Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Sleater-Kinney — Little Rope
Future Islands — People Who Aren’t There Anymore
FEBRUĀRIS
Helado Negro — Phasor
Declan McKenna — What Happened to the Beach?
Chromeo — Adult Contemporary
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

DECEMBRIS
18: Jozef Van Wissem, Vagonu Halle
28: Ozols, Arēna Rīga
FEBRUĀRIS
17: X Ambassadors, Palladium koncertzāle
MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Koncerta apskats: Rīgas Modes klubā One One

Raimonda Arāja, 2016. g. 20. maijā

Patīk jums tas vai nē, bet Rīgas Modes Latvijas mūzikas dzīvē ir uz palikšanu. Ja nu kādam tas līdz šim vēl nebija skaidrs, tad tagad jau nu gan to vajadzētu saprast. No tiem senajiem laikiem, kad Rīgas Modes vēl bija Komjaunatne un spēlēja mazītiņus koncertus Rīgas bāros, līdz šim brīdim ir augusi gan grupas prasme, gan attieksme, gan uzticamo fanu pulks, kas nu jau spēj nodrošināt grupai izpārdotu koncertu visai pieklājīgās ietilpības klubā One One.

Lai arī koncerta sākums ir paredzēts deviņos, grupa uz skatuves kāpj tikai ap desmitiem, kad paliela daļa apmeklētāju jau tukšo noteikti ne pirmo savu dzērienu un, vienkārši runājot, ir gatava ballēties. Un Rīgas Modes neliek vilties — no tā brīža, kad viņi bez īpaši garām ievada runām sāk spēlēt, līdz pat koncerta beigām grupa ar savu enerģisko un entuziastisko priekšnesumu notur klausītāju uzmanību un izdancina savu publiku. Koncerta gaitā izskan gandrīz visi grupas hiti (Es nesaprotu, Rīgas modes, Boifrendi u.c.), izņemot vienīgi klausītāju iemīļoto Naktslokālu, ko diemžēl tā arī neizdodas sagaidīt. 

Grupa arī nospēlē arī savu Pērkona kaveru Kamēr es tevi mīlēju kopā ar pašu Juri Kulakovu (kurš pie tam sniedz arī vienu no savām izjustajām runām), un vēlāk grupai uz skatuves pievienojas reperis ansis, lai kopā ar Modēm izpildītu no grupas parastā repertuāra visai atšķirīgo dziesmu Viņa ir ballīte (kas viennozīmīgi attaisno cerības attiecībā uz to, kāds varētu būt šīs dziesmas skanējums dzīvajā). Lai arī solīts, ka koncertā grupai pievienosies arī grupas Satellites LV vokālists Jānis Žilde, tas neizskaidrojamu iemeslu tomēr nenotiek, tomēr Modes izpilda sen nedzirdēto Satelītu blakusprojekta Raadio dziesmu Automāts.

Rīgas Modes saspēlējas ļoti organiski un acīmredzami izbauda to, ko viņi dara. Solista Kalvja izturēšanās uz skatuves stipri atsauc atmiņā Karlu Baratu (plašākai publikai zināms kā tas čalis no Libertines, kurš nav Pīts Dohertijs), un visa grupa kopumā nedaudz atgādina Pulp (vai arī man tā subjektīvi liekas?), uzvēdījot baudāmu deviņdesmito gadu britpopa atmosfēru.

Kopumā koncerts viennozīmīgi attaisno uz to liktās cerības, un Rīgas Modes ar to pierāda gan to, ka spēj radīt ballīti, gan to, ka viņi ir pārgājuši jau nākamajā līmenī un ir vēl labāki nekā pirms tam. Jebkurā gadījumā — malači.

Foto: Mārtiņš Ziders, Kasjauns.lv

kasetes?

un 2016. gada 20. maijā, 12:21

Ja dārgā apskatnieces jaunkundze varētu raksturot arī mūziku, ne tikai savas attieksmes pret pārējiem apmeklētājiem un vērtējumus par grupas darbību, kuriem rakstā nav sniegts nekāds pamatojums, būtu pavisam labi.

Raitis 2016. gada 18. jūnijā, 21:39

Tavs komentārs