Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Regīnas Spektores koncerta apskats

Normunds Vucāns, 2013. g. 6. augustā

Vakar vakarā vienu no gada gaidītākajiem koncertiem Rīgā sniedza amerikāņu/krievu dziesminiece Regīna Spektore. Ļoti labi apmeklētajā koncertā nospēlējusi teju visus savus lielākos hītus un pakoķetējusi ar dažādiem žanriem, mūziķe pierādīja, ka tik liela ažiotāža ap pasākumu nebija radīta velti.

Jāatzīst, ka, lai gan biju priecīgs par ziņu, ka Regīna uzstāsies Latvijā, nebija tā, ka aiz laimes lēkātu un nespētu sagaidīt piektā augusta vakaru. Pēdējos gados no dziesminieces radītā biju aizgājis diezgan tālu, un viņa mani vairs neuzrunāja tik ļoti kā 2009. gadā, kad Far noteikti bija viens no gada klausītākajiem ierakstiem. Likās, ka viņa ir palikusi vienveidīga un arī nedaudz garlaicīga, taču vakar vakarā biju tik ļoti pārņemts Spektores varā, ka braucot mājās sāku atskaņot pilnīgi visu izpildītājas katalogu.

Vai viņa izdarīja kaut ko īpašu? Ja godīgi — neko. Viņa vienkārši bija viņa pati. Ļoti jauka, sirsnīga un smaidīga komunikācijā ar publikā, nebaidījās arī no savām nedaudzajām kļūdiņām, tās vai nu ar grimasēm, vai vārdiem pārvēršot efektos. Par izpildījuma kvalitāti vispār runāt būtu lieki — visa pasākuma laikā netika precīzi trāpīts vien uz dažām notīm, kamēr vokālā neprecizitāšu nebija vispār. Principā, šis bija lielisks apliecinājums tam, kāpēc Spektore ir tikusi līdz tam līmenim, kurā viņa pašlaik ir — inteliģentās popmūzikas pašam, pašam augstākajam plauktam. Tik daudz emocijas tik skaidrā un tīrā veidā nodot klausītājiem liekas gandrīz nereāli.

Kas zīmīgi, ir grūti izcelt vienu vai pāris uzstāšanās spilgtākās vietas, jo katra dziesma, pat tās, kuras mūsu publika nepazina tik labi, skanēja gandrīz kā visu laiku lielākais hīts. Par to noteikti jāsaka paldies arī sanākušajiem — beidzot pie mums bija fantastisks pūlis, kurš zināja, ko vēlas redzēt, gūto pieredzi pārnesot pavisam citā dimensijā. Liekas, ka visvairāk viņi tomēr gribēja redzēt noslēdzošās Fidelity un Samson, vai arī Better, tomēr nešaubos, ka citi apmeklētāji izceltu pilnīgi citus skaņdarbus, un man nebūtu iemesla viņu viedokļiem oponēt.

Neliegšos — pēc koncerta bija paliela mazuma piegarša, īpaši jau tāpēc, ka igauņiem dienu iepriekš tika nospēlēts par pieciem skaņdarbiem vairāk. Kāpēc tā, man nav ne jausmas, tomēr šī nebija tāda slikta mazuma piegarša, pēc kuras gribas sūkstīties par nebūt ne ideāli pavadīto laiku. Šoreiz vienkārši piedāvājums bija pārlieku garšīgs, lai to tā vienkārši pārstātu izbaudīt. Jau tagad gaidu nākamo reizi, kad tikšos ar Regīnu, jo nešaubos — tāda pienāks!

Koncertā izpildīto dziesmu saraksts:

1. Ain’t No Cover

2. The Calculation

3. On The Radio

4. Small Town Moon

5. Ode To Divorce

6. All The Rowboats

7. Blue Lips

8. Call Them Brothers

9. You’ve Got Time

10. Dance Anthem Of The 80’s

11. Better

12. Ne Me Quitte Pas

13. Eet

14. Ballad Of A Politician

15. Molitva

16. How

17. Oh Marchello

Piedevas

18. Us

19.Fidelity

20.Samson

Foto: Linda Vintere

Tavs komentārs