Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Sleater-Kinney — Little Rope
Future Islands — People Who Aren’t There Anymore
FEBRUĀRIS
Helado Negro — Phasor
Declan McKenna — What Happened to the Beach?
Chromeo — Adult Contemporary
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

DECEMBRIS
18: Jozef Van Wissem, Vagonu Halle
28: Ozols, Arēna Rīga
FEBRUĀRIS
17: X Ambassadors, Palladium koncertzāle
MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2016 - Arthur Beatrice

Gundars Zaburdajevs, 2016. g. 11. jūlijā

Šobrīd pavisam droši un bez meliem var apgalvot, ka 2016. gada Positivus festivāls norisināsies šonedēļ. Brīdī, kad līdz sākumam palikušas vairs tikai četras dienas, iepazīstinām ar ļoti interesantu apvienību no Londonas — Arthur Beatrice.

Kas?

Arthur Beatrice pirmsākumi meklējami 2010. gadā Londonā. Lai arī sākotnēji par grupu bija zināms ļoti maz (piemēram, bija zināms tikai tas, ka Arthur Beatrice eksistē, taču nebija iespējas noklausīties grupas dziesmas), vēl 2011. gadā četrotne pamazām sāka nonākt mūzikas apskatnieku redzeslokā. Pateicoties sociālajiem tīkliem un informācijas nodošanai tālāk, atpazīstamība pieauga, un vēl pēc gada Arthur Beatrice laida klajā savu pirmo albumu Working Out.

Kritiķi pēc Working Out izdošanas nekautrējās grupu saukt par jaunajiem The xx, lai arī kopumā abu apvienību skanējumos ir gana daudz atšķirību. Tās turpināja izpausties arī Arthur Beatrice otrajā albumā Keeping the Peace, kurā grupa piedāvāja plašāku un iespaidīgāku sniegumu, sadarbojoties arī ar Londonas Moderno Orķestri, kas izpildīja stīgu partijas un koru vokālus arī Radiohead jaunākajā albumā A Moon Shaped Pool.

Ko spēlē?

Arthur Beatrice izpildītā mūzika nav viegli definējama — konkrētos brīžos dominē gan taustiņinstrumenti, gan ģitāras. Liels uzsvars tiek likts uz Orlando Lioparda un Ellas Džirardo vokālu, bet kopumā noteikti jāizceļ, ka grupas izpildītā mūzika balstās uz ļoti emocionālu un atmosfērisku skanējumu. Jau iepriekš tika pieminēts salīdzinājums ar The xx, tomēr Arthur Beatrice izpildījumu varētu nosaukt par salīdzinoši ātrāku un agresīvāku.

Kāpēc jāredz?

Gundars Zaburdajevs, Intro.lvžurnālists:

Lai arī Arthur Beatrice atpazīstamība pieaug, Latvijā viņu popularitāte nav ļoti liela. Tas nozīmē, ka Positivus laikā šī grupa daudziem var kļūt par atklājumu, jo ar savu kvalitatīvo un plašo skanējumu, kas vienlaikus ir arī pārbagāts ar emocijām, šai apvienībai ir labs potenciāls iegūt ļoti daudz sava talanta cienītāju. Arī koncerta laiks un vieta tam ir gana piemērota — Nordea skatuve piektdienas plkst. 18:15, brīdis, kad cilvēki ļoti strauji ierodas festivāla teritorijā, bet galvenie vakara notikumi vēl nav sākušies.

Staņislavs Fisenkovs, Intro.lv žurnālists: Arthur Beatrice piedāvā vieglu indie pop saulainiem un siltiem vasaras vakariem. Viņi ir spējuši atklāt īsto formulu dziesmu rakstīšanai, pateicoties kurai, gandrīz katra viņu dziesma ir sasniegusi visai lielu klausītāju skaitu. Viņu mūzikā nav nekas iepriekš nedzirdēts, jauns, bet viņi atrada veidu, kā visus elementus salikt pareizā kārtībā, un to nespēj visi. Saliekot šos elementus — skaisto sieviešu vokālu, sintezatoru, ģitāras un bungas, viņu gadījumā rodas baudāmi popmūzikas gabali. Meteorologu progrnozes rāda, ka Positivus nedēļas nogalē būs patīkami silts laiks, kas nozīmē to, ka Arthur Beatrice būs tieši laikā un viņi lieliski papildinās festivālu.

Normunds Vucāns, Intro.lv žurnālists: Manuprāt, Arthur Beatrice nebūt nav tā visvieglāk atpazīstamā vai pamanāmā grupa pasaulē, to drīzāk varētu saukt par tādu kā festivāla fona mūziku, kas ārpus pasākuma īpaši varbūt arī neaizrauj, taču tur ir tieši laikā un vietā. Prognozēju, ka šis būs no tiem gadījumiem, kad daudzi pēc koncerta īsti neatcerēsies, uz ko un kāpēc ir bijuši, taču pēcgarša būs palikusi lieliska. Kas šajā gadījumā arī ir pats, pats galvenais, jo melodijas grupai ir brīnišķīgas, un cilvēkus aizraut tās spēs.

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

C Duncan

HÆLOS

Minor Victories

Charles Bradley

Air

Oh Wonder

Mercury Rev

Grimes

Ellie Goulding

Ho99o9

John Newman

M83

Cigarettes After Sex

Iggy Pop

Wolf Alice

San Fermin

Richard Hawley

Years & Years

Liima

Tavs komentārs