Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Imagine Dragons koncerta apskats

Gundars Zaburdajevs, 2016. g. 31. janvārī

Imagine Dragons šobrīd neapšaubāmi ir viena no "karstākajām" rokgrupām pasaulē, kas tās uzstāšanos Rīgā šīs sestdienas vakarā pavisam noteikti padarīja par gana lielu notikumu Latvijas koncertdzīvē. Visai pilnā Arēna tam kalpoja par vēl vienu spilgtu apliecinājumu, un viss liecināja, ka gaidāms pamatīgs šovs. Vai šīs prognozes piepildījās?

Vakara galvenos varoņus iesildošā internacionālā apvienība Sunset Sons atstāja teicamu iespaidu ar savu roķīgo, bet arī reizē ganā lipīgo skanējumu un noteikti daudziem iespiedās atmiņā pietiekami, lai šī tikšanās ar grupas mūziku viņiem nebūtu pēdējā. Sunset Sons saņēma tiešām iespaidīgas ovācijas no jau diezgan pilnās Arēnas, taču tās grūti salīdzināt ar "sprādzienu", kas pavadīja Imagine Dragons kāpšanu uz skatuves.

Jau ar ievadošo otrā albuma singlu Shots bija visai skaidrs, līdz kādam līmenim šī apvienība ir tikusi un ko no tās var sagaidīt. Tāpat kā ierakstos, lielāko daļu "smaguma" iznes spēcīgais ritms un superlipīgie piedziedājumi, kurus koncertos papildina visai iespaidīgs gaismu un video šovs. Aiz mūziķiem bija novietoti astoņi gareni video ekrāni, kuri vienlaikus kalpoja arī kā spoguļi. Neiztika arī bez dūmu mašīnām — tūres un jaunā albuma nosaukums Smoke + Mirrors tika reprezentēts ļoti izteikti.

Vēl jāpiemin, ka skatuves malās bija vēl divi videoekrāni, uz kuriem tika parādīts filmēšanas komandas paveiktais — viņi savu darbu paveica ļoti augstā līmenī un ir skaidrs, ka Imagine Dragons nav citu iespēju kā vien pēc tūres beigām izdot koncertalbumu, jo pat tikai Rīgas koncerta materiāls vien neliktu krist kaunā.

Atsevišķs stāsts par grupas vokālistu Denu Reinoldsu — pabiju grupas koncertā 2013. gada Positivus festivālā, un toreiz visai redzams (dzirdams) bija tālais ceļš, lai šis dziedātājs kļūtu par labu vokālistu arī ārpus studijas. Progress ir nenoliedzams, tomēr viņa balss tik un tā pāris reizes pamanījās "pazust" starp pārējām skaņām un, lai arī Reinoldss lieliski spēj noturēt sev raksturīgo tembru, spēka viņa vokālam pietrūkst. Atkāpjoties no tā, Dens savu grupas līdera lomu spēlē ļoti labi un izcēlās arī ar runu par cilvēku vienlīdzību un terorismu, kuru noslēdza ar pārliecinošu paziņojumu, ka mūzika gūs virsroku.

Imagine Dragons nospēlēja visus savus lielākos hitus, noslēdzot regulāro programmu ar vislielāko no visiem — Radioactive, kuras pagarinātā versija iekļāva arī garu bungu spēli no visiem četriem grupas dalībniekiem (koncertos viņiem palīdz arī taustiņinstrumentālists/ģitārists). Puiši atgriezās uz skatuves, lai noslēgtu koncertu ar The Fall, kuras laikā no skatuves griestiem krita daudz jo daudz lapu. Lai arī pāris lapiņas nodevīgi bija nokritušas jau iepriekš, tam bija ļoti maza nozīme.

Lai arī skatītāji visskaļāk līdzi dziedāja nemirstīgajam Alphaville šedevram Forever Young, kura kaverversija tika izpildīta jau koncerta sākumā, Imagine Dragons veiksmes stāsts un līdzi dziedamo hitu saraksts nākotnē noteikti tikai papildināsies un papildināsies. Grupas skanējums var patikt un var nepatikt, bet vienu nāksies atzīt visiem — šodien viņi piepilda arēnas, bet jau rīt tie būs stadioni.

Foto: Delfi

Tavs komentārs