Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Elijas Goldingas koncerta apskats

Normunds Vucāns, 2013. g. 19. aprīlī

Aizvakar Palladium Rīga koncertzālē pirmo reizi Latvijā viesojās britu dziedātāja Elija Goldinga. Pilnībā izpārdotajā koncertā, kurā sapulcējās vairāk kā 2000 izpildītājas fanu, pusotras stundas laikā tika nospēlēti visi lielākie mūziķes hīti, turklāt izpildīti tā, ka vienaldzīgo nebija.

Skaidrības labad uzreiz gan jābilst — tā nu bija sanācis, ka šo koncertu vēroju gana tuvu skatuvei, pašā zāles vidū, tāpēc par skaņas kvalitāti, redzamību, dzirdamību un visām citām lietām varu spriest tikai tur. Zāle bija pārāk pilna, lai varētu mēģināt pa to pārvietoties un pārbaudīt, kā viss izklausās, piemēram, zem balkona vai uz tā, tādēļ viedoklis šoreiz būs par samērā ierobežotu teritoriju.

Ierodoties notikuma vietā ap 19.30, kad uz skatuves bija jākāpj pirmajiem iesildītājiem, Kaspara Zlidņa jaunajai grupai Catalyst (Elija sāka dziedāt aptuveni pēc divām stundām), biju patīkami pārsteigts — jau uz to mirkli zāle bija gana pilna, pirmās sešas septiņas rindas pie skatuves — aizņemtas, turklāt pie ieejām nekādu rindu nebija. Tas viss, kopā ar faktu, ka biļetes tika izpirktas jau pirms vairāk kā mēneša, raida pozitīvus signālus par to, ka Latvijas klausītāju koncertu apmeklēšanas paradumi kaut reizumis, bet sāk uzlaboties.

Ja jau reiz ieminējos par Catalyst, laikam jau pienāktos pateikt, ka puiši sagādāja palielu vilšanos. Nenoliegšu — tehniski uzstāšanās bija ļoti laba un kvalitatīva, viņi zina, ko un kāpēc spēlē, taču muzikāli rokmūzikas un dabstepa kokteilis nav tā labākā izvēle. Katrā ziņā kaut vienu dziesmu, kas raisītu vēlmi klausīties džekus ilgāk nesadzirdēju. Tāpat ne tos labākos vārdus varētu teikt arī par otro iesildītāju Metjū Komu, kuru, kā izrādās, zālē atbalstīja arī viņa draudzene, kanādiešu dziedātāja Kārlija Reja Džepsena. Tiesa, šajā gadījumā mana nepatika ir saistīta vairāk ar subjektīviem, ne objektīviem iemesliem, jo savā lauciņā muzikāli viņš ir gana labs. Garlaicīgs un ar reti kaitinošu vokālu (man atmiņā atausa Maroon 5 solista Adama Levina tembrs, kas arī ir galvenais iemesls manām antipātijām), taču kopumā kvalitatīvs.

Tā kā pasākums norisinājās pēc iepriekšējā plāna un nekādu lieku aizkavēšanos nebija, Elijas priekšnesums sākās ap 21.20 ar albumu Halcyon ievadošo Don’t Say A Word. Jau iepriekš minēju, ka stāvēju samērā tuvu skatuvei, tāpēc man nav īsta iemesla kaut ko pārmest par audiovizuālo baudījumu. Protams, arī tur varēja just, ka skaņotājs ir vecā kaluma pārstāvis un vadās pēc domas, ka labāk ir klusāk, lai var dzirdēt visas nianses (tiesa, tādu instrumentu kā basģitāru, kura tika izmantota visu laiku, varēju saklausīt tikai un vienīgi Without Your Love laikā), taču priekšpusē tas problēmas nesagādāja. Aizmugurē gan, jo gan zem balkoniem, gan tajos skaņa esot bijusi slikta un reti klusa, par tādu ekstru kā iespēju saprast, ko gan mūziķe stāsta starp skaņdarbiem, pat nerunājot. Te uzreiz arī jāpiebilst, ka iemesli tam ir divi — pirmkārt, jau no dabas Goldingas vokāls neesot skaļš, bet, otrkārt, kas laikam ir pats svarīgākais, izpildītāja bija apslimusi, par ko liecināja vairrākkārt pazaudētā balss un Coldrex citu dzērienu vietā. Ja godīgi, man nav ne jausmas, kā viņa vakar spēja uzstāties Viļņā, jo uz beigām diezgan bieži dziedāšanas vietā piedziedājumos tika izmantoti dažādi jau iepriekš iedziedāti sempli ar ūjināšanu, lai balss saitēm dotu kaut nelielu iespēju atpūsties. Kas svarīgi — paviršāks klausītājs, kaut nedaudz novēršot savu uzmanību no skatuves, to nemaz nepamanīja, kā atklāju pēc tam runājot ar vairākiem sastaptajiem paziņām.

Dzirdēts, ka daudzi Elijai pārmet aktivitātes un atraktivitātes trūkumu, tomēr šeit drīzāk gribētos mest akmeni publikas, ne dziedātājas dārziņā. Zinot to, cik ātri beidzās biļetes un to, kāda ažiotāža ap šovu valdīja, ļaudis bija daudz par pasīvu un klusu, lai no mūziķes izspiestu ko vairāk. Protams, tas ir viņas darbs, un neatkarīgi ne no kā, to būtu jādara tik kvalitatīvi, cik vien iespējams, tomēr lai izspiestu to daļiņu, kas labus koncertus atšķir no lieliskiem un izciliem, klausītājiem ir jāpaveic savs darbs. Šoreiz tas netika izdarīts, jo dziedāts līdzi tika tikai lielāko hītu laikā, arī aplausi līmenī bija tikai pirms un pēc piedevām. Tieši tāpēc, manuprāt, mēs saņēmām precīzi to pašu, ko jebkura cita šīs tūres šova apmeklētāji, bet ne vairāk, kaut emociju ziņā.

Kopumā jāsaka, ka man Elijas Goldingas koncerts patika un sagādāja pozitīvas emocijas. Mūziķe manās acīs savu akciju vērtību tikai pacēla, manuprāt, sevi pasniedzot kā teicamu profesionāli, kas tieši tā arī muzicē. Profesionāli, bez liekām emocijām. Jā, varbūt tas nav pats labākais variants, taču labāk tā, nekā ar uzspēlētu „mīlestību” pret visu un viesiem.

Koncertā izpildīto dziesmu saraksts:

1. Don’t Say A Word

2. Halcyon

3. Figure 8

4. Salt Skin

5. Hanging On/Wonderman

6. Joy

7. Explosion

8. Guns & Horses

9. I Know You Care

10. Your Song

11. My Blood

12. Only You

13. Under The Sheets

14. Anything Could Happen

15. Animal

16. Without Your Love

17. Starry Eyed

Piedevas:

18. I Need Your Love

19. Lights

Foto: Edgars Kalmēns, TVNET.LV

Labs raksts! :)

Linda 2013. gada 21. aprīlī, 13:08

Tavs komentārs