Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Fonofest Faili: Linga

Rūdolfs Sietiņš, 2012. g. 23. maijā

Arī šogad turpinām vienu nekaitīgu ieradumu — iepazīstināt ar Uplandu pļavās vālējošo muzikantu gaitām un negaitām. Fonofest šogad piedāvās kvalitatīvu izklaidi dažādām gaumēm — no īstām emo grupām līdz austrāļu folkeriem. Neaizmirstot skandināvu popmūziku un latviešu muzikālās leģendas. Protams, nedrīkst aizmirst dažādas sportiskās un kādas tik vēl ne aktivitātes. Šoreiz latviešu leģendu vakars ar grupu Linga.

Kas?

Tas nav pieklājīgi atbildēt ar pretjautājumu, bet... Kas tas vispār ir par jautājumu? Mēs visi zinām, kas ir Linga. Izveidojušies kaut kad astoņdesmito gadu beigās, kad grupas līderis Gvido Vasiļjjevs (vēlāk pazīstams kā Gvido Linga) pamet grupu Zig Zag, lai izveidotu pats savu kolektīvu. Kuru nosauc labākājās Bon Jovi/Van Halen tradīcijās — par godu savam uzvārdam.

Ko spēlē?

Lingas astoņdesmito un agrīno deviņdesmito daiļrade bija pankroks, tobrīd Latvijā iecienītā Billija Aidola garā. 21. gadsimtā Lingas aktualitāte nedaudz pierimusi un grupa parādās tikai īslaicīgi ar jaunām dziesmām, kas protams kļūst par pārākajiem hitiem, kas izpaužas ar spilgtāku žanru dažādību

Kāpēc jāredz?

Lai visi kopā bļautu — Linga!!! Un ielēktu īstā mošpitā, jo kā saka Andris Kivičs savā grāmatā "Linga ir īsta ballīšu grupa. Visas dziesmas ir hiti." Nāc Dejot, Spārni, Krodziņš, Signe Melo..... Tās ir tikai dažas dziesmas par kurām runā Andris.

Kāpēc nav jāredz?

Noteikti jāredz, jo ja pat nepatīk Linga, varēs viņus apmētāt ar tomātiem, kas vecos pankus iepriecinās. Un starp citu grupā darbojas arī saksafonists. Saksafoni ir modē, tas nozīmē, ka Linga ir prestižs.

Foto: Publicitātes foto

Lingā jau sen vairs nav saksofonista ja kas...

P-djeds 2012. gada 28. maijā, 09:28

Tavs komentārs