Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪLIJS
Empire of the Sun — Ask That God
Cults — To the Ghosts
Ice Spice — Y2K
AUGUSTS
Foster the People — Paradise State Of Mind
Beabadoobee — This Is How Tomorrow Moves
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
29: BBNO$, Palladium koncertzāle
31: Devendra Banhart, Hanzas Perons
AUGUSTS
02: Summer Sound 2024, Liepāja
12: Artemas, VEF Kvartāls
13: The Smile - ATCELTS, Siguldas pilsdrupu estrāde
14: Jessie Ware, Siguldas pilsdrupu estrāde
18: The Prodigy, Wondersala
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Kraftwerk koncerta apskats

Gundars Zaburdajevs, 2018. g. 19. februārī

Nav daudz grupu, kuru ietekme uz mūzikas industrijā notiekošo, notikušo un vēl tikai sagaidāmo būtu kaut attāli pielīdzināma elektroniskās mūzikas "tēvu" Kraftwerk devumam. Vēl mazāk ir reižu, kad tik augstas raudzes mākslinieks viesojas Latvijā. Tāpēc vēl jo iespaidīgāk, ka 18. februāra vakars deva mums iespēju Kraftwerk pieredzēt jau trešo reizi.

Velkot paralēles starp šo un 2014. gada Positivus festivāla uzstāšanos, kas bija iepriekšējā grupas viesošanās reize Latvijā, jāsecina, ka šoreiz grupa atļāvās vairāk eksperimentu, tik ļoti nepieturoties pie klasiskajām dziesmu versijām. Tāpat šķita, ka šoreiz Kraftwerk neiedvesa tik drūmu un pat baiļu pilnu emociju gammu. Tas gan ir viegli izskaidrojams ar to, ka festivāla apstākļos, kad skatuve ir lielāka, kā arī ekrānu un cilvēku daudz vairāk, situācija ātri var pagriezties par 180 grādiem.

Tas noteikti nemaina to, cik spēcīgas bija piedzīvotās sajūtas. Kraftwerk mūzikas tumšais skanējums daudz izmanto elementu atkārtošanos, apspēlējot katru domu vairākas reizes un radot patiesi robotisku atmosfēru. Mūziku pavadošie video motīvi ir reizē vienkārši un komplicēti — parastas krāsu maiņas vai apzināti vienkāršs autobāņa atveidojums sākotnēji liekas pat pārāk primitīvs, tomēr nemitīgās izmaiņas un perfektā simbioze ar mūziku visu ātri saliek savās vietās. Protams, arī 3D efekts tika izmantots gana daudz un veiksmīgi.

Gan skanot straujajai Tour de France, gan četriem robotiem pārņemot skatuvi The Robots laikā, katra detaļa bija savā vietā un laikā. Arī grupas dalībnieki savu robotisko tēlu nenodeva gandrīz ne uz mirkli, divas stundas garā koncerta laikā pa īstam emocijas izrādot tikai pašās beigās. Gadu gaitā izkoptais atturīgais un noslēpumainais stils turpina caurvīt Kraftwerk tēlu arī gandrīz 50 gadus pēc grupas dibināšanas un daudzām sastāva izmaiņām.

Noslēgumā jāsecina, ka četrotne sniedza iespaidīgu šovu, kas atstāja paliekošu pēcgaršu visās dimensijās. Lai arī skatītaju nebija daudz (skatuve Arēnā bija novietota nedaudz tālāk par pusi no laukuma, kā arī augšējais sēdvietu stāvs izmantots netika), tie, kas atnāca, noteikti absolūti izbaudīja visu redzēto un dzirdēto. Šī bija iespēja, kas jāizmanto.

Foto: Gundars Zaburdajevs

Vispār jau šis bija 3. koncerts Latvijā...

nunu 2018. gada 19. februārī, 12:11

Tavs komentārs