Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪLIJS
Los Campesinos! — All Hell
Glass Animals — I Love You So F***ing Much
Empire of the Sun — Ask That God
Cults — To the Ghosts
Ice Spice — Y2K
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
19: Positivus 2024, Lucavsala
29: BBNO$, Palladium koncertzāle
31: Devendra Banhart, Hanzas Perons
AUGUSTS
02: Summer Sound 2024, Liepāja
12: Artemas, VEF Kvartāls
13: The Smile - ATCELTS, Siguldas pilsdrupu estrāde
14: Jessie Ware, Siguldas pilsdrupu estrāde
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Prāta vētras koncerttūre sāksies jau nākamnedēļ

Intro, 2022. g. 12. jūlijā

Sestdien, 23. jūlijā, Jelgavā Prāta Vētra uzsāks koncerttūri Gads bez kalendāra. Koncerti notiks piecās Latvijas pilsētās — 23. jūlijā Jelgavā, Lielupes pļavā pretī Jelgavas pilij, 30. jūlijā Valmierā, Dīvaliņa pļavās, 6. augustā Daugavpilī, stadionā Lokomotīve, 13. augustā Ventspilī, Reņķa dārzā, un 20. augustā Rīgā, Mežaparka Lielajā estrādē.

Gatavojoties koncertiem, grupa publicē jaunā albuma tituldziesmas Gads bez kalendāra videoklipu, kurš tapis kopā ar mūsdienu tautas mūzikas grupas Tautumeitas dalībnieci Asnati Rancāni. “Dziesma tapa laikā, kad viss notika attālināti un tumsa, šķiet, lauzās iekšā pa visām spraugām. Brīži, kad Tautumeitas un Prāta Vētra studijā rakstīja savas kopīgās albuma dziesmas, bija kā oāze, kurā veldzējāmies un kurā plauka jaunas draudzības un jauns duets. Bijām pie Ingara Viļuma mājas studijā, kad es iedziedāju pēdējās rindas dziesmai Tur, kur Dieva kamanas slīd. Pēc šīs dziesmas ieraksta Renārs teica, lai pamēģinu izpildīt vēl vienu dziesmu. Kaut kas tik silts un priecīgs radās mūsu kopskaņā, ka dziesma kļuva par duetu un vēlāk arī par visa albuma tituldziesmu. Gads bez kalendāra nav dziesma tikai par pandēmijas laiku. Dziesmas vārdi tik trāpīgi atgādina, ka viens otru varam pastutēt un pacelt tikvien kā ar telefonzvanu. Dažreiz laba saruna ar draugu salikt vērtības pa plauktiņiem, un pasaule jau atkal griežas jēgpilnāk,” par dziesmu stāsta Asnate Rancāne.

Visos koncertos kā īpašais viesis pirms Prāta Vētras uzstāsies Jānis Šipkēvics ar savu soloprojektu Shipsea, lai kopā ar spēcīgu pavadošo mūziķu grupu izstāstītu savu pieredzes stāstu kontrastiem bagātā mūzikas valodā. 

Prāta Vētra koncerta programmā iekļāvusi gan klausītāju jau iemīļotas grupas melodijas, gan arī jaunā albuma Gads bez kalendāra dziesmas. Par koncerttūres skatuves vizuālo konceptu un scenogrāfiju rūpējas Kaspars Roga un Ainars Pastars (Kompānija NA), ko papildinās labāko gaismu režisoru un videomākslinieku veidoti krāšņi gaismu un video efekti.

“Pirmais koncerts jau pavisam tuvu! Mums būs pieci vasaras vakari kopā ar draugiem un mīļajiem. Neviens mēģinājums nevar aizstāt lielo skatuvi, tādēļ šī koncerttūre, atkalsatikšanās ar mūsu klausītājiem ir ļoti satraucošs mirklis mums pašiem. Tā būs viena iedvesmojoša sadziedāšanās!” tā tūri raksturo grupa Prāta Vētra.

Ukraiņi, kurus uz Latviju atvedušas kara bēgļu gaitas, šīs vasaras koncertus var apmeklēt bez maksas. Lai pieteiktos koncerta apmeklējumam, kā arī iepazītos ar koncerta apmeklēšanas noteikumiem, jādodas uz grupas mājaslapu http://www.pratavetra.lv. Informācija pieejama ukraiņu, krievu, angļu un latviešu valodā.

Sadarbībā ar AS Pasažieru vilciens pēc koncerta Jelgavā ir norīkots papildu vilciena reiss maršrutā Jelgava — Rīga ar atiešanas laiku plkst. 00.45 no Jelgavas stacijas. Vairāk informācijas: www.pv.lv. Biļetes uz koncertiem visā Latvijā pieejamas biļešu tirdzniecības vietnē eKase.lv, TC Spice informācijas centrā un pilsētu kasēs. Biļešu cena no EUR 25 līdz 50. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas.

Koncerttūri piedāvā apdrošināšanas sabiedrība Balcia Insurance SE, atbalsta TC Spice, Neste Latvija, Samsung Galaxy Ultra 22, ziņu portāls Delfi.lv, TV3 Group, Dienas Mediji, žurnāls OK!, Radio TEV un inbox.lv, kā arī Jelgavas, Valmieras, Daugavpils un Ventspils pilsētu pašvaldības. Tehnoloģiskie sadarbības partneri Samsung un LMT. Oficiālais transporta nodrošinātājs DSV un City Bee.

Prāta Vētras koncerttūres Gads bez kalendāra gatavošanās procesam un aizkulisēm var sekot līdzi grupas sociālajos tīklos Facebook https://www.facebook.com/BrainStormLV, Instagram https://www.instagram.com/brainstormofficial/ un mājaslapā http://www.pratavetra.lv.

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs