Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ekstāze: Glastonberijas festivāla 2010. gada spožākie mirkļi

Monvīds Pālens, 2010. g. 29. jūnijā

Vairāk kā 200 tūkstoši cilvēku viesojās Vortijas fermā (Worthy Farm) pie Maikla Īvisa (Michael Eavis), lai svinētu „saulgriežu svētkus” lielākajā, dubļainākajā un skaļākajā modernās mākslas un mūzikas festivālā pasaulē.

eRoks autori:Emīls Dombrovskis, Rūdolfs Sietiņš, Normunds Vucāns un Gundars Zaburdajevs jau ir devuši ieskatu šī gada jubilejas festivāla aktualitātēs. Es savukārt šeit mēģināšu apkopot un ilustrēt tos mirkļus un sajūtas, kas atstāja paliekošus iespaidus gan apmeklētājiem, dalībniekiem un organizatoriem klātienē, gan TV skatītājiem, internet tīmekļa sērfotājiem un Radio klausītājiem visā plašajā pasaulē.

Man ar nožēlu gan nākas atzīt, ka Es vēl piederu pie tiem milijoniem pasaules iedzīvotāju, kuriem nav sanācis trāpīt šī leģendām un teikām apvītā festivāla apmeklētāju pulkā.

Ja kāds rauc pieri un vīpsnā: „Kas tur liels?!”, tad piebildīšu, ka iegūt biļetes uz Glastonberijas (Glastonbury) festivālu ir pielīdzināms ūdens atrašanai Sahāras tuksnesī. Neiespējami tas nav, bet nākas pielikt gana daudz pūles, lai pie tām tiktu. Pēdējo gadu tradīcijas liecina, ka festivāla ieejas kartes ir iztirgotas jau pirms iepriekšējā gada rudens iestāšanās.

Tad nu ķeramies vērsim pie ragiem un zīmējam šī gada Glastonberijas festivāla sajūtas.

# Gumijniekus atstājam teltī un Dubļiem Nē! — pieļauju, ka pat pašam Maiklam Īvisam ir grūti atcerēties festivālu, kas būtu izticis bez kādas lietus lāses. NME žurnāls piedāvā: Glastonberija 2010 „Satriecošās” fotogrāfijās.

# Muse uzstāšanās. — ja kādam pirms festivāla bija šaubas par Teinmoutas (Teignmouth) brašuļu spēju ieņemt vadošo Virsmākslinieku (Headliner) lomu, tad līdz ar pirmajiem dziesmas ‘Uprising’akordiem tās tika kliedētas kā mākoņi vējainā dienā. Varenās basa partijas lika sarosīties citu skatuvju klausītājiem un traukties Piramīdas (Pyramid) skatuves virzienā, kur apmeklētājus jau bija pārņēmusi vispārēja sajūsma un kuri ekstāzē izdzīvoja pilnīgu atdošanos mūzikai. Meiteņu spiedzieni, histērija, katarses asaru pilnas sejas, kuras ik pa brīdim pazib prožektoru izgaismotajā pūlī nu ir saucama par Muse uzstāšanās firmas zīmi. Lasot kritiķu un apmeklētāju atsauksmes ir iespējams objektīvi novērtēt, ka Muse šogad ir labākais Virsmākslinieks pasaulē.

Nelielai atkāpei piebildīšu, ka Muse šogad būs redzami Salacgrīvā, kur jau ceturto gadu norisināsies lielākais un iedvesmojošākais mūzikas un mākslas festivāls BaltijāPositivus. Ja Tavā rīcībā vēl nav festivāla ieejas biļetes, tad var sanākt apēst arī cepuri... Man šķiet grūti atcerēties kādu pasākumu Baltijā, kur organizatori būtu trāpījuši uz Nr.1 mākslinieku pasaulē.

# Edžs (The Edge) no U2 pievienojas Muse uz skatuves — izdevies pārsteigums ar ne mazāk lielisku izpildījumu, kura laikā tiek nodziedāta U2 dziesma ‘Where The Streets Have No Name’. Kaut neliels prieciņš U2 faniem, kuri jau bija paspējuši noskaņoties uz savu mīluļu uzstāšanos festivālā, bet diemžēl dēļ Bono muguras traumas to nācās atcelt.

# Visbiežāk atskaņotā dziesma ‘You Got The Love’ un visvairāk uz skatuves kāpusī māksliniece Florensa Velča (Florence Welch) -  piektdien Piramīdas skatuves apmeklētāji, kuri baudīja britu populārās mūzikas jaunās zvaigznes Dizija Raskala uzstāšanos tika pārsteigti ar īpašu dzīvo Mašapu (Mash-up) ‘You Got The Dirtee Love’, ko Dizijam palīgā izpildīt iznāca Florensa Velča. Līdzīgu pārsteigumu Florensa sagādāja arī Parka (The Park) skatuves apmeklētājiem, pievienojoties The XX uz skatuves, kad trio izpildīja savu versiju dziesmai ‘You Got The Love’. Protams šī dziesma bija neatņemama sastāvdaļa arī pašas Florence + The Machine uzstāšanās repertuārā.

Dizzee Rascal & Florence WelchYou Got The Dirtee Love

The XX feat Florence WelchYou Got The Love

Florence + The MachineYou Got The Love

# Toma Jorka (Thom Yorke) un Džonija Grīnvuda (Jonny Greenwood) no Radiohead slepenā uzstāšanās — pēdējo reizi uz Glastonberijas skatuves viņi bija 1997. gadā 2003.gadā. Savukārt 1997. gada uzstāšanās ir atzīta par visu laiku labāko uzstāšanos festivāla vēsturē. Šis bija pārsteigums, kas iepriecināja daudzus un lika skumt vēl vairākiem, kuri bija tik tuvu, bet... intīmi, sirsnīgi un aizkustinoši. Piedodiet! ... skudriņas...

# Kailija Minoga (Kylie Minogue) pievienojas Scissor Sisters uz skatuves — slavenā austrāliešu popdīva, kurai šogad gaidāms jauns studijas albums pirmo reizi savas karjeras laikā kāpa uz kādas no Glastonberijas festivāla skatuvēm. Kailija pievienojās atraktīvajai amerikāņu disko-glamroka apvienībai Scissor Sisters, kurus (ar vai bez Kailijas) redzēsim šogad Salacgrīvā, lai kopā nodziedātu ‘Any Which Way’.

izmantotie resursi:

NME

SPIN

Telegraph

Guardian

Neliela kļūdiņa - Radiohead Glastonberijā uzstājās arī 2003. gadā.

Mao Dzedun 2010. gada 29. jūnijā, 19:31

Tavs komentārs