Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Noah And The Whale koncerta apskats

Normunds Vucāns, 2013. g. 23. jūlijā

Positivus festivāla laikā arī eRoks.lv kolektīvs bija palūgts piedalīties Postivus Avīzes veidošanā. Īsi pēc Noah And the Whale koncerta uz Nordea skatuves izveidoju koncerta apskatu, tāpēc ja nu gadījumā nebiji festivālā vai arī kārtīgi neizlasīji avīzi, mūsu radīto materiālu atradīsi šeit.

Pirmās dienas hedlaineri Positivus festivālā bija vieni no redzamākajiem mūsdienu britu folkroka izpildītājiem — Noah And The Whale. Par to, vai tas bija dienas labākais koncerts, noteikti var pastrīdēties, taču diezin vai kāds uzdrīkstēsies apgalvot, ka šo statusu un uzmanību viņi nebija pelnījuši.

Atšķirībā no lielākās daļas mūsdienu grupu, londonieši ir ļoti ražīgi — par spīti tam, ka viņi patstāvīgi koncertē visapkārt pasaulei, piecu gadu laikā ir izdoti jau četri albumi. Turklāt šie ieraksti nav veco ideju atražošana — katrā no tiem grupa ir attīstījusi savu skanējumu, padarot to daudzveidīgāku un interesantāku. Tieši tas arī ir galvenais iemesls, kāpēc šķietami nemanāmi, bet nu jau viņi ir tikuši līdz mirklim, kad ir spējīgi izveidot pusotru stundu garu programmu ar hītiem vien, kurus ja ne ļoti labi pazīst, tad vismaz ir dzirdējusi lielākā daļa publikas.

Diemžēl to, ka visas vai gandrīz visas dziesmas ir dzirdētas, Positivus apmeklētāji neizrādīja īpaši aktīvi, gana kūtri dziedot pat tāda hīta kā L.I.F.E.G.O.E.S.O.N. laikā. Iespējams, pie tā vainojama latviešiem tik ierastā kautrība, iespējams — grupas diezgan neveiksmīgā komunikācija ar auditoriju, taču nepameta sajūta — ja vien tauta spētu būt skaļāka un atraktīvāka, arī no skatuves atdeve būtu pavisam cita.

Ja godīgi, mani ļoti pārsteidza tas, cik pasīvi darbojās Tele2 skatuves galvenie mākslinieki, jo mirkli iepriekš ar viņiem biju runājis preses konferencē, kur manā priekšā sēdēja atraktīvākie un smieklīgākie Positivus viesi kopš 2011. gada, kad Salacgrīvā viesojās amerikāņi Ok Go. Viņi nebaidījās jokot un būt pavisam vienkārši, cita starpā izstāstot arī kārtējo no savām slavenajām leģendām par kolektīva nosaukuma tapšanu — raug, Freds reiz esot aizceļojis uz Ēģipti, kur atradis burvju lampu. To paberzējot, protams, uzradies Džins, kurš pēc īsas sarunas arī esot nācis klajā ar šo nosaukumu.

Nevarētu teikt, ka koncerts bija slikts — galu galā, uz aicinājumu dziedāt līdzi Old Joy atsaucās daudzi, mums tika nospēlēta Rocks And Daggers, kuru Noah And The Whale pēdējo reizi izpildīja pirms 11 mēnešiem, Five Years Time meldiņam līdzi vilka visi, un arī piedevas The First Days Of Spring izskatā mums tika. Gluži vienkārši — pēc tādiem šoviem, kādus piektdien sniedza Zodiaks vai Crystal Castles, latiņa bija uzstādīta augstumā, kuru šoreiz aizsniegt neizdevās.

Foto: Linda Vintere

Tavs komentārs