Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Nedēļas dziesmas 06/04

Staņislavs Fisenkovs, 2015. g. 6. aprīlī

Nedēļas dziesmās esam apkopojuši tos jaunumus, kurus, mūsuprāt, nedrīkst palaist garām. Ja vēlies iegūt lielāku jaunas mūzikas devu, tad noteikti apmeklē dziesmu sadaļu!

Tame Impala — ‘Cause I’m A Man

Pēc nelielas prombūtnes Tame Impala marta sākumā atgriezās ar iespaidīgo šedevru astoņu minūšu garumā — Let It Happen. Tam jau tagad var paredzēt labus panākumus 2015. gada labāko dziesmu topos. Austrālieši turpina mūs priecēt ar labumiem arī Lieldienās, piedāvājot noklausīties dziesmu ‘Cause I’m A Man no šogad gaidāmā albuma Currents. Atšķirībā no Let It Happen, kas bija disko Kevina Pārkera izpildījumā, šī skaņdarba skanējumu vieglāk asociēt ar kādu no iepriekšējiem Tame Impala albumiem. ‘Cause I’m A Man ir kokteilis, kurā ir sajaukti neskaitāmi žanri, tostarp R&B, progroks, psihodēlija, un tas viss kopumā rada satriecoši skaistu balādi, kura var gūt tikpat augstus panākumus.

The Maccabees — Marks To Prove It

Pagājušajā rudenī The Maccabees devās līdzi Kasabian tūrē, lai ik vakaru iesildītu publiku un iemēģinātu jaunās dziesmas no šogad gaidāmā albuma. Jau toreiz, skatoties ierakstus, kuros varēja dzirdēt jaunās dziesmas, šķita, ka no tā visa var gaidīt kaut ko labu. Gaidīšanai nu ir pienācis gals, jo Londonas jaunieši nopublicēja jaudīgo singlu Marks To Prove it. Laikā, kad šķiet, ka no viņiem daudz netiek gaidīts, viņi ļaujas nelieliem eksperimentiem, kas noved pie lieliskiem rezultātiem. Aiz ģitāru radītajiem trokšņiem, eksperimentiem, var saklausīt arī viņus pašus, kā arī Orlando Vīksa vokālu, kas ir viena no The Maccabees skanējumam raksturīgajām iezīmēm. Šādas dziesmas var viņiem garantēt labākos slotus jeb laikus uz lielāko festivālu skatuvēm, uz kurām mēs viņus neapšaubāmi šogad redzēsim.

The National — Sunshine On My Back

Kurš gan būtu domājis, ka šajā nedēļā mēs dzirdēsim kādu jaunu The National dziesmu, bet tas ir noticis un līdz mums nonāca brīnišķīgā Sunshine On My Back. Iespējams, būtu nekorekti teikt, ka tā ir jauna dziesma, jo sarakstīta pēdējā albuma Trouble Will Find Me, kas tika izdots pirms diviem gadiem, tapšanas laikā. Uz šo periodu grupas karjerā norāda ne vien noskaņa, kas bija notverama arī iepriekšējā albumā, bet arī Šaronas Van Etenas vokāla klātesamība. Pat neraugoties uz to, kad skaņdarbs tapis, tas ir augsti vērtējams, un noteikti patiks The National cienītājiem. Sunshine On My Back tika nopublicēts par godu filmas Mistaken for Strangers nopublicēšanai internetā, un šo filmu noteikti ir vērts redzēt ikvienam The National klausītājam.

Palma Violets — English Tongue

Februāra nogalē iepazīstinājām ar Palma Violets pirmo singlu Danger in the Club no maija sākumā gaidāmā albuma ar tādu pašu nosaukumu. Tas neguva tik plašu klausītāju uzmanību kā Best of Friends, pirmais singls no apvienības debijas albuma 180. Tas gan nemaina to, ka Danger in the Club ir negaidīti lielisks skaņdarbs, un puiši nav izsmēluši nedz sevi, nedz spējas radīt kvalitatīvu mūziku. Pienācis laiks iepazīt vēl vienu dziesmu — English Tongue, kurā var saklausīt vēsmas no amerikāņu kantri un folka. Jāpiekrīt vien daudziem apskatniekiem, kuri šo dziesmu lieliski iztēlojas skanam kādā Londonas krogā jeb pabā, vairāku iedzērušu vīru izpildījumā.

FFS — Piss Off

Baumas par Franz Ferdinand un Sparks supergrupas izveidošanos medijos parādījās jau pirms krietna laiciņa, bet tikai marta noslēgumā guvām apstiprinājumu šai informācijai. Vienmēr interesanti paraudzīties, kas sanāk no divu dažādu grupu sadarbības, un kāds pienesums skaņdarbos ir abām iesaistītajām pusēm. Piss Off gadījumā jāsaka, ka vairāk saklausāms sintpopa leģendu Sparks skanējums, bet turpat vien ir Franz Ferdinand puišu vokāli, bungas un ģitāras. Tas ir ļoti jautrs pop skaņdarbs un nav šaubu, ka strādāt pie šī albuma arī bija visnotaļ jautri. Atliek vien palasīt dziesmu sarakstu, kur atrodams arī tāds skaņdarba nosaukums kā Collaborations Don’t Work. Šobrīd to nevar attiecināt uz FFS, kuriem priekšā debijas izdošana un neskaitāmi koncerti.

Tavs komentārs