas, tomēr tik labas kā šī nerodas katru gadu.

9. Darwin DeezRadar Detector

Līdzīgi kā ar iepriekšējo, arī šīs dziesmas autorus zina reti kurš. Neskatoties uz to, nebaidāmies apgalvot — viens no gada nenovērtētākajiem singliem, kurā saklausāms viss labākais, ko indie pops spēj piedāvāt — kičīgs meldiņš, patīkams izpildījums un viegli līdzi dziedams piedziedājums.

8. GorillazOn Melancholy Hill

Reizēm gadās tā, ka par grupas vai kāda albuma pazīstamāko kompozīciju kļūst kas tāds, kas pilnīgi atšķiras no visa cita, ko viņi dara. Tieši tas ir noticis ar jaunāko Gorillaz disku Plastic Beach — vienīgā dziesma, kura nav ieturēta hiphopa un solmūzikas stilos ir šī, un kā par spīti, tieši On Melancholy Hill ir veiksmīgākais ripuļa veikums. Iespējams nepareizi, taču pavisam noteikti pelnīti — tas viens no visu laiku labākajiem grupas garadarbiem.

7. HurtsWonderful Life

Šis duets šogad sacēla pamatīgu vētru, atdzīvinot labākās astoņdesmito popmūzikas iezīmes. Par to, vai viņi ir ģēniji vai prasti špikotāji domas dalās, par to šoreiz neizteiksimies. Tā vietā baudīsim un novērtēsim Wonderful Life — ne katrai gada sākumā maz zināmai blicei izdodas radīt gabalu, kas zināmu popularitāti iegūst janvārī, ar katru mēnesi kļūst arvien atpazīstamāks, līdz gada beigās ir viens no pamanāmākajiem ierakstiem. Visu cieņu!

6. Vampire WeekendGiving Up The Gun

Apgalvot, ka pirmajā no šogad izdotajiem „lielajiem” un svarīgajiem ierakstiem ir atrodams kaut kas kvalitatīvāks par šo, šķiet, neuzņemsies apgalvot praktiski neviens. Lai gan janvārī tā nebūt nešķita, šie 12 mēneši ir pierādījuši — Vampire Weekend ir jauna „firmas” dziesma!

5. FoalsSpanish Sahara

Raksturot šo skaņdarbu ir patiesi sarežģīti — Foals klusi un nemanāmi ir radījuši vienu no 2010. gada himnām, par kuru daudzi pat nenojauš — kompozīcija noteikti nav starp izteiksmīgākajām un pamanāmākajām, to noteikti nav dzirdējuši ļoti, ļoti daudzi. Tomēr mistiskais valdzinājums un šarms liedz iespēju atrauties no tās baudīšanas. Ja reiz tā iekļūst spēlēto dziesmu sarakstā, tad uz ilgu laiku.

4. Arcade FireReady To Start

Iespējams, nopietnāko „muzikālo nemieru” cēlāji šogad radījuši ne vien vienu no svarīgākajiem albumiem, bet arī vienu no labākajām dziesmām. Pirmajās reizēs klausoties Suburbs bija grūti pamanīt kādu potenciālo superhitu — viss likās pārāk monolīti un vienoti, lai izceltos. Ejot laikam, kārtējo reizi piepildījās atziņa, kas raksturo labākos singlus 2010. gadā — radīti nevis īslaicīgi hiti, kas ātri iepatīkas un tikpat ātri aizmirstas, bet gan ilgstošas, dzīvotspējīgas kompozīcijas, kas pelnīti iekļūst gada topos!

3. The DrumsLet's Go Surfing

Topa pirmo trijnieku atklāj skaņdarbs, par kuru ilgi domājām, vai maz to var iekļaut sarakstā — galu galā palielu atpazīstamību (īpaši Latvijā) tas guva jau pērnajā vasarā... Beigās nolēmām, ka singla pārizdošana un albuma klajā laišana ir pietiekams iemesls, lai svilpojošo vasaras himnu atzītu par vienu no šī gada labākajām dziesmām.

2. Avi BuffaloWhat’s It In For

Pieļauju, ka lielai daļai no mūsu lasītājiem tieši What’s It In For atrašanās otrajā pozīcijā ir lielākais pārsteigums, tomēr tā tam nevajadzētu būt, jo vienkāršais, pat naivais, bet nenoliedzami skaistais debijas ripulis un tajā atrodamās melodijas ir patiesi augstvērtīgas un nesamākslotas — šāds īpašību kopums mūsdienās ir retums. Cerams, ka slava un augstie novērtējumi mūziķus nesabojās!

1. Crystal Castles & Robert SmithNot In Love

Lai gan reizēm laika faktors šādās aptaujās spēlē nozīmīgu lomu, esmu pārliecināts, ka šoreiz tā nav — jau kopš otrā novembra, kad Rūdolfs publicējadesmit jaunu kompozīciju sarakstu, ikvienam mūsu autoram, kurš to vēl nebija dzirdējis, bija skaidrs, kaNot In Love ir kaut kas īpašs. Tikai viens no visiem autoriem to neiekļāva sava topa pirmajās divās vietās, kas šai sadarbībai nodrošināja pārliecinošu uzvaru. Ar prieku un lepnumu paziņojam — Crystal Castles & Robert SmithNot In Love ir eRoks.lv oficiālā 2010. gada labākā dziesma!

Topu iespējams lejuplādēt šeit.

Tavs komentārs