Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Sleater-Kinney — Little Rope
Future Islands — People Who Aren’t There Anymore
FEBRUĀRIS
Helado Negro — Phasor
Declan McKenna — What Happened to the Beach?
Chromeo — Adult Contemporary
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

DECEMBRIS
18: Jozef Van Wissem, Vagonu Halle
28: Ozols, Arēna Rīga
FEBRUĀRIS
17: X Ambassadors, Palladium koncertzāle
MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Placebo koncerta apskats

Gundars Zaburdajevs, 2016. g. 24. oktobrī

Ņemot vērā, ka Placebo Latvijā ir visai bieži viesi, nav pārsteigums, ka briti iegriezās pie mums arī savā 20 gadu jubilejas tūrē. Lai arī pašam sanācis būt tikai divos no nu jau pieciem Placebo koncertiem Latvijā, ir gana daudz iemeslu, lai varētu spriest, ka šis noteikti nebija sliktākais — nedaudz negaidīti, bet tiešām netrūkst labā, ko atcerēties un nodot tālāk.

Jāsāk jau ar to, ka gan Braiens Molko, gan Stefans Olsdals bija redzami entuziastiskāki un emocionālāki nekā pirms gada Positivus festivālā. Lai arī atturīgums un vēsums lieliski iederas gan grupas imidžā, gan skanējumā, pat koncertierakstos bija redzams, ka "dzirksts" abu acīs jau labu laiku bija pazudusi. Arī izpildījuma ziņā gan Molko, gan Olsdala, gan pavadošā sastāvā sniegumā kļūdu nebija.

Galvenais šova elements bija milzīgais video ekrāns skatuves aizmugurē, kurā jau iepriekš ierakstīts materiāls ar dažādu efektu palīdzību tika miksēts ar uz skatuves notiekošo. Tāpat efektu radīja arī kustīgās prožektoru konstrukcijas, pie kurām bija piestiprināti vairāki mazi ekrāni — tas ļāva ātri transformēt skatuvi un, lai arī video motīvi bija nedaudz vienveidīgi, viss bija izplānots augstā līmenī.

Koncerta sākumā tika demonstrēts Every You Every Me videoklips, kurš pirmo reizi dienas gaismu ieraudzīja tikai pirms pāris nedēļām, par spīti tam, ka pati dziesma tika izdota 1998. gadā. Videoklipu var noskatīties šeit — noteikti ir vērts to izdarīt. Lai arī pašu dziesmu Placebo nespēlēja, kopumā 25 gabalus garā setliste sastāvēja gan no grupas lielākajiem hitiem, gan no vairākām iepriekš ilgāku laiku nespēlētām dziesmām.

Pie spilgtākajiem koncerta mirkļiem noteikti jāpiemin Without You I'm Nothing — dziesma, kuras ierakstā bija piedalījies šī gada sākumā mūžībā aizgājušais Deivids Bovijs. Video ekrānā tika parādīts daudz video materiāla gan no Placebo un Bovija kopīgajiem mirkļiem ieraksta laikā, gan uz skatuves, savukārt dziesmas beigās Molko emocionāli pateicās Bovijam, radot sasprindzinājuma un skumju pilnu brīdi.

Publikas atbalsts augstāko punktu sasniedza koncertu beigu daļā, visredzamāk izpaužoties Special K un jo īpaši The Bitter End laikā. Spēlējot identisku programmu visiem tūres koncertiem, Placebo uz skatuves atgriezās divreiz un noslēdza uzstāšanos ar skatītāju telefona ekrānu gaismu jūras pavadītu Running Up That Hill. Keitas Bušas kaverversija izskanēja tikpat tumši un iespaidīgi kā vienmēr, pieliekot treknu punktu.

Ir skaidrs, ka Placebo ne tuvu vairs nav tajā formā, kādā grupa bija savu slavenāko albumu laikā, taču nav neviena iemesla, kas mani atturētu sestdienas vakaru Arēnā Rīga nosaukt par labi pavadītu. Pāri paliek tumšs gandarījums, neliels pārsteigums un tik pamatīga zvanīšana ausīs, kādu neesmu piedzīvojis jau sen — skaņa bija ļoti iespaidīga. Visnotaļ atbilstoši noskaņai.

Foto: Mārtiņš Otto, apollo.tvnet.lv

Ta jau viss jauki un smuki.

Tikai kada marrutka pec 36 Degrees un Teenage Angst parveidotas par kkadam lenajam baladem?

Un pirma dala pliekana bija - jaunie lenie gabali bez 5 minutem jau lidzinas Liepajrokam:)

MrBoss 2016. gada 24. oktobrī, 14:31

Tavs komentārs