Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

EP kolekcija: 2.daļa

Kristaps Zvirbulis, 2014. g. 27. jūnijā

EP apskata otrā daļa ir pieklājīgi sadalījusies divās daļās. Starp četriem ierakstiem ir divi ārzemju veikumi, kam pēc ražīgā maija mēneša pievienojušies arī divi pašmāju ieraksti.

 

George EzraCassy O' EP

George Ezra ir iespēja kļūt par pasaulē atzītu mūziķi. BBC Sound of 2014 nominācija šo apgalvojumu tikai apstiprina. Pavadījis tikai gadu lielajā mūzikas apritē, britu dziesminieks jau tagad rāda talantu un prasmes, kas nekādi neliecina par to, ka šim jaunajam izpildītājam ir tikai 20 gadu. Pērn izdotajā Budapest EP viņš akustiskās ģitāras pavadījumā nodemonstrēja savu blūza ietekmēto vokālu. Laiki, protams, mainās un tagad kabatā ir līgums ar vienu no mūzikas izdevēju milžiem — Sony Music Entertainment. Cerēt, ka tas neatstās pēdas uz jaunā mūziķa daiļradi, būtu stulbi. Get Lonely With Me, kas ir galvas tiesu pārāka un izceļas uz pārējo dziesmu fona, ir vairāk tendēta uz popmūziku un tāpēc arī ir pievielcīgāka lielākai daļai klausītāju. Tajā gan nav pazudis jau iepriekš minētais blūzīgais vokāls, kas varētu kļūt par šī mākslinieka firmas zīmi, laikam ejot.

Carnival YouthNever Have Enough EP

Carnival Youth ir šī brīža aktuālākā jaunā latviešu grupa. Lai gan radās šaubas, ka šis ieilgušais aktualitātes posms būs nokāvis materiāla kvalitāti un interesi par to, indie sapņotāju pirmais ieraksts atspoguļo uz to liktās cerības. Brīžiem ritmiski rotaļīgs un ar nepārprotamu romantikas devu Never Have Enough atspoguļo jaunības degsmi ar potenciālu uz lieliem darbiem nākotnē. Trīs solistu cienīgi vokāli, kas ir diezgan reta parādība pašmāju mūzikas virtuvē, sniedz daudz plašākas iespējas variēt ar grupas daiļradi, kas labi izpaužas kompozīcijā Words Like Birds. Papildus tam jaunie rīdzinieki jau paspējuši uzlabot mūzicēšanas prasmi pirms sava pirmā ieraksta izdošanas, tajā iekļaujot uzlabotas jau zināmu dziesmu versijas.

Wolf AliceCreature Songs EP

Pērn Londonas alternatīvie rokeri ar Eliju Rozvelu priekšgalā tika atzīti par visvairāk aprunāto grupu blogosfērā. Šogad Wolf Alice izdeva jau otro daudzsološo EP — Creature Songs. Līdzīgi kā Blush EP, arī jaunajā ierakstā grupas daiļrade mijas starp vētrainām grunge un vieglākām folk garā ieturētām kompozīcijām. Neskatoties uz lielisko žanru savīšanos, lielāko uzmanību izpelnās grandžīgā Moaning Lisa Smile. Jau no pirmajiem singliem tieši šajā žanrā viņi spējuši sevi parādīt vislabāk. Atraktīvi ģitāru rifi, kas mijas ar nedaudz pancisko attieksmi, ir pamatā grupas panākumiem. Laikā, kad retajam interesē, ko dara kādreizējā grunge princese Kortnija Lova, Rozvela soļo pa panākumu taku, lai ieņemtu viņas vietu.

The Coco'nutsAppetizer EP

The Coco'nuts blūza mini-orķestris ir viens no pēdēja laika interesantākajiem mūzikālajiem veidojumiem Latvijas robežās. Šajā astoņu jauniešu pulkā valda lielāka saticība nekā daža laba laulāta pāra kopdzīvē, un tas pilnībā izpaužas viņu radītajos skaņdarbos. Katram dalībniekam, ieguldot savu individuālo skatījumu uz baudāmu mūziku, The Coco'nuts piedāvā klasiskus mūzikas ritmus mūsdienīgā interpretācijā. Apvienojot instrumentu spēli, ko lielākā daļa mūsdienu izpildītāju netiecas izmantot, ar daiļā dzimuma vilinošajām balsīm tiek radīta mūzika, kuru nedzirdēsiet fonā kādā no klubiem vai bāriem. Izvest šāda žanra mūziku plašākai sabiedrībai nav viegli, un palikt uzticīgiem tikai un vienīgi populārajai mūzikai ir katra paša ziņā. Tagad, kad esam eiropas kultūras galvaspilsētas statusā un šajā nozarē esam zem palielināmā stikla, šāda veida kultūras izpausmēm vajadzētu uzrasties kā sēnēm pēc lietus.

Tavs komentārs