Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Mēneša albums: augusts

Intro, 2017. g. 15. septembrī

Mēneša albums: maijs

Intro, 2017. g. 9. jūnijā

Mēneša albums: Marts

Intro, 2017. g. 11. aprīlī

Mēneša albums: Janvāris

Intro, 2017. g. 10. februārī

Mēneša albums: jūlijs 2016

Intro, 2016. g. 9. augustā

Mēneša albums: jūnijs 2016

Intro, 2016. g. 11. jūlijā

Mēneša albums: maijs

Intro, 2016. g. 6. jūnijā

Mēneša albums: aprīlis

Intro, 2016. g. 10. maijā

Mēneša albums: marts

Intro, 2016. g. 8. aprīlī

Mēneša albums: februāris

Intro, 2016. g. 7. martā

Mēneša albums: janvāris

Intro, 2016. g. 5. februārī

Mēneša albums: septembris

Normunds Vucāns, 2015. g. 8. oktobrī

Mēneša albums: jūlijs

Intro, 2015. g. 12. augustā

Mēneša albums: jūnijs

Intro, 2015. g. 8. jūlijā

Mēneša albums: maijs

Intro, 2015. g. 7. jūnijā

Mēneša albums: marts

Intro, 2015. g. 7. aprīlī

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Mēneša albums: aprīlis

Normunds Vucāns, 2012. g. 6. maijā

Ja līdz šim kāds vēl par to šaubījās, aprīlis beidzot visu ir salicis pa plauktiņiem, pierādot, ka arī 2012. gadā lieliskas mūzikas mums netrūks. Šomēnes mums tika piedāvāti vairāki no šī gada pagaidām spēcīgākajiem albumiem un interesantākajiem singliem, tāpēc ja vēl neesi dzirdējis kaut ko no šī saraksta, nekavējies ne mirkli — tici mums, tā ir mūzika, kuru Tu vēlies noklausīties!

Rūdolfs Sietiņš

Mēneša dziesma: DNTEL feat. BathsStill

DNTEL ir pseidonīms, zem kura slēpjas Džimijs Tambarelo, viņš vairāk pazīstams kā vīrs, kas atbildīgs par The Postal Service muzikālo pusi. Still kas ir paraugs degustācijai no jaunā albuma, tā ir kā ļoti skaista skice, kuru noklausoties gribās klausīties vēl un vēl. Pilnīgs miers un harmonija, avangardiski bīti un slaveni viesvokālisti — tas mūs sagaidīja 2001. gada albumā Life Is Full of Possibilities un pēc šī skaņdarba spriežot arī šajā albumā. Protams, nedrīkst aizmirst, ka šeit DNTEL piepalīdz cits elektroniķis Baths

Mēneša albums: Allo Darlin'Europe

Varētu teikt, ka aprīlis albumu izdošanas ziņā bija fantastisks mēnesis un šo vietu pelnījuši būtu gan Chromatics, gan Spiritualized, varbūt pat Death Grips, rezultātā Allo Darlin', kas spēlē vienkāršu mūziku ne tik vienkāršiem cilvēkiem, bieži tiek ignorēts kā mēneša labākais albums. Šī konkrētā grupa pat skatoties uz twee standartiem, muzikāli ir ļoti vienkārši un primitīvi , varētu pat teikt garlaicīgi (brīžiem pat rodas sajūta, ka klausies kādu agrīno Coldplay skaņdarbu). Bet kuru tas interesē, ja dziesmu teksti ir tik sasodīti uzrunājoši, smieklīgi ironiski un vienkārši pārpildīti ar šarmu? Tieši šarma dēļ šo ierakstu var dēvēt par ļoti lipīgu un ļoti daudzām reizēm lietojamu. To, ka katra no dziesmām būs pārpilna ar savādu prieku, to es varu apsolīt.

Alise Stefanoviča

Mēneša dziesma: ChromaticsKill For Love

Grupa, kura nupat izdevusi lielisku albumu, pilnu ar mazliet tumšas noskaņas elektroniku, atsaucot atmiņā 80to gadu sintpopu, ir radījusi arī tik perfekti skanīgu un lipīgu popdziesmu kā Kill For Love. Tā ir spēle starp kontrastiem — gaisīgu vokālu un izteiktu sintezatoru pavadījumu un ritmu; augstām jūtām un līdz kaulam vienkāršotu vai pat drūmu ikdienu.

Mēneša albums: Jack WhiteBlunderbuss

Džeka Vaita pirmais solo ieraksts ir pilnībā attaisnojis uz tā liktās cerības. Šis ir kvalitatīvas rokmūzikas paraugs, kurā jūtamas dažādas ietekmes — klasiskā roka vērtības, smeldzīgs blūzs, viegls kantrī, kā arī džeza un rokenrola atskaņas. Neskatoties uz šķietamo eklektiku, albums izklausās ārkārtīgi gaumīgi, sulīgi un enerģijas pilni — īsts baudījums!

Gundars Zaburdajevs

Mēneša dziesma: Miles KaneFirst of My Kind

Mailzs Keins ir atgriezies. Protams, nav pārāk korekti teikt "atgriezies" — viņa debijas ieraksts nāca klajā pirms gada. First of My Kind ieturēta Keina stilā, kas man jau bija pietiekami spēcīgs arguments, lai nosauktu to par savu mēneša dziesmu. Sākumā gan uzskatīju šo dziesmu tikai nedaudz labāku par vidusmēru, taču ar katru nākamo noklausīšanās reizi First of My Kind ievelk arvien dziļāk un dziļāk.

Mēneša albums: Mystery JetsRadlands

Vēl pirms Džeka Vaita Blunderbuss nākšanas klajā biju pārliecināts, ka tas būs mans mēneša albums. Tā tas arī būtu bijis (kopumā ar ierakstu biju ļoti apmierināts, tiesa, arī minimāli vīlies), ja ne pēdējā mēneša dienā ierakstu nebūtu izdevusi Mystery Jets. Radlands piedāvā lielisku indīroku, kurā sastopamas gan vieglākas, uz akustisko ģitāru bāzētas dziesmas, gan arī pāris smagāki gabali. Pozitīvais lādiņš ir pārāk liels, lai es uzdrošinātos Radlands ignorēt, izdarot savu izvēli.

Lauris Anstrauts

Mēneša dziesma: Rustie feat. NightwaveSurph

Britu producents Rustie, pēc sava visai veiksmīgā albuma Glass Swords izdošanas, nolēmis daļu no tā skaņdarbiem papildināt ar vokāliem. Lai gan man sākotnēji ideja par šī albuma instrumentālo skaņdarbu pārveidošanu nešķita vilinoša, jāatzīst, ka Nightwave iedziedātie vokālie visai labi piestāv Glass Swords skaņdarbam Surph, un, ļoti iespējams, tas ir viens no Rustie soļiem ceļā uz plašāku atpazīstamību.

Mēneša albums: Alex WinstonKing Con

Aprīlis ir visai bagāts ar lieliskiem albumiem, tomēr būtu pārāk paredzami par mēneša albumu nosaukt Albama Shakes vai Santigold jaunāko veikumu (kā arī īkšķis uz augšu kolēģiem Rūdolfam un Alisei par Allo Darlin' un Džeka Vaita nominēšanu). Tāpēc par savu mēneša albumu nosaukšu ierakstu, kas iznāca jau martā, tomēr paskrēja garām manai (un, iespējams, lielai daļai Jūsu) uzmanībai. Lai ko tu domātu par mūsdienu popmūziku, Aleksa Vinstone ar savis pašas rakstītajām dziesmām ir spējīga to apgāzt. Ļoti iespējams, ka tieši šādi skanētu Lana Del Rey, ja vien viņa nebūtu kiborgs.

Normunds Vucāns

Mēneša dziesma: Badly Drawn BoyI'll Keep The Things You Throw Away

Badly Droawn Boy ir radījis fantastisku skaņu celiņu filmai Being Flynn, kas vienlaicīgi ir arī viens no viņa spēcīgākajiem albumiem. Līdz mēneša albuma godam šai platei gan bija nedaudz par īsu, taču fantastiskā I'll Keep The Things You Throw Away bez īpašas konkurences uzvarēja cīņā par mēneša dziesmas nosaukumu. Absolūts miers un minimālisms ar neko lieku, taču tas arī ir dziesmas lielākais pluss — viennozīmīgi, skaistākā kompozīcija 2012. gadā līdz šim! Šo es varu klausīties atkal, un atkal, un atkal, bet tā vienkārši nevar apnikt!

Mēneša albums: Norah JonesLittle Broken Hearts

Aprīlī iznāca vairāki patiešām lieliski albumi (citu starpā, bez kolēģu jau iepriekš pieminētajiem, gribētos izcelt arī Lostprohets ierakstu Weapons — bez jokiem, ko tik spēcīgu negaidīju), taču tie visi var tikai pienest ūdeni Noras Džonsas Little Broken Hearts. Sadarbojoties ar Braienu Bērtonu jeb Danger Mouse, amerikāniete ir kārtējo reizi nomainījusi savu muzikālo stilistiku, bet izklausās tikpat fantastiski kā iepriekš. Lieliska mūzika komplektā ar vienu no dziļākajiem stāstiem pēdējo gadu laikā, vismaz man, ir devusi pārliecību, ka ja ne gada albums, tad stabils top 5 pretendents ir mūsu priekšā!

Mēs zinām, ka visu ievērojamo, kas iznāca aprīlī, šajā sarakstā iekļaut nespējām, tāpēc gaidām arī Tavas domas par interesantākajiem mēneša albumiem un singliem!

Foto: uncut.co.uk

Tavs komentārs