Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Rufusa Veinvraita koncerta apskats (+foto)

Gundars Zaburdajevs, 2014. g. 20. martā

Vakar diezgan piepildītajā Palladium koncertzālē uzstājās pazīstamais dziesminieks Rufuss Veinvraits. Domājams, ka pirms koncerta retajam radās šaubas, ka tiks piedzīvota ļoti kvalitatīva uzstāšanās. Pārsteigumi nenotika, un Veinvraits sniedza augsta līmeņa koncertu, bet par visu sīkāk pēc kārtas. Pats Rufuss bez īpašas kavēšanās uz skatuves kāpa īsi pirms deviņiem, pārņemot stafeti no iesildītājas — viņa māsas Lūsijas.

Mūziķe, kura uzstājās viena ar akustisko ģitāru, savu darbu pieprata ļoti labi. Jauka un kvalitatīva uzstāšanās, kurā Lūsija gan paspēja nodziedāt vairākas dziesmas, gan arī gari un plaši izstāstīt, kā viņai un Rufusam gājis Latvijā un palielīties ar tirgū nopirkto bērzu sulu. Spēlējot kaverversiju Brūsa Springstīna dziesmai Hungry Heart, Lūsija pirms pēdējā panta nolēma ieturēt pauzi un veltīt pāris minūtes, lai iedrošinātu publiku aktīvāk dziedāt līdzi, kā arī noorganizēja nelielu piedziedājuma mēģinājumu. Tāpat viņa aicināja skatītājus uzdot viņai jautājumus un atstāja tiešām patīkamu iespaidu gan no muzikālā, gan cilvēciskā aspekta.

Skatuve gan Lūsijas, gan viņas brāļa uzstāšanās laikā bija iekārtota ļoti vienkārši — tikai klavieres un dažas ģitāras. Pārējā priekšnesuma radīšana bija atstāta mūziķu, gaismu, kā arī dažu pārsteigumu ziņā. Pēc divu jaunu dziesmu nospēlēšanas Rufuss uz skatuves aicināja... Laizu Minelli. Skanot New York, New York ievadam un atskanot vienam konfeti šāvienam, uz skatuves iznāca "Laiza" — tērpu nomainījusī un parūku uzvilkusī Lūsija. Abi, lasot no lapām, centās izspēlēt dialogu latviešu valodā, bet pēc tam kopā nospēlēja vairākas dziesmas. Lūsija koncerta beigu daļā pēc tam atgriezās uz skatuves, lai palīdzētu Rufusam Hallelujah laikā, bet pārsteigumi ar to vēl nebija beigušies, jo uz skatuves paspēja paviesoties arī "Rokijs Balboa", kurš arī no cimdā paslēptās lapiņas centās nodot vēstījumu latviski.

Pievēršoties pašam koncertam — Rufusa uzstāšanās kvalitāte neapšaubāmi bija fantastiska. Gan klavieru vai ģitāras spēlē, gan arī vokālā bija velti meklēt kādas neprecizitātes, taču kopumā radās sajūta, ka kaut kas pietrūkst. Jo īpaši brīžos, kad Veinvraits spēlēja klavieres — lai arī pazīstamākās kompozīcijas izcēlās, kopumā viss šķita nedaudz vienmuļi. Kad mūziķis ņēma rokās ģitāru, jau varēja just daudz vairāk enerģijas. Savukārt sagatavotie pārsteigumi likās nedaudz nepārdomāti un tik ļoti neiederējās kopējā koncerta ritējumā, ka šķita neveikli.

Rufusa Veinvraita talants ir redzams ļoti spilgti, un viņš savu varēšanu pierāda jau gadiem. Diemžēl, arī pēc Hallelujah piedzīvošanas, šajā koncertā nedaudz pietrūka kaut kā patiešām spilgta, kas to no patiešām laba padarītu par kaut ko augstāku. Arī komunikācijā ar publiku Veinvraits bieži vien pārāk aizrāvās ar aicinājumiem iegādāties viņa diskus. Lai arī savu maģiju viņš neapšaubāmi sniedza, vieta potenciālam palika.

Foto: Linda Vintere

Tavs komentārs