Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Sleater-Kinney — Little Rope
Future Islands — People Who Aren’t There Anymore
FEBRUĀRIS
Helado Negro — Phasor
Declan McKenna — What Happened to the Beach?
Chromeo — Adult Contemporary
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

DECEMBRIS
18: Jozef Van Wissem, Vagonu Halle
28: Ozols, Arēna Rīga
FEBRUĀRIS
17: X Ambassadors, Palladium koncertzāle
MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Funeral For A Friend koncerta apskats

Kristaps Šteinbergs, 2013. g. 26. martā

Svētdien, koncertzālē Palladium uzstājās vieni no modernā post-hardcore žanra pionieriem Funeral For A Friend, spējot pulcēt ap 300 cilvēku lielu publiku. Koncertu iesildīja vietējie alternatīvā roka pārstāvji Velvet Supernova.

Velsas mūziķu karjera ir metusi dažnedažādākos līkločus. Visspilgtāk to var manīt grupas sastāva maiņās, piemēram, salīdzinot virknējumu, kas vēl pirms nepilniem 5 gadiem spēlēja šeit pat Latvijā, tiesa Liepājas Fontaine Palace telpās. 2012. gadā pēdējās grupas sastāva maiņas skāra bundzinieku — šobrīd viņš spēlē Pets Lundijs. Lai vai kā, grupas jaunais albums Conduit izklausās daudz smagāks un žanru ziņā arī skaļāks nekā iepriekš bija ierasts grupas mīļotājiem. Albuma tūres ietvaros grupa bija ieradusies uzreiz pēc Krievijas koncertiem, un, kā pats Metjū Deiviss koncerta laikā atzina, „viņa balsi pamatīgi sabojājuši krievu smēķētāji”. Bet par visu pēc kārtas.

Vakaru atklāja jau uz pašmāju skatuves sevi apliecinājušie Velvet Supernova. Ļoti neilgā laikā grupa jau kļuvusi daudz atpazīstamāka, kā arī pēdējos koncertos no rīdziniekiem ir dzirdami daudzveidīgāki priekšnesumi. Rodas sajūta, ka katrā nākamajā koncertā grupas 4. singls Shelter skan muzikāli piesātinātāk nekā jebkurā citā iepriekšējā. Tāpat arī bija interesanti vērot grupas komunikāciju ar pūli, jo arī tā no koncerta uz koncertu attīstās ar uzviju. Lieki piebilst par saņemto iespēju iesildīt tādu ģitārmūzikas monstruSlash gandrīz vairāk nekā pirms mēneša notikušajā koncertā Lietuvā. Grūti būtu iztēloties kādu citu latviešu grupu, kas spētu tik pienācīgi iesildīt tāda mēroga mūziķus kā Funeral For A Friend. Tam izskaidrojumu var atrast pavisam vienkārši — 3 dārdošas ģitāras, spēcīgi ducinoša basa līnija un bundzinieks, kas pamatīgi ierībināja Palladium griestus. Jēcis Zemzaris (grupas vokālists) ļoti labi prata iekustināt esošo publiku ar savu balsi, kas lēnajos gabalos skanēja brīnišķīgi tīkami. Smagajās dziesmās fonā piebalsoja arī grupas ģitārists Mārtiņš Rudzītis. Beigu beigās publikai redzētais alternatīvais šovs patika un nepacietīgākie fani no aizmugures varēja iekārtoties tuvāk uz priekšējām rindām.

Velsieši koncertu iesāka ļoti dinamiski, un, pēc pūļa spriežot, apmeklētāji sākumā tā īsti nespēja noreaģēt uz spēcīgo sākumu. Kā jau varēja noprast, grupa sāka savu performanci ar dziesmām no jaunā albuma, ieskaitot arī spēcīgo Nails. Sākumā vokāls skanēja diezgan neierasti, kas lika izdarīt pieņēmumus par vokālista kakla sāpēm. Tomēr pēc 3. dziesmas apstiprinājās pirmais pieņēmums par balss problēmām: ”Sveiki, Latvija! Kā jau manījāt kaut kas ar manu balsi nav, kā vajag. Pie vainas ir pēdējais koncerts Krievijā, kur saķēru kakla sāpes no smēķējošajiem faniem.” Pamazām smagā metāla un emo žanra mūziķi sāka atgādināt jau citiem zināmākas dziesmas — Roses Are For Dead un History, pie kurām liela daļa auditorijas uzauga pamatskolas gados.

Koncerta laikā arī netrūka smieklīgu atgadījumu. Piemēram, kāds ārkārtīgi atraktīvs angļu fans pienāca pie Metjū un pēc kādas minūtes garas apspriedes, visticamāk, lūdza konkrēto dziesmu, uz ko solists atteica. Klusuma brīdi aizgaiņāja kāda puiša balss, kas izkliedza frāzi "Sarkandaugava", kas lika Metjū samulst.

Cilvēku pasivitāte ar katru dziesmu arvien vairāk sāka nozust. Agrāk vai vēlāk bija jānotiek arī circle-pit, kas ir ierasta tradīcija nu jau katrā Funeral For A Friend koncertā, taču pašsaprotami, ka arī daudzu citu žanru mūziķiem tas nav nekas neparasts. Arī Metjū Deivisa aicinājumi starp dziesmām ‘’izveidot apli’’ apstiprināja faktu, ka gaidāma kārtīga lēkāšana — dažam labam fanātam tas noveda arī līdz džinsu apskādēšanai. Grupa pēc fanu izmisīgajiem „atkārtot” saucieniem diemžēl otru reizi tā arī neuzkāpa uz skatuves.

Kopumā varu teikt, ka koncertzāle Palladium tādu skrīmo un metāla sajaukumu nebija vēl pieredzējusi. Iesildītāji labi iekustināja kā publiku, tā arī koncertzāles telpas un pienācīgi prata nodot latiņu vakara hedlaineriem. Uz to velsieši atbildēja dubultā un pat vairāk. Vēlreiz varēja pārliecināties, ka Palladium telpas spēj uzņemt daudzveidīgu žanru mūziķus — telpas akustika koncerta laikā kārtējo reizi nelika vilties.

gramatika. kur ir gramatika un valodas stils?

Kaija 2013. gada 26. martā, 01:05

Vispār jau koncerts bija diezgan skumjšs - publika nekāda, grupa spēlēja bez īpašas atdeves un vislielākais apkaunojums bija neiznākt uz fanu saucieniem, vismaz, lai pateiktu, ka sorry - vokāls vairs fiziski nespēj...

Maija 2013. gada 26. martā, 01:26

''zināmākas dziesmas kā „Roses Are For Dead” un „History”, pie kurām liela daļa auditorijas uzauga pamatskolas gados."

"History" viņi nespēlēja, tā kā drīzāk tur ir domāta Juneau vai kāda cita no vecajām dziesmām.

Arturs 2013. gada 26. martā, 12:39

The Velvet Supernova bija neatkārtojami. Pat labāki par pašiem Funeral For A Friend. Malači, viņus noteikti sagaida spoža nākotne. :)))

Es 2013. gada 26. martā, 13:25

Tavs komentārs