Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Gustavo Pilsētas Portāla koncerta apskats

Normunds Vucāns, 2011. g. 14. aprīlī

Turpinot pēdējā pusgada laikā jau teju par ikdienu kļuvušos Latvijas mūziķu lielkoncertus, vakar, šodien, piektdien un sestdien interesentiem ir iespēja kopā ar Gustavo ienirt viņa radītajos Pilsētas Portālos.

To, ka šajos koncertos iepazīsim Gustavo no citas, iepriekš apslēptas vai plašākais sabiedrībai neatklātas puses, jau varēja gaidīt, tomēr tik krasu pavērsienu, vismaz es, neprognozēju. Muzikālajā ziņā nekādu īpašu pārsteigumu nav, un tika radīts ļoti kamerhiphops (manuprāt, loti trāpīgs apzīmējums, kuru atļāvos aizgūt no Jāņa Žildes), tad tekstu ziņā šoks bija visai pamatīgs — kaut ko tik pozitīvu gaidījis nebiju. Saprotama ir izvēle uz šiem pasākumiem izpildīt tās gaišākās un labvēlīgākās kompozīcijas, bet vai tiešām bija jāmaina Par Citu Meiteni pamatdoma?

Atgriežoties pie koncerta izpildījuma daļas jābilst, ka, pēc manām domām, jebkuras iebildes par koncerta tehnisko kvalitāti ir absurdas, jo ikviens no 14 pavadošā sastāva mūziķiem, kā arī pats Gustavo un vienīgā viesmāksliniece Ieva Kerēvica, perfekti zināja, ko kad un kāpēc darīt, viss ir atstrādāts līdz pat mazākajiem sīkumiem. Īpaši gribētos izcelt komponistu Romānu Faļkenšteinu, kurš lieliski bija izpratis sev uzticētā darba specifiku (izveidot jaunas aranžijas izpildītajiem skaņdarbiem) un spējis visu materiālu pārveidot sākotnēji šķietami vienmuļā, tomēr tajā pat laikā pietiekami aizraujošā un daudzveidīgā programmā. Cita starpā jāpiebilst, ka Pilsētas Portālā dzirdami arī vairāki singli — jau minētais Par Citu Meiteni, Daudz Laimes un Plus Mīnus no jaunākā albuma Trešā Elpa un Citu Variantu Nav no Viesības Viesnīcā/Pa Pāris Pantiem.

Ja par izpildījumu kritiku no manas puses kritiku gaidīt būs velti, tad par noformējumu gan man ir dažas iebildes. Tā kā pasākums notiek Kino Rīga telpās, vizualizācijas uz lielā ekrāna būtu tikai loģiska lieta. Diemžēl šī lieta nedaudz lika vilties — kaut gan tās izskatās kvalitatīvi, tikai piecas filmiņas likās par maz. Tāpat nepatīkamas emocijas sagādāja koncerta garums — stunda un desmit minūtes atstāja tādu kā mazuma piegaršu...

Atkāpjoties no nepatīkamajām lietām, ļoti gribās izcelt gan sanākušās publikas, gan radītās atmosfēras kvalitāti. Pūli, protams, izvēlēties nav iespējams, tomēr šī bija viena no tām reizēm, kad bija pārliecība — jā, visi kā viens uz šovu atnākuši tāpēc, jo viņi to vēlas redzēt, ikviens zināja uz ko un kāpēc nāk. Tā ir liela vērtība, kas nenoliedzami padarīja pasākumu labāku. Ko vērta bija arī publikas aplausi, stāvot kājās, pēc pēdējās kompozīcijas (eh, cik ļoti šeit pietrūka kāds džokers, tas ir kāds no lielajiem hītiem jaunās skaņās priekš piedevām)! Līdzīgus vārdus jāsaka arī par atmosfēru — katram izpildītājam varētu novēlēt spēju tik labi komunicēt ar publiku, prasmi radīt intīmu un ļoti personisku saiti ar vairākiem simtiem sanākušo.

Pilsētas Portāls ir kvalitatīvs koncerts, kurš, nešaubos, nevienam neliks vilties. Ikviena nianse ir noslīpēta līdz perfektumam, tāpēc nelaidiet garām iespēju kvalitatīvi atpūsties kvalitatīvas mūzikas pavadījumā!

Foto: Jānis Grosbahs

Tavs komentārs