Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

MARTS
Everything Everything — Mountainhead
The Libertines — All Quiet On The Eastern Esplanade
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2019 - 7. daļa

Intro, 2019. g. 12. jūlijā

Līdz Positivus festivālam atlikušas tikai divas nedēļas, kas nozīmē, ka arī mūsu rakstu sērija lēnām tuvojas noslēgumam. Šoreiz stāstām par vietējiem mūziķiem, turklāt no ļoti dažādiem žanriem, kā arī dažādiem karjeras līkločiem.

 

The Bad Tones

Psihodēliskais roks šobrīd ir aktuāls visapkārt pasaulei un redzamākie šī žanra pārstāvji Latvijā ir apvienība The Bad Tones (agrāk zināmi kā The Pink Elephant), kas tikko izdevuši savu jaunāko studijas albumu Is It Good Enough? Nešaubos, ka, tāpat kā viņu iepriekšējie veikumi, arī šis ieraksts atradīs ne mazumu dzirdīgu ausu Latvijas mūzikas cienītāju vidū, taču, patiesībā, daudz lielāku slavu viņi ir ieguvuši ar saviem dzīvajiem koncertiem nekā studijas ierakstiem. Par spīti tam, ka koncertus viņi nespēlē nemaz ne tik bieži, jo ne visi grupas dalībnieki dzīvo vienā un tajā pašā lokācijā, savu dzīvo izpildījumu viņi patiešām ir noslīpējuši. Tāpēc viņiem patiešām veiksmīgi izdodas savu sapņaino un dūmakaino skanējumu no ierakstiem pārnest uz koncertiem, kas Positivus festivāla apmeklētājiem sola ļoti patīkamu sestdienas pievakari šīs grupas kompānijā.

/ Lauris Anstrauts /

 

ansis

Ansis Kolmanis 2017. un 2018. gadā neapšaubāmi piedzīvoja savas karjeras lielākos panākumus. Vispirms viņš izdeva kritiķu atzīto albumu Balzāms, kas tika atzīts par gada labāko hip-hopa albumu Latvijā (arī mēs to iekļāvām sava pašmāju albumu topa 1. vietā), bet pirms gada tikai retajam garām varēja paslīdēt Zemes stunda — kopdarbs ar Kristīni Pāži. Ansis neapšaubāmi ir viens no vietējā hip-hopa lielākajiem vārdiem gan pašlaik, gan vispār — lēnām gadu gaitā pierādījis savas kvalitātes gan kā reperis, gan kā bītmeikers, viņš neatslābst arī šobrīd, turpinot aktīvi sniegt koncertus dažādās Latvijas pilsētās. Ja pirms gada ansis Positivus uzstājās pat divreiz, tad šogad viņa koncerts ieplānots uz otras lielākās skatuves piektdienas pievakarē kā vienam no dienas galvenajiem māksliniekiem. Tā būs vēl viena iespēja izbaudīt anša teicamās repa prasmes apvienojumā ar viņa spēju “pavilkt līdzi” arī ļoti lielu skatītāju pūli.

/ Gundars Zaburdajevs /

 

The Coco’nuts

Lai gan modernais džezs vai fanks varbūt nav pirmie žanri, kas nāk prātā, domājot par Latvijas mūziku, arī pie mums ne mazums mūziķu izvēlas izpaust sevi šajā žanrā. Tas visai skaidri atspoguļojas šī gada Positivus festivāla programmā, kurā var atrast visai daudz šo žanru mākslinieku. Starp tiem ir arī The Coco’nuts — septiņu mūziķu apvienība, kas šobrīd ir viens no spilgtākajiem vārdiem pašmāju džeza scēnā. Šajā grupā apvienojušies jauni, bet visnotaļ prasmīgi un pieredzējuši mūziķi, un to, ka meistarības viņiem netrūkst, var visai viegli pamanīt viņu koncertos, kuros viņi nekautrējas no improvizācijas. Tāpat viņi nebaidās no rāmjiem izkāpt arī žanra ziņā, klasiskam džezam piejaucot dažādas citas ietekmes, kas viņiem ir palīdzējis sasniegt krietni plašāku auditoriju, ne tikai džeza cienītājus. Tāpēc viņu uzstāšanos varētu kļut par patīkamu pārsteigumu arī tiem, kas šāda veida mūziku ikdienā neklausās.

/ Lauris Anstrauts /

 

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus raksti:

1. daļa

2. daļa

3. daļa

4. daļa

5. daļa

6. daļa

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs