Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪLIJS
Los Campesinos! — All Hell
Glass Animals — I Love You So F***ing Much
Empire of the Sun — Ask That God
Cults — To the Ghosts
Ice Spice — Y2K
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
19: Positivus 2024, Lucavsala
29: BBNO$, Palladium koncertzāle
31: Devendra Banhart, Hanzas Perons
AUGUSTS
02: Summer Sound 2024, Liepāja
12: Artemas, VEF Kvartāls
13: The Smile - ATCELTS, Siguldas pilsdrupu estrāde
14: Jessie Ware, Siguldas pilsdrupu estrāde
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Koncerta apskats: Moderat Hanzas peronā (+ foto)

Staņislavs Fisenkovs, 2023. g. 28. oktobrī

Oktobra noslēdzošajā piektdienas vakarā Hanzas peronā pieturēja vieni no mūsdienu vācu elektroniskās mūzikas grandiem Moderat. Lai arī varētu domāt, ka Eiropas mūziķi ir itin bieži viesi Baltijas valstīs (it sevišķi ar tādu stāžu kā šiem kungiem), šī bija tikai pirmā supergrupas ciemošanās Latvijā. Garās rindas uz ieeju, kā arī koncertzāles iekārtojums, kas bija sagatavots maksimālajai kapacitātei, uzreiz ļāva noprast, ka šī bija ļoti gaidīta satikšanās, un klātesošo skaļās ovācijas starp dziesmām un koncerta izskaņā to apstiprināja, pūlim esot labā formā jau iesildītājas Monikadze laikā.

Lielā interese par koncertu nepārsteidz. Tā nav izskaidrojama tikai ar daudzo gadu gaidīšanu. Moderat mūzika ir izcili piemērota mūsu platuma grādiem, it īpaši laikā, kad ar katru dienu arvien vairāk iegrimstam tumsā. Vāciešu skaņu paletē ir visai izteikti tumšie toņi, kuri jo īpaši izteikti skan viņu pērnā gada albumā MORE D4TA, kura tūres ietvaros trijotne ieradās Rīgā. Jāatzīst, ka skaņa koncertvietā bija tuvu perfektai.

Moderat koncertos īpaši jāuzteic arī vizuālā puse. Skatuves aizmugurējo daļu veidoja milzīgs ekrāns, kas izgaismoja mūziķu siluetus visas uzstāšanās garumā. Katram skaņdarbam bija līdz niansēm pārdomātas gaismas un aninmācijas. Brīžiem tās bija ļoti minimālistiskas, bet dažbrīd tik iespaidīgas, ka izpelnījās īpašu sajūsmu no skatītāju puses. Vienubrīd uz ekrāna izgaismojās arī Rīgas, Hanazas perona, Latvijas vārdi, savukārt noslēgumā, noslēdzoties dziesmai Intruder, visa ekrāna izmērā izgaismojās Ukrainas karogs.

Ja pie kaut kā ir jāpiekasās, tad noteikti jāpieskaras koncertvietas loģistikai — drūzmēšanās pie ieejas, garās rindas uz garderobi un bāriem. Šķiet, ka mājas saimnieki netika galā ar sanākušo masu. Drūzmēšanos pie ieejas izraisīja galvenokārt garderobes rinda, bet to mierīgi varēja organizēt arī pa otro kāpņu pusi, kur gandrīz neviena nebija, un acīgākie apmeklētāji šo iespēju arī izmantoja. Tāpat novērots, ka pirms koncerta rindā pēc dzēriena bija jāpavada gandrīz stunda. Daudzi brīdī, kad sāka skanēt vakara galveno vaininieku ievadskaņas, neizturēja un pameta rindas, iegriežot arī bāru potenciālajai peļņai. Tapa visai skaidrs, ka kaut vēl viena bāra atklāšana šo būtiski uzlabotu.

Vēl viens nepatīkams novērojums bija vērā ņemamas publikas daļas skaļās runas, kas dziesmu laikā brīžiem pārgāja bļaušanā. Par spīti tam, ka kopumā sanākušie bija ļoti aktīvi gan dejās, gan ovācijās un gana skaļi dziedāja līdzi arī Moderat pazīstamākās dziesmas Bad Kingdom laikā, kad grupa vokālu nodeva Hanzas perona rīcībā, izteikti biežie brīži, kad blakus kāds acīmredzami neciena pārējos apmeklētājus, atstāja nepatīkamu pēcgaršu.

Par spīti iepriekš minētajam, koncerts bija izdevies. Var diskutēt, vai setlistes dramaturģija bija perfekta (pēc Bad Kingdom enerģijas lādiņa Intruder laikā vēlreiz šādu līmeni sasniegt vairs neizdevās), bet nevar noliegt, ka Moderat sniedza izcilu šovu. Uz vairāk nekā pusotru stundu viņi ievilka sanākušos savā pasaulē un nospēlēja vienu no labākajiem līdz šim piedzīvotajiem Hanzas perona šoviem. Gribētos domāt, ka arī pašiem mūziķiem šis vakars paliks atmiņā uz ilgu laiku — kā nekā, šī bija tūres pirmspēdējā pieturvieta, sarakstā paliekot tikai dzimtajai Berlīnei. Uz drīzu atkalredzēšanos!

Foto: Gundars Zaburdajevs

Amazing coverage of the Hanzas Perona concert! Your article truly captures the electrifying atmosphere and the essence of the performance. Great job! greeting: https://telkomuniversity.ac.id/i-roasterbik-integrasikan-mesin-pembuat-kopi-dengan-smartphone/

Telkom University 2023. gada 5. decembrī, 05:39

Tavs komentārs