Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Prāta vētras Skārda bungu tūres koncerta apskats

Ilze Rudāja-Vucāne, 2018. g. 31. jūlijā

Pašā vasaras karstumā, Valmieras pilsētas svētku laikā, Dīvaliņa pļavās notika otrais latviešu supergrupas Prāta Vētra koncerts Skārda bungu tūres ietvaros.

Kaut diena bija patiesi karsta un ar tautā mīlēto grupu konkurēja gan citi pilsētas svētku notikumi, gan dažādas ūdenstilpnes, kurās veldzēties šādā netipiskā vasaras tveicē, uz koncertu bija ieradies prāvs pulks mūzikas cienītāju, kas, gan laiski atlaidušies zālītē, gan stāvot kājās visā koncerta teritorijā vēroja grupas uzstāšanos.

Kamēr apzinīgākie koncerta apmeklētāji izbaudīja iesildītāju Sudden Lights popsīgo atmosfēru vai meklēja vietu, kur nobāzēties, citi stāvēja haotiski izkārtotās, nemotivējoši garās rindās uz Toi Toi, kas, cik dzirdēts, dažam aizņēma pat 20 minūtes. Jāpiemin, ka izsalkušajiem apmeklētājiem bija pieejams arī gana plašs ēdinātāju klāsts, no tortiljām līdz štovētiem kāpostiem ar desiņu un burbuļvafelēm, savukārt pie dzērienu pārdošanas teltīm, blakus alum, sidram, kvasam un ūdenim, novēroju arī aicinājumu: “Padzeries un šķiro”. Kā nekā Prāta Vētra šo tūri nodēvējusi par īpaši dabai draudzīgu un viens no tās atbalstītājiem ir arī SIA Clean R. Diemžēl visi dzērieni tāpat tiek pārdoti plastmasas glāzītēs un pudelēs, atliek vien cerība, ka lielo mūzikas cienītāju atstāto atkritumu kalnu kāds pēc tam arī pāršķiros.

Ienākot koncerta teritorijā, nevarēja nepamanīt iespaidīgo skatuvi ar 3 apaļiem ekrāniem, kas paspilgtināja visas grupas izpildītās dziesmas radot patīkamu fonu un vienlaikus ļaujot koncertu vērot pilnā krāšņumā arī tālāk stāvošajiem klausītājiem. Uz lielākā, vidējā ekrāna laiku pa laikam tika demostrēti arī, koncerttūrei īpaši veidoti, mākslinieciski video ar pašu prātinieku un citu, grupai tuvu stāvošu cilvēku, līdzdalību. Tikpat nopietni bija piestrādāts arī pie pavadošā sastāva, kas no 3 bekvokāla dziedātājām vairākās dziesmās izauga līdz veselam gospeļu korim. Turklāt, ja parasti grupa uzstājas 4-5 cilvēku sastāvā, tūrē uz skatuves atradās arī abi albuma Par to zēnu kas sit skārda bungas zviedru producenti, papildinot ģitāras un perkusiju skanējumu.

Koncerta atklāšana ar 12. studijas albuma tituldziesmu Par to zēnu kas sit skārda bungas, izskanēja kā nopietns pieteikums un vielaicīgi atgādinājums, kāpēc klātesošie sapulcināti tieši šobrīd. Kaut pēdējo albumu savu grupas izdoto garadarbu favorītu sarakstā nevaru ierindot, bija prieks redzēt, cik daudzus arī šī tituldziesma ir aizrāvusi un kāpēc cilvēki ieradušies lieliski pavadīt sestdienas vakaru. Nopietni padomājot, iespējams, ka Prāta vētra Latvijas simtgades ietvaros pulcējot savus klausītājus varētu pretendēt uz alternatīvo Dziesmu svētku titulu, gan pēc kopējā tūres koncertu apmeklētāju skaita, gan publikas aktīvās līdzdziedāšanas un cita veida iesaistes.

Ja nu gadījumā vēl kādam jaunais grupas albums nav tik ļoti iekritis sirdī, koncertu apmeklēt tāpat ir vērts, jo mūziķi īpaši piedomājuši pie koncertā iekļautajām dziesmām, pieaicinot arī viesmāksliniekus — reperi Arstarulsmirus (tautā reiz pazīstamu arī kā Gustavo) un džezmeni Denisu Paškeviču. Vairāk kā 2 stundu garajā, vizuāli bagātīgajā šovā ar uguņošanas un citiem pārsteigumu elementiem īpaši jāizceļ arī Dārznieks no albuma Veronika, kas lieliski skan arī šodien un atgādina par grupas pirmsākumiem. Tāpat blakus 8 jaunā albuma dziesmām, neiztika arī bez saldsērīgā Rudens, Spogulīt, spogulīt un Mana dziesma, kopdarbiem Skoļzkije uļici, Debesis iekrita Tevī un Na zare un citām jau tautā iemīļotām, gandrīz par folkloru kļuvušām melodijām.

Rezumējot jāsaka, ka neatkarīgi no vecuma, Prāta Vētra spēj aizraut klausītāju arī savā 29. pastāvēšanas gadā, satuvinot publikā esošos mīlētājus savās romantiskākajās kompozīcijās un iekustinot arī kādu kūtrāku sešdesmitgadnieku ar Plaukstas lieluma pavasari. Katrs šajā koncertā var atrast brīdi, kurā dungot vai skaļi dziedāt līdzi, alejā uzgriezt kādu valsi vai palēkāt, aizmirstot pelēko ikdienu. Galu galā, ir vasara un tā jābauda, turklāt, kāpēc lai tas nenotiktu Prāta Vētras koncertā.

Foto: Ilze Rudāja

Tavs komentārs