Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Sleater-Kinney — Little Rope
Future Islands — People Who Aren’t There Anymore
FEBRUĀRIS
Helado Negro — Phasor
Declan McKenna — What Happened to the Beach?
Chromeo — Adult Contemporary
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

DECEMBRIS
18: Jozef Van Wissem, Vagonu Halle
28: Ozols, Arēna Rīga
FEBRUĀRIS
17: X Ambassadors, Palladium koncertzāle
MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Koncerta apskats: Meraija Kerija Rīgā

Normunds Vucāns, 2016. g. 8. aprīlī

Vakar vakarā savu pirmo priekšnesumu Latvijā (jeb, kā pati dīva nemitīgi uzstāja — Lativiā) sniedza amerikāņu dziedātāja Meraija Kerija. Mūziķe sniedza nenoliedzami kvalitatīvu priekšnesumu, kura laikā nospēlēja teju visus savus lielākos hītus, taču vienlaikus arī uzskatāmi nodemonstrēja, kāpēc pašlaik tiek dēvēta par „deviņdesmito superzvaigzni”, un, kā precīzi izteicās kolēģis Jānis Žilde, kāpēc viņai šobrīd daudz vairāk piestāvētu ikdienas rezidences šovi Lasvegasā, nevis tūres visā pasaulē.

Tā kā pēdējo gadu laikā par Keriju dzirdēts bija gaužām maz, kad decembrī tika izziņots šis koncerts, uz to raudzījos ar pamatīgu skepsi. Nespēju iedomāties, kāds un cik plašs varētu būt apmeklētāju kontingents, jo, galu galā — cik gan daudzus cilvēkus, kam šobrīd interesē Meraija, zini Tu? Tieši tā, visdrīzāk ne pārāk daudzus, taču, kā pierādīja Arēna Rīga, kategorijā 30+ viņa joprojām ir gana pieprasīta prece, īpaši jau dārgāko sektoru apmeklētāju vidū.

Kā jau minēju ievadā, koncerta kvalitātes mani pārsteidza, jo pēdējā reize, kad interesējos par dīvas dzīvā izpildījuma prasmēm, bija pēc viņas bēdīgi slavenās eglītes iedegšanas performances Ņujorkā. Latvijā dziedātājas balss skanēja daudz, daudz labāk, turklāt sniegums uzlabojās no dziesmas uz dziesmu. Te arī jāatzīmē gan pavadošā grupa, gan bekvokālisti, kas visi ir augstākās raudzes profesionāļi un tai lieliski asistēja, nedaudzajos vājuma brīžos tos veiksmīgi notušējot.

Diemžēl lieliskam koncertam nepietiek tikai ar formāli labu izpildījumu — tam ir nepieciešamas arī emocijas, kuru Kerijai pamatīgi trūka. Skaidrs, ka mūziķei šis ir tikai viens no daudzajiem koncertiem, kas īpaši neizceļas un viņu pašu neiedvesmo, taču sajūta, ka vēl kāpjot uz skatuves amerikāniete īsti nezināja ne tikai pilsētu, bet pat valsti, kurā atrodas, diez vai ir tā, kādai vajadzētu rasties. Skaidrs, ka tas nebūt nepārsteidz, taču jebkurā gadījumā saņemt tik vēsu un šķietami vienaldzīgu attieksmi no mākslinieces ir nepatīkami. Vismaz es būtu stipri vīlies, ja man tuvs un interesējošs mākslinieks pat necenšas notēlot, ka es viņam rūpu. Lai gan no otras puses — kas zina, kā ir labāk, jo Meraija vismaz bija patiesa.

Tieši pašas Kerijas intereses trūkums, nevis vājās vizualizācijas (lielākoties fonā bija redzami dziesmu klipi, kas nozīmē, ka atkāpes no studijas izpildījuma teju nebija iespējamas) vai gana neizteiksmīgais šovs, arī ir galvenais iemesls, kāpēc šis koncerts visdrīzāk gana ātri aizmirsīsies. Vai arī paliks atmiņā kā pierādījums tam, ka kvalitātei ir daudz vairāk šķautnes, nekā tīri tehniskais izpildījums, kas, kaut augstākajā līmenī, bez citiem komponentiem nespēj radīt baudāmu koncertpieredzi, pēc kuras paliek patīkama pēcgarša.

Foto: Mārtiņš Otto, TVNET.lv

Ļoti patika Markusa Rivas DJ sets pirms šīs dīvas uzstāšanās, paldies FBI!

Paldies 2016. gada 8. aprīlī, 13:31

Tavs komentārs