Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪLIJS
Los Campesinos! — All Hell
Glass Animals — I Love You So F***ing Much
Empire of the Sun — Ask That God
Cults — To the Ghosts
Ice Spice — Y2K
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
19: Positivus 2024, Lucavsala
29: BBNO$, Palladium koncertzāle
31: Devendra Banhart, Hanzas Perons
AUGUSTS
02: Summer Sound 2024, Liepāja
12: Artemas, VEF Kvartāls
13: The Smile - ATCELTS, Siguldas pilsdrupu estrāde
14: Jessie Ware, Siguldas pilsdrupu estrāde
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2016 - C Duncan

Normunds Vucāns, 2016. g. 10. jūlijā

Kas?

Kristofers Dankans jeb, kā viņš ir plašāk pazīstams — C Duncan, ir dzimis 1989. gadā Skotijas lielākajā pilsētā Glāzgovā. Abi viņa vecāki ir profesionāli klasiskās mūzikas izpildītāji, un mūzika viņu mājās allaž ir bijusi lielā cieņā, tādēļ nav nekāds pārsteigums, ka jau sākumskolas vecumā Kristofers apguva klavieru un vijoles spēli. Pusaudža gados, spēlējot dažādās skolas grupās, pārvaldāmo instrumentu klāstam pievienojās arī ģitāra, bass un bungas, taču pat tad C Duncan iecienītākais žanrs bija klasiskā mūzika, kā rezultātā jaunietis sāka studēt mūzikas komponēšanu Skotijas Karaliskajā konservatorijā.

Līdz pirmajiem panākumiem akadēmiskās mūzikas lauciņā ilgi jāgaida nebija, jo jau studiju gados vairāki populāri Lielbritānijas kamerorķestri un kori izpildīja Dankana radītos skaņdarbus. Paralēli komponēšanai, ar ko viņš, tiesa gan, neregulāri, bet nodarbojas vēl joprojām, skots uzsāka arī pievēršanos modernajai mūzikai, tajā ieliekot arī daudzus elementus no savas iepriekšējās pieredzes klasiskajā lauciņā. Tas lieliski dzirdams jau viņa pirmajā singlā For, kas dienasgaismu ieraudzīja 2014. gada decembrī.

Parakstījis līgumu ar Fat Cat Records, C Duncan 2015. gada jūlijā izdeva savu debijas albumu Architect, kas saņēma ļoti augstus kritiķu novērtējumus, un daudzu mediju versijās viņš pat tika atzīts par vienu no pērnā gada labākajiem debitantiem. Ierakstu pamanīja arī Mercury balvas žūrijas komisija, kas Architect iekļāva starp 12 pretendentiem uz prestižo apbalvojumu. Šoreiz uzvaru gūt gan neizdevās, taču nominācija deva pamatīgu grūdienu skota popularitātei, kas šogad rezultējusies ar neskaitāmiem nospēlētiem koncertiem. Starp citu, paralēli savai muzikālajai darbībai Dankans ir arī gleznotājs, kas pats rada vizuālos noformējumus visiem saviem ierakstiem, tādējādi sevis iedomāto noskaņu ieliekot ne tikai skaņās, bet arī attēlos.

Ko spēlē?

Teorētiski varētu teikt, ka C Duncan izpilda kaut ko pa vidu starp indie popu, indie folku un drīmpopu, taču patiesībā viņa žanriskā piederība ir daudz komplicētāka. Tādu to padara izpildītāja dziļā mīlestība pret klasisko mūziku, kas izpaužas koru dziedājuma tipa vokālajās partijās un akustiskā klasiskā instrumentācijā. Tas viss tiek ietērpts jau augstākminēto žanru ierastajās struktūrās, un tā rezultātā top tas, ko izpilda C Duncan.

Kāpēc jāredz?

Normunds Vucāns, Intro.lv žurnālists:

C Duncan ir viens no aizraujošākajiem dziesminiekiem (kaut gan atļaujos šeit lietot šo vārdu, nedomāju, ka skotu tā apzīmēt ir īsti atbilstoši), kāds pēdējo gadu laikā ir parādījies visā pasaulē. Spēja savienot klasisko ar moderno šai mūzikai iedod kādu neparastu šķautni, kas it nekad iepriekš nav dzirdēta. Tur ir kaut kas no Fleet Foxes vai Grizzly Bear, piemēram, taču daudz aizraujošāks un daudzveidīgāks, kā rezultātā C Duncan šovam vajadzētu būt vienam no gaidītākajiem ikviena melomāna priekiem visa Positivus ietvaros.

Gundars Zaburdajevs, Intro.lv žurnālists:
C Duncan nav tik ļoti ierastais dziesminieka tēls, kurš savā mūzikā aprobežojas ar tikai pašu minimumu. Izmantojot dažādu stilu ietekmes, viņam ir izdevies salīdzinoši klusu un mierīgu mūziku pacelt vairākus pakāpienus augstāk, piešķirot tai gan vairāk oriģinalitātes, gan padarīt to aizraujošāku. Tieši tas ir galvenais iemesls, lai šo uzstāšanos Salacgrīvā nevajadzētu palaist garām — mūziķis ar teicamām un oriģinālām idejām, turklāt vēl pašā savas karjeras sākumā. C Duncan karjera tikai uzņem apgriezienus, kas nozīmē, ka uz šo koncertu pēc kāda laika būs vērts atskatīties un saprast, cik atzīstama līmeņa mākslinieku bija iespēja redzēt laikā, kad viņa vārds afišās vēl nebija rakstīts tiem lielākajiem burtiem.

Lauris Anstrauts: Intro.lv žurnālists:

Tāpat kā notiek ar jebkuru citu apbalvojumu, arī Mercury balvas nominantu saraksta paziņošana vienmēr izraisa asas diskusijas. Tomēr skaidrs ir tas, ka tāpat vien šajā sarakstā iekļūt nav iespējams — visi albumi, kas tajā nonāk ir patiešām kvalitatīvi. Tieši tāpēc arī C Duncan uzstāšanos noteikti nevajag palaist garām, jo šī apbalvojuma nominācija ir pietiekami liels kvalitātes zīmogs, lai par šī mūziķa spējām pārliecinātos klātienē. 

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

Minor Victories

Charles Bradley

Air

Oh Wonder

Mercury Rev

Grimes

Ellie Goulding

Ho99o9

John Newman

M83

Cigarettes After Sex

Iggy Pop

Wolf Alice

San Fermin

Richard Hawley

Years & Years

Liima

Hælos

Tavs komentārs