Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2023 - 4. daļa

Intro, 2023. g. 10. jūlijā

Esam sasnieguši festivāla gaidīšanas periodu, kurā viss kļūst jau pavisam īsts — šī ir Positivus 2023 nedēļa. Steidzot iepazīstināt ar vēl vairākiem ievērības cienīgiem vārdiem, kuru koncertu palaišana garām ir iespējama, bet nav ieteicama, šoreiz par Tommy Cash, alt-J un Fiņķi.

Tommy Cash

Igauņu provokators Tommy Cash ir viens no starptautiski pazīstamākajiem Baltijas māksliniekiem, tiekot pie iespējas sadarboties ar tādiem ievērojamiem mūziķiem kā Charli XCX, DIplo un Kerolaina Polačeka, un mūzikas pasaulei prezentējot sevi kā sava veida Austrumeiropas vēstnieku. Jau kopš karjeras iesākumiem viņš ar saviem koncertiem ir bijis pietiekami biežs viesis arī Latvijā, bet, ja atmiņa neviļ, nevienā no Latvijas festivāliem viņš iepriekš nav bijis dzirdams. Līdz ar to, piektdienas vakarā pie Lācplēša skatuves potenciāli varētu būt redzama lielākā auditorija, kādai viņš Latvijā uzstājies. Īpaši tāpēc, ka tie festivāla apmeklētāji, kuriem sanācis apmeklēt kādu no viņa iepriekšējiem koncertiem Rīgā, visticamāk, nelaidīs garām iespēju vēlreiz pieredēt viņa enerģijas pilno dzīvo uzstāšanos, kurā hiphops sajaucas ar hyperop un eurodance, kā arī Eiropas Austrumi satiekas ar Rietumiem.

/Lauris Anstrauts/

alt-J

Tikai otro reizi Positivus vēsturē kāds iepriekšējo gadu hedlaineris atgriežas zemākā pozīcijā citā gadā. Ja paša pirmā festivāla galvenie mākslinieki James 2011. gadā iesildīja Royksopp, tad 2017. gada noslēdzošais vārds alt-J šoreiz izskanēs sestdienas vakarā pirms viena no šobrīd klausītākajiem izpildītājiem pasaulē — Sema Smita. Šādā kompānijā galvenās skatuves otrā mūziķa tituls galīgi nav nekāds kauns, tāpēc jau tagad nešaubīgi varam gaidīt vismaz tikpat kvalitatīvu priekšnesumu kā savulaik Salacgrīvā. Jāatzīst, ka līdzību ar grupas pirmo viesošanos Latvijā ir gana daudz — jau atkal pašlaik aktuālais albums ne tuvu nav tik labs kā pirmie divi un jau atkal liekas, ka publika par šo lielo vārdu īpaši daudz nerunā, kas liek ar bažām gaidīt koncertu. Tomēr — ja toreiz mūs ļoti pārsteidza izcilā skaņas un gaismu režija izcilā skaņas un gaismu režija, kāpēc lai Lucavsalā nenotiktu tas pats?

/Normunds Vucāns/

Fiņķis

Lai arī Helvijs Fiņķis Latvijas hip-hopa dzīvē absolūti nav jauns vārds, nevar arī noliegt, ka pāris pēdējie gadi viņa darbībai ir devuši pamatīgu uzrāvienu, ko esam novērtējuši arī savos gada noslēgumu topos. Sadarbībā ar PRAGAII tapušais albums Tāds slinkums ļauj gan izcelties Fiņķa naratīva pilnajiem tekstiem, gan rada vietējā hip-hopa scēnai unikālu skanējumu, turklāt to visu papildina arī Latvijas mūzikas dzīvei absolūti neierasti videoklipi. Tā visa rezultātā ir skaidrs, ka atmosfēra pie Evolution skatuves sestdienas vakarā būs pamatīgi nokaitēta, nojaucot limitus starp to, cik lielu maksimālo cilvēku skaitu pie šīs skatuves paredzēja Positivus un patieso situāciju. Šī arī būs Fiņķa iespēja sevi parādīt lielākām masām, jo līdz šim viņš vairāk izvēlējies sniegt mazāka izmēra koncertus, turklāt nereti arī koncentrējoties uz auditoriju ārpus galvaspilsētas.

/Gundars Zaburdajevs/

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs