Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Zodiac koncerta apskats

Normunds Vucāns, 2013. g. 1. novembrī

Vakar Palladium koncertzālē ar pusotras stundas programmu viesojās leģendārā pašmāju grupa Zodiac. Turklāt ne tikai vienkārši viesojās, bet gan sarīkoja īstus svētkus gan sev pašiem, gan visiem sanākušajiem apmeklētājiem.

To, ka pasākums būs kvalitatīvs, varēja gana droši prognozēt jau tad, kad to izziņoja — galu galā, uz haltūrām tādas grupas parasti neapvienojas. Šo pārliecību vēl vairāk nostiprināja koncerts Positivus, kur Zodiac kļuva par vienu no pirmās dienas virsotnēm. Tomēr pilnīgi drošs par to kļuvu vakar mirkli pirms koncerta. Proti, gaidot savu kompāniju, aptuveni 20 minūtes man sanāca gaidīt pie koncertzāles durvīm, kur man blakus stāvēja kāds kungs, kurš ļoti centās cilvēkiem notirgot biļetes. It kā jau tas nav nekas neparasts vai uzmanības vērts, taču — visā šajā laika posmā es neredzēju nevienu, kurš pat apstātos pie spekulanta (lasi: nebūtu laicīgi iegādājies biļeti), kā rezultātā viņš ap 19.40 iesēdās mašīnā un devās prom. Manuprāt, tas daudz liecina par to, ka publika lieliski zināja, uz ko un kāpēc tā dodas.

To, ka cilvēki saprot, uz ko ir atnākusi, apliecināja arī viņu klausīšanās veids. Īsti nemanīju nedz telefonus, nedz savstarpējās sarunas dziesmu laikā — cilvēki tiešām ieklausījās. Interesanti, ka tieši uz šādu reakciju arī cerēja apvienības vijolnieks Zigfrīds Muktupāvels, un bija redzams, ka viņi to izbauda, kā pateicību sniedzot cilvēkiem labu koncertu. Tik labu, ka tika divreiz izsaukti uz piedevām. Pirmais izgājiens bija redzami gaidīts — pēc sava lielākā hīta Zodiac nospēlēšanas, mūziķi nozuda vien uz dažām sekundēm, lai atgrieztos ar gandrīz tikpat populāro Rock On Ice. Pēc tā izskatījās, ka atvadas ir galējas, tomēr pūļa ovācijas lika atgriezties, lai vēlreiz nospēlētu koncerta vidusdaļā vienreiz jau izpildīto jauno kompozīciju, kas ir pirmais vēstnesis no kaut kad nākotnē gaidāmā ceturtā Zodiac diska. Vismaz man šīs beigas bija ļoti simpātiskas — galu galā, cik tad bieži izpildītājus izsauc ārā uz vairāk kompozīcijām, nekā tiem patiesībā ir?

Ja Positivus koncertā lielākos komplimentus bija pelnījusi bungu un, jo īpaši, basa partija, tad vakar spīdēja vijole un ģitāra. Gan Zigfrīds, gan Mārcis Auziņš lieliski darbojās arī esot starmešu gaismās, gandrīz atkal un atkal demonstrējot augstākās klases meistarību. Varbūt tā liekas tikai man, bet instrumentālās mūzikas koncerti klausītājam, kurš nav liels attiecīgās grupas fans, bieži vien mēdz kļūt vienmuļi, taču Palladium garlaikoties nenācās ne reizes. Pat ne dažās noskaņas dziesmās, kurās uzsvars tiek likts uz sajūtām, ne kāda mūziķa talanta izpausmēm.

Protams, šis koncerts nebija pilnīgi perfekts — dabstepa elementi pāris dziesmās bija vairāk kā lieki, arī kopumā varētu vēlēties klasiskāku skanējumu un lielāku uzsvaru uz sintezatoriem, tomēr — šīs lietas vakaru nesabojāja. Zodiac sniedza augstvērtīgu koncertu, manu dienu noteikti padarīja labāku, un tieši tāpēc arī nākamreiz, kad būs šāda iespēja, viņu koncertu apmeklēšu ar prieku.

Foto: kasjauns.lv

Tavs komentārs