Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Hurts koncerta apskats

Normunds Vucāns, 2013. g. 6. novembrī

Pirmdienas vakarā pēc ilgākas pauzes mūzikas klausītājiem atkal bija iemesls iemīt taciņu uz Arēnas Rīga pusi, kur savu pirmo solokoncertu Latvijā sniedza britu popgrupa Hurts. Kaut nedaudz izmainījušies gan vizuāli, gan muzikāli, šova un kvalitātes ziņā nekādas atkāpes no 2011. gada Positivus laikā uzstādītās latiņas netika pieļautas, rezultējoties vienā no labākajām koncertpieredzēm, kāda mūsu pusē pēdējā laikā ir redzēta.

Rakstot par dueta otro studijas albumu Exile, jau minēju, ka reiz man tik simpātiskā grupa bija kļuvusi vienaldzīga — pārāk sterils, paredzams un uz masām tendēts bija kļuvis viņu produkts. Šī pusgada laikā nekas īsti mainījies nebija — ja nu gadījumā Hurts mūzika kaut kur skanēja, ausis ciet nespiedu, taču sajūsmā noteikti arī nebiju. Principā domāju, ka arī koncertā jutīšos līdzīgi, taču nekā — mančestrieši uzstājās ļoti pārliecinoši.

Kaut gan skaņas kvalitāte skaļākajās dziesmās, kā jau Arēnā ierasts, bija zem katras kritikas, un grupas audio tehnika noteikti bija pārlieku skaļa, tas netraucēja baudīt priekšnesumu. Šis noteikti bija spēcīgāks priekšnesums nekā tas, ko mēs redzējām pirms diviem gadiem Salacgrīvā, un to tādu padarīja daudzi komponenti. Pirmkārt, Teo saziņa ar publiku, kaut atturīga, bija kvalitatīva, un viņš vismaz necentās pūlim iestāstīt, ka tas ir labākais pasaulē, kaut gan visi zina, ka tas tiek apgalvots katru vakaru. Otrkārt, arī dziedājums un pavadījums bija pasaules līmenī, kur pat cenšoties piesieties, pamatotus argumentus, kāpēc tas nebija labi, atrast nevar. Treškārt, man par lielu pārsteigumu, arī publikai (jebšu dāmu kopkorim) duets joprojām ļoti iet pie sirds, par ko liecina skaļums, kādā tika dziedāts līdzi. Tomēr pats galvenais uzsvars jāliek uz gaismotāju, kurš no samērā vienkāršas konstrukcijas panāca maksimālu efektu, teicami papildinot un pasvītrojot mūzikas radītās emocijas.

Es joprojām pieturos pie uzskata, ka rokkoncertos saņemtās emocijas nespēj nokopēt neviens cits žanrs — sajūtu līmenī tā ir dzīvās mūzikas virsotne. Tomēr tieši popmūzika ir pats iespaidīgākais, vizuāli krāšņākais un visādi citādi lielāko iespaidu atstājošais žanrs. Iespējams, Hurts nav labākā popgrupa pasaulē, tomēr tādu iespaidu kā viņi, spēj atstāt ļoti reti kurš mākslinieks!

Koncertā izpildīto dziesmu saraksts:

1. Mercy

2. Miracle

3. Silver Lining

4. Wonderful Life

5. Somebody To Die For

6. Blind

7. Evelyn

8. Cupid

9. Unspoken

10. The Crow

11. Blood Tears And Gold

12. Exile

13. Sandman

14. Sunday

15. Stay

16. Illuminated

17. The Road

Piedevas:

18. Better Than Love

19. Help

Foto: Edgars Kalmēns, tvnet.lv

Tavs komentārs