Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Sleater-Kinney — Little Rope
Future Islands — People Who Aren’t There Anymore
FEBRUĀRIS
Helado Negro — Phasor
Declan McKenna — What Happened to the Beach?
Chromeo — Adult Contemporary
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

DECEMBRIS
18: Jozef Van Wissem, Vagonu Halle
28: Ozols, Arēna Rīga
FEBRUĀRIS
17: X Ambassadors, Palladium koncertzāle
MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

10 dziesmas šai nedēļai (N #04)

Monvīds Pālens, 2011. g. 25. janvārī

Šonedēļ vairāk dziesmas no māksliniekiem par kuriem plašāka auditorija kā debitantiem, iespējams, runās tikai nākošā gadā. Ir arī pa kādai zināmai dziesmai jaunās skaņās.

1. Polarsets 'Leave Argentina'

Polarsets ir deep-disco jeb ibiza indie stila kolektīvs no Ņūkāstlas (Newcastle), kurus iedvesmo cilvēki, kas dejo tā it kā neviena nebūtu apkārt. 'Leave Argentina' ir grupas pirmais singls, kas jau paspējis iekarot savu vietu britu klubu kultūras apritē. Dziesma ir tikpat “iegriezoša” kā piektdienas nakts reidi pa ballīšu vietām, kur dzērieni tiek tukšoti uz nebēdu un pasaule šķiet tik sasodīti gaiša.

2. The Jane Bradfords 'Judicial Duel'

The Jane Bradfords par savām mājām sauc Ziemeļīrijas pērli Belfāstu. Viņu daiļradi mūzikas zinātāji mēdz pielīdzināt Echoe and The Bunnyman, New Order un The National. Grupa savu debijas albumu “The Jane Bradfords” izdeva 2008. gadā, kas tika augstu novērtēts mūzikas cienītāju vidū. Interesanti, ka The Jane Bradfords jau 2006. gadā pamanījās iekļūt Lielbritānijas nacionālajās ziņās, jo viņu pirmais singls 'Hide From The Cold' iekļuva Kataras hītparādes pirmajā vietā un tur noturējās 3 nedēļas. 'Judical Duel' ir The Jane Bradfords jaunākais singls, kas tiks iekļauts grupas otrajā studijas albumā, kura izdošana ir gaidāma šajā gadā.

3. Stagecoach 'Not Even Giles (Would Say We'll Be OK)'

Stagecoach ir no Londonas, kas paši savu mūzikas stilu sauc par grandžpopu (grundge pop) jeb precīzāk power pop for BMX kids. Par grupas pirmsākumu ir uzskatāms 2008. gads. Līdz šim Stagecoach ir paspējuši izdot trīs EP “School Day” (2008), “We Got Tazers!” (2009) un “Crash My Ride” (2010). 'Not Even Giles (Would say We'll Be Ok)' ir Stagecoach jaunākais singls.

4. Sunbirds 'River Run'

Londonā bāzēto grupu Sunbirds var minēt kā kosmpolītiskas grupas piemēru, kurā satikušies dalībnieki no Parīzes, Losandželosas un Londonas. Grupas aktīvā pagaidām ir tikai viens trīs dziesmu EP “River Run”. Sunbirds daiļradi varētu raksturot kā saulainās Amerikas Rietumu piekrastes 60to gadu psihodēlijas sintēzi ar britu šūgeizu.

5. La Roux 'In For The Kill' (VEVO Lounge Version)

La Roux mēs jau pazīstam no 2009. gadā izdotā lieliskā debijas album “La Roux”. Aizvadīta gada nogalē speciāli VEVO Go Show tika radīta īpaša 'In For The Kill' lounge versija.

6. Loch Lomond 'Wax And Wire'

Kamerpopa kolektīva Loch Lomond no Portlendas pirmsākumi jau datējami ar 2003. gadu. Līdz šim grupa ir ierakstījusi vairākus albumus, kuri izdoti Hush Records paspārnē. 'Wax & Wire' ir no grupas jaunākā EP “Night Bats” (2009).

7. Zoo Kid 'Out Getting Ribs'

Šī gada muzikālā sensācija ir Londonas tīnis Ārčijs Maršals (Archy Marshall), kura skatuves vārds ir Zoo Kid. Britu The Guardian jau paspējuši Maršalu nodēvēt par dārkveiva trubadūru. 'Out Getting Ribs' ir absolūts svaigums šī brīža mūzikā, kur nevainīgais un tīrais skanējums harmonē ar vienkāršo Ārčija Maršala dziedāšanas manieri.

8. Vampire Weekend 'Everywhere'

2008. gadā, viesojoties Austrālijas radiostacijā Triple J, Vampire Weekend atskaņoja savu versiju Fleetwood Mac 1987. gada superhitam 'Ewerywhere'

9. Belle & Sebastian 'I Want The World To Stop'

Skotu kamerpopa kolektīva Belle & Sebastian jaunākais singls no pagājušā gada nogalē izdotā albuma “Belle & Sebastian Write About The Love

10. Cake 'The Winter'

Ironija un alternatīvā roka vecmeistari Cake iet roku rokā ne tikai daiļradē, bet arī reālajā dzīvē. Pirmo reizi savā karjerā Cake albums ierindojas Billboard 200 albumu topa pirmajā vietā un to izdara nedēļā, kurā fiksēti viszemākie albumu pārdošanas rezultāti, kopš 1991. gada, kad savu muzikālo karjeru arī uzsāka Cake. Kā reiz tam par godu 'The Winter' no Cake šī gada albuma “Showroom of Compassion

 

Šīs nedēļas playlisti iespējams klausīties šeit

Tavs komentārs