Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪLIJS
Los Campesinos! — All Hell
Glass Animals — I Love You So F***ing Much
Empire of the Sun — Ask That God
Cults — To the Ghosts
Ice Spice — Y2K
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
19: Positivus 2024, Lucavsala
29: BBNO$, Palladium koncertzāle
31: Devendra Banhart, Hanzas Perons
AUGUSTS
02: Summer Sound 2024, Liepāja
12: Artemas, VEF Kvartāls
13: The Smile - ATCELTS, Siguldas pilsdrupu estrāde
14: Jessie Ware, Siguldas pilsdrupu estrāde
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Koncerta apskats: The Naked And Famous Siguldā

Normunds Vucāns, 2017. g. 10. augustā

Trešdienas vakarā ar savu pirmo koncertu Latvijā viesojās Jaunzēlandes grupa The Naked And Famous, kas pie mums iegriezās Siguldā notiekošā Sunset Festival ietvaros. Kvintets pusotras stundas laikā spēlēja mūziku no visiem trim saviem albumiem, parādot, ka viņu repertuārā ir ievērojami vairāk nekā tikai viena ievērības cienīga dziesma.

Koncerta iesildītāju vietas bija uzticētas pašmāju mūziķiem — visupirms uz skatuves kāpa jaunais Chris Noah, savukārt pēc tam — jau atzītie Audience Killers. Manuprāt, perspektīvāko debitantu pašmāju popmūzikā pēdējo gadu laikā dzīvajā varēju novērtēt pirmo reizi, un saņēmu tieši to, ko biju gaidījis — kvalitatīvi izpildītu popmūziku, kas vēl jo vairāk nostiprināja manu pārliecību, ka, strādājot tikpat pareizi kā līdz šim, ar laiku viņam ir visas iespējas kļūt par nākamo Donu popularitātes ziņā. Arī Audience Killers sniegums bija prognozējami lielisks, taču te jāizceļ jaunas dziesmas pirmatskaņojums — atceroties, cik labi skan jau izdotais Say The Word, ir pamatotas aizdomas, ka trio otrais albums būs vēl labāks par debiju Floating Islands.

Paši The Naked And Famous uz skatuves kāpa bez īpašas popmas tieši kā paredzēts ap 21:30, un arī koncerta sākums bija precīzi tāds pats kā ierasts pārējos grupas koncertos — The Water Beneath You, kam sekoja populārā Higher, All Of This un vēl viens lielais hīts Punching In A Dream. Redzot to, ka setliste īsti netiek mainīta neatkarīgi ne no kā (vien to saīsinot festivālu vajadzībām), varētu domāt, ka mūziķi savu repertuāru vienkārši atspēlē, taču tā nebūt nav. Apvienības izpildījumā ir jūtamas emocijas un sirsnīga komunikācija ar publiku, kaut starp dziesmām īpašu paužu nav un viss pasākums tiek aizvadīts teju kā vienots veselums.

Tiesa, salīdzinot ar citiem tūres koncertiem, mums bija iespēja izbaudīt pat divus bonusus. Pirmkārt, sākot lirisko No Way soliste Alisa divreiz pēc kārtas, pēc dažām nodziedātām rindiņām, aizmirsa skaņdarba vārdus, atvainojās, aizbildinoties ar lielo jet lag, un sāka no sākuma, tādējādi radot vienu no sirsnīgākajiem momentiem, kādus atceros piedzīvojis koncertos vispār. Otrkārt, grupa mums piedāvāja iespēju noklausīties par vienu dziesmu vairāk, nekā spēlē jebkur citur — papildus Last Forever, kas no pamatprogrammas Siguldā tika pārcelta uz piedevām, Latvijā tika nospēlētā ar Rotten, ar ko arī pasākums noslēdzās.

Jau dodoties mājup domāju par to, ka The Naked And Famous mani pārsteidza — kaut biju redzējis, ka dzīvajā viņi ir patiešām kvalitatīvi, nebiju domājis, ka grupas, kuras slavas dienas bija pirms gadiem sešiem septiņiem, koncerts mani tik ļoti spēs aizraut. Kvintets ir ļoti profesionāls un harizmātisks, tādējādi ļaujot gar ausīm palaist, gan to, ka publikas kopsummā bija visai maz (turklāt tā bija gana mazaktīva un reti dziedāja līdzi), gan arī to, ka skaņa šķita pārāk plakana, bez īpaša dziļuma un detaļām — šis, starp citu, biedē pēc nedēļas gaidāmā The xx koncerta sakarā, un atliek vien cerēt, ka organizatori veiks uzlabojumus, ļaujot panākt jaudīgāku skanējumu.

Kā jau iepriekš varēja noprast, man jaunzēlandiešu koncerts atstāja negaidīti patīkamu un spēcīgu pēcgaršu. Šis noteikti nebija labākais koncerts, ko esmu redzējis savā mūžā, tas pat nebija ne tuvu ne perfekts, taču šoreiz visi mazie mīnusiņi nostrādāja kopā kā viens liels pluss, radot patiesi jauku atmosfēru, ko tikai pastiprināja pasākuma norises vieta skaistajās Siguldas pilsdrupās. Ja man būtu iespēja rīt vēlreiz redzēt The Naked And Famous dzīvajā, es to viennozīmīgi izmantotu, kā arī aicinātu to darīt arī citus. Un man šķiet, ka tā ir viena no labākajām atziņām, kāda var būt pēc jebkura koncerta.

Koncertā izpildīto dziesmu saraksts:

1. The Water Beneath You

2. Higher

3. All of This

4. Punching in a Dream

5. Rolling Waves

6. The Sun

7. A Stillness

8. Hearts Like Ours

9. I Kill Giants

10. Losing Our Control

11. No Way

12. Laid Low

13. Girls Like You

14. Young Blood

Piedevas:

15. Last Forever

16. Rotten

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs