Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

eRoks.lv trešās jubilejas izlase

Intro, 2013. g. 14. jūnijā

2010. gada 14. jūnijs. 20.00. eRoks.lv sāk savu darbību. Neziņa, cerības, uztraukums, bet visam pāri milzīga vēlme kaut ko darīt — tieši šīs sajūtas tajā saulainajā un gana siltajā vakarā valdīja piecu mūzikas entuziastu prātos mirklī, kad izlēmām ļauties nezināmajam un mesties šajā avantūrā. Vienā acumirklī ir paskrējuši trīs gadi, kuru laikā gan mūsu sastāvā, gan dzīvēs ir notikušas lielas pārmaiņas, par ko lielā mērā mēs varam pateikties tieši eRokam. Par spīti visām pārmaiņām, galvenā ideja — milzīga vēlme kaut ko darīt — nav mainījusies itin nemaz. Turklāt tā tikai un vienīgi pieaug, jo arvien vairāk un vairāk cilvēku ir gatavi palīdzēt, lai mēs, neaizmirstot arī par attīstību, varētu būt tieši tādi, kādi vēlamies būt.

Šodien mums ir svētki, kurus nolēmām atzīmēt, izveidojot īpašu izlasi, kurā cilvēkiem, kuriem, mūsuprāt, ir vislielākie nopelni eRoka attīstībā, palūdzām atrast vienu dziesmu, kas viņiem saistās ar portālu. Paldies, ka esat bijuši kopā ar mums šos gadus, paldies, ka svinat šos svētkus kopā ar mums, un ceram, ka paliksiet mums uzticīgi tik ilgi, cik vien pastāvēs eRoks.lv! Daudz laimes dzimšanas dienā!

Izlasi vari noklausīties arī Spotify un mūsu Youtube kanālā.

Normunds Vucāns, eRoks.lv dibinātājs: The Sound PoetsKalniem Pāri

Šobrīd atskatoties uz trīs gadus senu pagātni un padomājot, kas tikai šajā laika posmā eRokā nav sastrādāts, izdarīts un izjusts, nākas atskārst, cik tomēr liels piedzīvojums man tas ir bijis. Portāls man ir devis daudzas spilgtas emocijas, piemēram, iespēju vērot Hurts koncertu no aizskatuves, stāvot blakus Editors dalībniekiem un runājot ar viņiem, saņemt zvanu no Noah And the Whale, satikt ne vienu vien no saviem mīļākajiem mūziķiem, kā arī iegūt milzum daudz jaunu draugu un paziņu. Katrai no šīm spilgtajām atmiņām līdzi nāk ne mazāk spilgta dziesma, tomēr viena to visu vidū izceļas īpaši. 2011. gada vidū pirmo reizi man radās iespēja aprunāties un iepazīties ar The Sound Poets solistu Jāni Aišpuru, kuru šobrīd noteikti varu saukt par savu labāko draugu pašmāju mūziķu vidū. Kopš tā laika esam sadarbojušies ne reizi vien, vienmēr eRokā cenšoties izcelt visu to labo, ko The Sound Poets rada. Iespējams, daudzi to ir aizmirsuši, bet vēl lielāks cilvēku skaits — nemaz nezina, taču tieši eRoks.lv bija pati, pati pirmā vieta visā pasaulē, kurā publiski pieejams kļuva Kalniem Pāri. Jau ar pirmo atskaņošanas reizi kļuva skaidrs, ka šī ir īpaša dziesma, un kā vēlāk izrādījās — ne tikai grupai, bet arī mūsu portālam. Manuprāt, nekas cits tik precīzi neraksturo šos trīs gadus. Kalniem pāri, citi kalni būs, tomēr nešaubieties — ar vieglu soli pāri tiem, ar vienu soli!

Alise Stefanoviča, eRoks.lv fotogrāfe: Ewert and The Two Dragons(In The End) There's Only Love)

Savu darbību eRokā sāku, koriģējot citu autoru rakstus, vēlāk iemēģināju roku, lai uzrakstītu par jaunāko mūziku, tomēr beigu beigās pievērsos savai sirdslietai — fotografēšanai. Lai arī līdz tam brīdim man nebija it nekādas pieredzes koncertu fotogrāfijā, vēlme to darīt bija liela. Pienāca zīmīgs datums — 11.11.11., kad koncertzālē Palladium viesojās grupa Ewert & The Two Dragons. Pirmo reizi man tika dota iespēja izpausties. Ar uztraukumu un prieku devos izpildīt šo uzdevumu, un, neskatoties uz šaubām par iznākumu, viss izdevās godam. Tādēļ tieši šī dziesma man asociējas ar jauna posma sākumu manā darbībā portālā, kura joprojām veiksmīgi turpinās.

Sanita Kacuba, eRoks.lv žurnāliste: King CharlesBam Bam

Darīt to, kas patīk, tā ir laime. Un vēl laimīgāk ir tad, kad arī kādam citam tas patīk. Tā, manā skatījumā, ir eRoka būtība. King Charles jau arī savā būtībā tieši to dara, tādā mazliet jancīgā, dīvaini hipsterīgā, veidā, turklāt kļūstot par eRoka redakcijā, iespējams, visbiežāk pieminēto mūziķi. Lai mums, jums un King Charles priecīgi arī turpmāk!

Reinis Mežulis, eRoks.lv draugs: Aurora Grūtās Dejas Ritmā

Pirms gadiem trim man kaut kādā dīvainā veidā gadījās nokļūt Radio SWH studijā, kurā atradās arī Normunds, kurš apgalvoja, ka viņi tagad taisot portālu. Nu labi, es nodomāju, bet, kā jau rūdīts skeptiķis, nekādu ilgo eksistenci tam neparedzēju. Bet velti — trīs gadi ir pagājuši un eRoks.lv, par spīti manām prognozēm, ne tikai eksistē, bet arī dzīvo un pat attīstās, turklāt tas veic būtisku misiju — stāsta par lielisku mūziku un audzina klausītāju. Īpaši svarīgi tas ir šodien — laikā, kad radio pamatauditorija ir mājsaimnieces, laikā, kad aizvien vairāk cilvēku uzticas nevis savām sajūtām un melomānu ieteikumiem, bet gan dažādiem Spotify tipa robotiem. Šī misija noteikti nav viegla, tāpēc eRoks.lv es novēlu turēties pie savas lietas un nepagurt, saredzēt jaunas iespējas un tās īstenot. Būt. Lai arī cik grūti tas dažreiz nebūtu.

Līva Pētersone, Instrumenti menedžere: InstrumentiBorn To Die

Daudz laimes eRoks Dzimšanas dienā! Dziesma, kas man asociējās ar eRoku ir Instrumentu Born To Die, jo, šķiet, tieši šis singls noveda līdz pirmajam eRoka rakstam par grupu Instrumenti. Patīkami pārsteidza līmenis un attieksme, ar kādu tika (un joprojām tiek!) veiktas intervijas un gatavoti raksta materiāli. Viss, ko varu vēlēt, ir tā tik turpināt, jo jums, kā saka, ir iekšās! Veiksmi!

Jana Udovenko, eRoks.lv žurnāliste: FoalsOut Of The Woods

Kad man izteica piedāvājumu sākt rakstīt eRokam, bija pagājusi tieši viena nedēļa kopš Foals jaunā, trešā studijas albuma Holy Fire izdošanas, tādēļ runas par to vēl bija pavisam karstas. Jaunie kolēģi gatavojās drīzumā publicēt albuma recenziju, kopējā čatā noritēja aktīva diskusija par to, cik tad īsti labs tas ir, un es biju tajā posmā, kad Holy Fire intensīvi drillēju uz riņķi, jo nevarēju saprast, vai man tas patīk vai nē. Drīzumā kļuvu diezgan apsēsta ar šo albumu un Foals kopumā un pat izpelnījos piezīmi no kolēģa, ka esmu pārāk aizrāvusies ar viņiem. Kopš tā laika ir aizritējuši jau četri mēneši, un Holy Fire no mūzikas atskaņotāja tika izkonkurēts ar nebeidzamo plūsmu jauno albumu, toties tagad, kad kaut kur izdzirdu dziesmas no tā, prātā ataust februāra vidus un mešanās jaunā, nepierastā vidē. Tieši tādēļ par eRoka trīs gadu jubilejas dziesmu izvēlos Foals — Out of the Woods, jo tas bija mans skaņu celiņš, uzsākot savas gaitas eRokā.

Rūdolfs Sietiņš, eRoks.lv dibinātājs: Wolf ParadeI'll Believe In Anything

Noteikti daudzieRoka pārstāvji izvēloties šo īpašo jubilejas dziesmu vadīsies pēc principa “pirmais...”. Mans pirmais raksts portālā, ko varētu uzskatīt par kaut ko aptuveni līdzīgu recenzijai, bija par šīs lieliskās grupas pēdējo albumu. Jā, Wolf Parade vairs nepastāv kā grupa, tādēļ būdams māņticīgs ņēmu dziesmu ar optimistiskāko nosaukumu. Turklāt tas labi iederas manā vēlējumā eRokam — būt vēl lielākam un lieliskākam, jo es tiešām ticu visam. Ā, un, starp citu, šī ir labākā grupas dziesma.

Linda Vintere, eRoks.lv fotogrāfe: El MarsEchoes And Waves

Bija tā, ka starp eRoku un El Mars es varētu vilkt daudzas paralēles. Abos gadījumos bija sajūta, ka vilšos un ka nepatiks. Bet tad, kad ieklausījos tajā, ko spēj uzburt El Mars, sapratu, ka uz pirmo iespaidu ne vienmēr drīkst paļauties. Beigu beigās arī eRoks, kaut gan sākumā likās, ka tā noteikti nebūs mana lieta, ir kļuvis tuvs un svarīgs.

Dace Volfa,I Love You Records pārstāve: Alise JosteStreet Lights

No savas puses vēlētos ieteikt Alises Jostes Street Lights. Alises albums bija viens no pirmajiem I Love You Records izdevumiem, kas tika recenzēts eRokā, un, lai arī pagājuši divi gadi, šis ieraksts joprojām ir aktuāls, tikai tagad jau ārpus Latvijas.

Egons Reiters, radio dīdžejs: Hazy BonesCut One

Pirms vairākiem gadiem Normunds man stāstīja, ka eRoks.lv būs vietne, kas sevī apkopos vienkāršus cilvēkus, kuriem mūzika ir, kas vairāk par skaņu. Dzimšanas dienas tuvumā mēs kļūstam apcerīgi un mēdzam aizskatīties gan vakardienā, gan rītdienā... Chillwave mūzika piestāv laikam, kad mūsu sapņi ir planētas lielumā! Lai iedvesma! Daudz laimes, Normund & pārējie!

Kristaps Zvirbulis, eRoks.lv žurnālists: MeatloafI’d Do Anything For Love (But I Won’t Do That)

Ar eRoku pirmo reizi saskāros 2010. gadā, kad tas vēl bija bloga formātā. Tajā ieklīdu vienkārši klaiņojot pa interneta dzīlēm, meklējot kādas vecākas dziesmas nosaukumu. Biju mēģinājis meklēt arī iepriekš, bet parasti šie meklējumi beidzās bez rezultātiem. Nebiju domājis, ka tieši šeit beidzot uziešu kāroto. No mazotnes, kad šīs dziesmas video rotāja arī LTV zilos ekrānus, atmiņā bija palicis viens vienīgs kadrs — kaut kāds vīrs ar moci dodas saulrieta virzienā. Lai gan kopumā neesmu Meatloaf fans, I’d Do Anything For Love (But I Won’t Do That) bija viena no bērnībās mīļākajām dziesmām (liels nopelns šajā faktā bija mocim). Tagad ikreiz izdzirdot šo deviņdesmito gadu mīlas balādi prātā nāk arī eRoks.

Raimonds Dunke, radio dīdžejs: Emeli SandeRead All About It Part III

eRoka veidotāji vienmēr ir bijuši uzticīgi savām iekšējām muzikālajām sajūtām un nekad nav kautrējušies ar tām dalīties. Tieši eRoks ir soli priekšā pārējiem ar to vien, ka spēj būt objektīvi mūzikas apskatnieki, proti, mūzikas albumi, recenzijas un viss pārējais netiek rakstīts, lai uz priekšu bīdītu kādu savu paziņu vai draugu. Galvenais dzimšanas novēlējums katram eRoka darbiniekam ir gaužām vienkāršs — nepazaudēt savu muzikālo es un palikt uzticīgam tam, ko dari. Man ir bijis patiess prieks sadarboties ar Normundu ne tikai radio viļņos, bet arī eRoka sakarā. Daudz laimes dzimšanas dienā. Lai viss vienmēr pa smuko, un lieliska mūzika austiņās. Mēs dzīvojam mūziku un tā ir viena sasodīti lieliska sajūta!

Staņislavs Fisenkovs, eRoks.lv žurnālists: Bombay Bicycle ClubHow Can You Swallow So Much Sleep

Izvēlēties dziesmu nebija grūti, atlika tik atcerēties, kas man bija aktuāls brīdī, kad es pievienojos šim mūzikas entuziastu lokam. 2011. gada vasarā es ļoti gaidīju Bombay Bicycle Club trešo albumu, šī dziesma tajā bija atrodama kā pirmā, un vēl joprojām manā atskaņotājā griežas laiku pa laikam. Atceros, ka tieši šī ieraksta apskats arī bija mans pirmais raksts portālā, tiesa jāatzīst, ka tas tā arī nenokļuva līdz publicēšanai, jo bija diezgan briesmīgs un slinkums uzvarēja pār vēlmi to pārrakstīt. Starp citu, ir jāatzīmē, ka par eRoku es pirmo reizi uzzināju tieši caur šo muzikālo apvienību, kad kādā meklētājā joka pēc pie debijas albuma nosaukuma biju pielicis vārdu “apskats”. Toreiz gan es neatklāju to eRoku, kas ir tagad, bet gan blogu, no kura izauga šis portāls. Gan jau arī turpmāk man nekas nemainīsies, un ar eRoku man asociēsies tieši šī apvienība.

Jānis Grosbahs, eRoks.lv fotogrāfs: Flight Of The Conchords - Business Time

eRokā darbojos jau kopš paša sākuma. Esmu bijis gan eRoka atklāšanas pasākumā, kuru nekad neaizmirsīšu, gan arī  eRoka atvadu pasākumā, kurš, paldies Dievam, kā vēlāk izrādījās nemaz nebija eRoka atvadu pasākums, lai gan nosvinēts tika ne pa jokam. Protams, ir fotografēti daudzi koncerti un festivāli, un šo trīs gadu laikā nekad nav bijis garlaicīgi. It īpaši pēc dažādiem pasākumiem braucot kopā ar Normundu uz mājām un dziedot. Bieži vien dziedot šo, dažreiz pat tik ilgi, līdz pazūd balss, tādēļ arī šī visnotaļ nenopietnā dziesma. Tagad vien atliek turēt īkšķus, laieRokā kādreiz parādās arī intervija un koncerta recenzija no Flight Of The Conchords, jo gribētos šim līdzi pavilkt arī dzīvajā.

Jānis Žilde, mūzikas žurnālists: George BensonGive Me The Night

Sveicu eRoks.lv trīs gadu jubilejā ar kaut ko no 1980. gada, kad man pašam bija trīs gadi un mājās lenšu atskaņotājā griezās šis gabals.

Gundars Zaburdajevs, eRoks.lv dibinātājs: Ok GoWhite Knuckles

Uzdevumu atrast dziesmu, kas man saistās ar eRoku, uztvēru neviennozīmīgi. It kā dziesmu netrūkst, arī labu, ļoti labu un lielisku ir gana daudz, taču atrast īsto tieši šim rakstam — par to bija jāpadomā. Atsaucot atmiņā dažādus portāla notikumus, es nonācu pie šīs Ok Go kompozīcijas. Dziesma par suņiem visai labi raksturo eRoku. Mēs kā jauni kucēni ienācām industrijā (skan tik cēli, vai ne?), pāris reizes ielīdām tādā pažobelē, kur nevajadzēja, sataisījām nesmukumus pāris kurpēs, kurās nevajadzēja, pie viena trāpot virsū arī paši sev. Taču pamazām mēs iemācījāmies par sevi pastāvēt, paveikt arī pa kādām trikam un par to saņemt gan uzslavu, gan gardumu. Protams, vēl pieņemties prātā nekad nenāk par skādi, bet gan jau pie tā nonāksim. Turklāt tieši ar Ok Go mēs senajā 2011. gadā uzsākām Ceļš uz Positivus rakstu sēriju, kas ir vēl viens iemesls šādai izvēlei.

Maija Anna Ludbārža, Positivus Music PR menedžere: DIIVHow Long Have You Known

eRokstieši man asociējās ar grupas DIIV koncertu koncertzālē Palladium — lai arī īss, priekšnesums man palika atmiņā kā viens no labākajiem indie/grunge/rock koncertiem, kādu līdz šim bija sanācis apmeklēt. Pēc tā eRokā izlasīju aizraujošu interviju ar grupu kas man likās uz 100% atbilstoša gan viņu mūzikas stilam, gan arī grupas skatuves tēlam, komunicēšanai ar publiku utt.. Intervija bija ļoti profesionāla un tajā pat laikā oriģināla — ar saistošiem jautājumiem un patiesu dialogu starp žurnālistu un grupu. Šādas intervijas, manuprāt, ir liels retums, tāpēc tieši tā man asociējas ar eRoku. Ja nu interesē, to vari apskatīt šeit.

Lauris Anstrauts, eRoks.lv žurnālists: Arctic MonkeysR U Mine?

Jāatzīst, ka brīdī, kad man palūdza pievienot savu dziesmu eRoka jubilejas dziesmu listei, es nedaudz apjuku. Tas tāpēc, ka mūzikas apjoms, ko mēs ikdienā apspriežam ir tik liels, ka atrast vienu, kas man vislabāk asociējas ar eRoku, ir ļoti grūti. Nolēmu tam pieiet no citas puses, mēģinot atcerēties, kas bija pirmā dziesma, par kuru rakstīju mēneša albumu un dziesmu rubrikai. Nedaudz parokoties arhīvā, atradu, ka tas ir bijis Arctic Monkeys grāvējs R U Mine? un sapratu, ka tā būtu patiešām lieliska izvēle. Pirmkārt jau tāpēc, ka tā ir lieliska dziesma, kas pagājušajā gadā ieradās kā pērkona grāviens no nekurienes. Otrkārt, tāpēc, ka šī dziesma lieliski iemieso mūsu nosaukumā ietverto vārdu „roks”. Jā, zinu, ka eRoka kolektīvs (un jo īpaši es pats) nebūt neraksta tikai par rokmūziku, bet gan daudz plašāku žanru klāstu, bet šis vārds nosaukumā man apzīmē to rokmūzikas, jeb, kā mūziķi paši mēdz teikt, rokenrola garu, kas mūsdienās ir dzīvs arī citos žanros. Un es domāju, ka neviens nevar apstrīdēt to, ka Arctic Monkeys rokenrolu iemieso tā, kā reti kura cita mūsdienu grupa.

Monvīds Pālens, eRoks.lv dibinātājs: Cee Lo GreenNo One’s Gonna Love You

Ir dzīvē mirkļi, kad it viss plīst pa vīlēm, un gāžas kā domino kauliņi. Tu uz to noskaties, klusībā pie sevis nodomājot: “Sūds! Lai jau tiek, es beidzot būšu brīvs.”. Tu atpogā vēsa alus pudeli ar paukšķi un sāc lūkoties zvaigžņotajā debesjumā. Tu atkārto pie sevis: “Brīvs!”. Tu sāc izgaršot šo vārdu burtu pēc burta. Tu jūti kā tas Tevī atraisa jaunas sajūtas. Tu jūti spēku, kas vedina Tevi ceļos, kuri iepriekš Tev bija slēgti, vai kurus pats Tu biji noslēdzis. Tu saproti, Tu to vari! Nav neviena, kas Tevi spētu apturēt. Tu sāc sniegties pretī pasaulei un tā Tevi uzrunā tā, kā nekad iepriekš nav to darījusi. Tu redzi kā Tavs apvārsnis vizuļo no spožo gaismu rotaļām, Tu sajūti kā kāds taurenis ar savu spārnu kņudina Tev pakrūtē. Tu saproti, ka tas ir sasodīti klišejiski, bet tāda tā mīlestība ir, varbūt nedaudz dumja, jo Tu pats neko vairāk, kā pastulbu smaidu uz savas sejas neesi spējīgs izspiest, bet kuru citu tas interesē. Jā! eRoks tā bija mīlestība no pirmā acu skatiena, no pirmā elpas vilciena bez kādiem nosacījumiem un saistībām tik bezrūpīga un liega kā jūnija nakts pieskāriens. Mūzika — dziesmas: vārdi un melodija, ir tie mūsu emocionālās atmiņas elementi, kas spēj mūs pārvietot laikā un telpā un nogādāt tieši tur un tad, kad tas notika. Mans īsceļš uz neprātīgo rokerolla atmodas gadu tālajā 2010. gadā vienmēr būs caur manu tās vasaras personīgo himnu Cee Lo Green — No One's Gonna Love You.

Tavs komentārs