Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Wilco - The Whole Love

Rūdolfs Sietiņš, 2011. g. 18. oktobrī

Lielu daļu mūzikas var iedalīt tādās grupās, kas ir tieši saistītas ar klausītāja vecumu. Piemēram, trīsdesmitnieki, kas klausās Minor Threat un Black Flag visticamāk, ka ir retardēti muļķi, jo viņu solīdajam flaneļa krekla imitācijai un statusam vairāk piedienas tāda huiņa kā The National, The Decemberists, Stephen Malkmus and the Jicks vai šie "jaunēkļi" Wilco. Tātad droši var teikt — ja tu klausies Wilco, tad tu sirdī jūties vecs, neatkarīgi no tā cik tev patiesībā ir gadu. Es piemēram jūtos salīdzinoši jauns, bet man patīk Wilco, to es varu izskaidrot, ka es neesmu vecs, bet vienkārši sirdī es jūtos kā kovbojs.

Wilco protams ir kovboji, kam priekšā var likt trīs burtu kombināciju alt (šo pogu es nospiedu vairākas reizes, rakstot šo satriecošo rakstu). Protams, runājot nestilīgi un totāli bez poņas varam izvērsties par tēmu, ka Wilco spēlē hipster cowboy mūziku (man nācās iespraust šo vārdu, kas sākas ar burtu h, šajā rakstā, lai paņirgātos par nabaga kolēģi Uldi)

Runājot par vecumu, jau deviņdesmito gadu vidū (no ūber krutās alt country grupas Uncle Tupelo, aizejot tās līderim, pārējie dalībnieki dibina Wilco) grupas dalībnieki bija jau tik veci, ka bija apprecējušies un apbērnojušies, tātad varētu teikt, ka Wilco jau no laika gala spēlē vecu mūziku veciem cilvēkiem. Debija A.M. bija tieši tāda — mūzika veciem cilvēkiem. Otrais dubultalbums Being There jau parādīja grupas ambīcijas un vēlmi blenderēt žanrus. Tālāk seko grupas līderim Džefam Tvīdijam smags trieciens — viņu pamet viņa bērnu māte un varētu teikt, ka turpmākajos divos albumos Summerteeth un "visu laiku labākajā albumā" Yankee Hotel Foxtrot bija atrodamas dažas no visu laiku labākajām dziesmām par salauzto sirdi, tie kuri antropoloģiskos nolūkos ir pētījuši Wilco daiļradi vai vienkārši ir veci, noteikti zina par kurām dziesmām es runāju, jo tās ir tik krutas dziesmas, ka pat bail pieminēt nosaukumus. Jāatzīst, ka tieši Yankee Hotel Foxtrot, kas lieliski eksperimentēja ar žanriem, bet tajā pašā laikā saglabāja augstu cilvēcības un klasisko kovboju dziesmu formu, palīdzēja grupai izsisties un varētu teikt, ka Wilco joprojām ir viena no atzītākajām un populārākajām amerikāņu grupām. "Amerikāņu Radiohead" kā saka vecs teiciens.

Pēc Yankee Hotel Foxtrot grupa nedaudz noplaka un nemaz negribās teikt, ka The Whole Love ir atdzimšana no pelniem. Jaunais albums ir sagaidīts nemanāmi un tas ne tuvu nav tik lielisks albums kā Yankee Hotel Foxtrot un pat līdz Summerteeth un Being There līmenim tas neaizsniedzas. Vienīgais, ko ir vērts minēt, ka šis ir grupas pirmais pašu izdotais albums. Bet tomēr kaut kādu gaismas stariņu tajā var atrast un tie kuri kaut nedaudz ciena Wilco un tās radīto mūziku, tas ir obligāti jānoklausās.

The Whole Love sākas ar vienu no labākajām grupas (nepārspīlējot) dziesmām Art of Almost. Šādas krautroka pasāžas jau bija atrodamas grupas daiļradē iepriekš un arī par tām bieži tiek teikts, ka tās ir labākās Wilco dziesmas. Protams es runāju par dziesmām Spiders (Kidsmoke) un Bull Black Nova, kas dīvaini šīs dziesmas bija atrodamas post-yhf albumos. Šajā reizē man gribās arī piemetināt vai precīzāk atkārtoties, ka šī dziesma ir lielisks piemērs, ka grupa var spēlēties ar tā saucamajiem "krutajiem" žanriem kā krautroks un free džezs, bet tas joprojām izklausīsies ļoti cilvēcīgi, tradicionāli un amerikāniski kovbojiski un šo žanru variācijas Wilco izpildījumā droši varēs klausīties arī tie, kam gan krautroks, gan free džezs šķiet par eksperimentālu. I Might arī var jau uzskatīt par klasiku Wilco repertuārā — tā ir popsīga, viegla, roķīga un lipīga dziesma, kas varbūt kaut kādā ziņā atgādina Uncle Tupelo, bet drīzāk Yankee Hotel Foxtrot dziesmas Kamera un Heavy Metal Drummer, kā arī gandrīz jeb kuru ātro dziesmu no Summerteeth. Tvīdija vokāls I Might atgādina par 2005./2006. gada kanāžu revolūciju un patiešām liekas, ka šoreiz dzied Wolf Parade vokālists. Lai gan šīs divas dziesmas ir absolūti lieliskas, par pārējām to gan nevarētu teikt, tās ir neprentiozas country/folk kompozīcijas, kas spēs aizraut tikai konkrētā žanra fanus, bet pat tiem šīs dziesmas nešķitīs kā kaut kādas žanra virsotnes.

3/5

Obligāti nopērc albumu

http://www.amazon.com/The-Whole-Love/dp/B0...

Foto stūris

Wilco dalībnieki flaneļa kreklu imitācijās

Youtube stūris

Tavs komentārs