Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Tev tas jāzina: 12 dziesmas no Ozola

Normunds Vucāns, 2019. g. 6. jūlijā

Šovakar 19:00 Siguldas pilsdrupu estrādā notiks pašmāju repera Ozola jubilejas koncerts, kurā līdz ar šī stāsta galveno varoni piedalīsies arī virkne viņa domubiedru un kompanjonu. Gaidot pasākumu, kura laikā būs dzirdami skaņdarbi no visiem mūziķa radošās darbības posmiem, izlēmu atskatīties uz repera paveikto, retrospektīvā izceļot 12 svarīgākās dziesmas viņa karjerā, kuras arī noteikti iedos pareizo noskaņu, dodoties uz Siguldu. Starp citu, ja vēl neesi paspējis tikt pie biļetēm, tās joprojām ir pieejamas tirdzniecībā!

Neko 2005

Iespējams, ka tad, ja 2000. gadā nebūtu izdots Neko 2005, kas tolaik ar savu stilu un skanējumu visai pamatīgi atšķīrās no pašmāju mūzikā ierastā skanējuma, mēs šodien negaidītu Ozola jubilejas koncertu. Gan muzikāli, gan, jo īpaši, vizuāli, ļoti spilgta laikmeta liecība.

Rajons

Neskatoties uz pēdējo gadu Ozola karjeras un popularitātes renesanci, tieši Rajons joprojām ir viņa populārākā dziesma un skaņdarbs, kas vislabāk raksturo mūziķa solokarjeras pirmo posmu. Ne velti tieši Rajons ir tā dziesma, ko publika nereti pieprasa jau no pašiem pirmajiem mūziķa koncertu mirkļiem.

O.Z.O.L.S

Otrā soloalbuma Augstāk, tālāk, stiprāk spilgtākā dziesma, kura, vēl vairāk kā jebkurš iepriekšējais materiāls, palīdzēja reperim kļūt par augstākā līmeņa slavenību un tapt iepazītam arī to vidū, kas līdz tam ar hiphopu bija pilnībā uz Jūs. Diemžēl, pašlaik oficiālajos kanālos nav pieejams dziesmas videoklips, taču tas ir vismaz tikpat leģendārs kā pati kompozīcija.

OzRaps

No Ozola solokarjeras pirmā posma, tieši trešais studijas albums Dūzis šobrīd ir atstājis vismazākās pēdas pašmāju popkultūrā, un lielā mērā palicis abu iepriekšējo veikumu ēnā. Tiesa, ja jāizceļ kāds no šī ieraksta veikumiem, kā pirmais prātā nāk tieši OzRaps, kas pašlaik izklausās pēc ļoti laba starpposma starp “veco” un “jauno” Ozolu.

Jaunā pasaule

Iepriekšējās desmitgades otrajā pusē Ozols bija būtībā pazudis no plašākas publikas redzesloka, atgriežoties vien 2009. gadā ar ierakstu Neatkarība. No tā ir tikai loģiski izcelt spožāko pērli — Jaunā pasaule, kurā ļoti uzskatāmi redzams, cik ļoti reperis bija audzis, īpaši jau tehniskajā ziņā, kopš savas pirmās triloģijas izdošanas.

Piemēri

Vēl četrus gadus vēlāk, 2013. gadā, notika nākamā Ozola atgriešanos, kas būtībā iezīmēja jaunās ēras sākumu līdz ar singla Piemēri izdošanu. Bez šaubām — mūziķa labākā dziesma līdz tam brīdim, kurā viņš nekautrējas no asprātīgām atsaucēm pašam uz sevi, savu vecumu un pieredzi, vienlaikus to papildinot ar izcilu Niklāvz bītu.

Superhaips

Ja Piemērus vēl kādam varēja izdoties palaist garām, tad ar Superhaipu tas gan vairs nebija iespējams. Dziesma, kas, kopā ar albumu Atpakaļ nākotnē, Ozolu atgrieza slavas virsotnē, vienlaikus arī iezīmējot repera pāris turpmāko gadu aizraušanos ar astoņdesmito skanējumu.

Laika kapsula

Gatavojoties iepriekšējam Ozola jubilejas koncertam, klajā nāca Laika kapsula, kas, no vienas puses, turpināja iesākto retro skanējumu, bet no otras — piedāvāja autobiogrāfisku atmiņu stāstu, rezultējoties Superhaipa un Piemēru labāko ideju apkopojumā.

Salauzta sirds

Kaut gan šī ir Dona dziesma, kurā Ozols ir tikai viesmākslinieks, to neiekļaut šajā sarakstā nedrīkstēja. Tik lielas un populāras dziesmas top reti, un, ja tādā esi piedalījies, tā kļūst par neatņemamu tavas karjeras sastāvdaļu.

Personības rekords

Ja man būtu jāizvēlas repera labākā kompozīcija, bez īpašas minstināšanās izceltu tieši šo. Spēcīgs teksts, izcils bīts, lielisks video un pārliecinošs izpildījums, kuru izdevies optimāli pielāgot mūziķa flovam — manuprāt, pilnais komplekts.

Stils

Neona pilsētasgalvenais vilcējspēks, kas vienlaikus ir arī pēdējo gadu Ozola izpildījuma stila spožākā vizītkarte. Visdrīzāk, tieši Stils pēc desmit un vairāk gadiem pašreizējiem jauniešiem nozīmēs tieši to pašu, ko Rajons pašlaik nozīmē manai paaudzei.

Klints Īstvuds

Pašlaik svaigākais mūziķa singls, kurā viņš piedāvā pirmo tik populāro (un, iespējams, pirmo vispār) pašmāju grime piemēru. Līdzīgi kā virkne iepriekšējo skaņdarbu, iespējams, arī šis ir kā vēstnesis tām Ozola pārvērtībām, kuras mēs visi piedzīvosim nākamo gadu laikā.

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs