Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Valentīna dienas mixtape

Normunds Vucāns, 2011. g. 13. februārī

To, ka eRoka februāra mixtape veidošu par Valentīna dienas tematiku, biju izlēmis jau pietiekami sen. Sākumā gan bija plāns to visu noorganizēt citādi, tomēr kāda projekta lēnā attīstība (par to, apsolu, dzirdēsiet jau tuvāko nedēļu laikā) lika plānu atlikt par vienu gadu. Saprotot, ka šī ideja neizdosies, nolēmu, ka tādā gadījumā izlasi veidošu diezgan klasisku, bez īpašiem pārsteigumiem. Iespējams, tas ir nepareizi, taču šoreiz man nebija nedz iedvesmas, nedz vēlmes meklēt ko jaunu un plašākām masām nezināmu šim miksteipam. Daudzi no šiem gabaliem ir bijuši kādā no iepriekšējiem miksteipiem, daudzi no tiem bija arī manā iepriekšējā gada Valentīna dienas izlasē. Tomēr šoreiz oriģinalitāte, manuprāt, nebija galvenais — svarīgāk bija radīt, pēc manām domām, skaistāko mīlestības dziesmu izlasi, kas kā fons var teicami iederēties romantiskās vakariņās, un uzskatu, ka tas ir izdevies. Cerams, ka izlase noderēs! Patīkamu mīlētāju dienu!

Mixtape var noklausīties šeit.

Minnie Riperton Loving You

Skaisti, sirsnīgi, nedaudz naivi un ļoti, ļoti pozitīvi — tieši tā varētu raksturot šo skaņdarbu. Uz mirkli aizveram acis un iedomājamies, ka esam pavasarī, katra īpašajā iedomu pasaulē. Tas taču nav grūti, vai ne?

The ShinsA Comet Appears

Vientulība, skumjas, tukšums — lai vai kā mums to negribētos, arī šīs ir neatņemamas attiecību sastāvdaļas. Jau ne reizi vien esmu apgalvojis, ka Džeimss Mercers ir ģēnijs, un to varu atkārtot vēlreiz — tik skaistu mūziku spēj radīt vien retais.

Bon IverSkinny Love

Reizēm nepateikt neko ir labākā lieta, ko vien var izdarīt, lai nesabojātu to, kas ir radīts. Domāju, ka šis ir tāds gadījums — maz ir tādu lietu, kas nav pateiktas par iepriekšējās dekādes skaistāko folkdziesmu.

The New PornographersChallengers

Meklējot īstos vārdus, ar kuriem aprakstīt šo dziesmu, jau atkal un atkal domās atgriežos seriāla Chuck pašā sākumā, kur pirmo reizi izdzirdēju Challengers, mirklī, kad Čaks nezināja, kas viņu sagaida. Neziņa par to, kas būs tālāk, neziņa, vai pārmaiņas nesīs ko labu, tomēr pārliecība, ka tā tam ir jābūt, palīdz pat tad, kad ir pavisam grūti. Nenoliedzami vērtīga atziņa.

The PerishersTrouble Sleeping

Pieļauju, ka vismaz daļa no Jums man oponēs, ka zviedri nav pelnījuši atrasties vienā sarakstā ar visām šīm leģendām, ka šī nav laba mīlas dziesma, tomēr es tam nepiekrītu. Tā rada kādu īpašu, grūti aprakstāmu un izskaidrojamu sajūtu — tātad izdara tieši to, kas šāda veida gabaliem jāizdara. Starp citu, visiem iesaku papētīt arī citus viņu garadarbus — nenožēlosiet!

U2With Or Without You

Nekad neesmu slēpis, ka U2 (tāpat kā vēl vairākas no šajā sarakstā sastopamajām superzvaigznēm) man īsti neiet pie sirds, tomēr esmu pārliecināts, ka katrai no „lielākajām” blicēm ir vismaz viena augstākā pilotāža. Bonu un draugiem tā noteikti ir šī!

Joy DivisionLove Will Tear Us Apart

Var jau būt, ka tas ir nedaudz liekulīgi, bet ir pagrūti iedomāties skaņdarbu par mīlestību izlasi, kurā nav sastopams šis. Dzīvo ātri un mirsti jauns — Aiens Kērtiss to izdarīja par visiem 100%, bet „aizmirsa” kādu  „sīkumu” — Love Will Tear Us Apart padarīja viņu nemirstīgu.

Lenny KravitzI'll Be Waiting

Šeit nemēģināšu atklāt jaunu Ameriku un teikšu to, ko teicu pirms gada — ļoti iespējams, ka galvenais iemesls, kāpēc mani tik ļoti aizkustina šis Lenija sacerējums ir viņa koncerts 2008. gada vasarā. Vairākas minūtes atkārtotais „I’m the one who really love you baby...” bija kaut kas neticams!

Bryan Adams(Everything I Do) I Do It for You

Arī Adamsa sacerējums ir viens no tiem, bez kuriem jebkuru romantisko svētku dienu iedomāties ir grūti. Tik vienkārši, nesamāksloti un skaisti, ne ko pielikt, ne atņemt.

KeaneSomewhere Only We Know

Dažkārt pārņem savādas sajūtas, kad kāda skaņdarba teksts sākumā šķiet banāls, pārlieku vienkāršs un nekonkrēts, tomēr pārcilājot to savā prātā atkal un atkal saproti, ka pateikts ir tieši tas, ko vajag. Vai tad ikviens no mums nav meklējis savu īpašo, slepeno paslēptuvi?

Bell X1Eve, The Apple Of My Eye

Esmu pārliecināts, ka lielais vairums no Jums par šo trio līdz šim neko nav dzirdējis. Tiešām žēl, ka tā, jo viņi rada patiešām skaistu mūziku sajaucot indie ar ņūveivu, atgādinot Talking Heads, Coldplay un pat Radiohead krustojumu. Interesanti, ka kādreiz tas bija kvartets, kurā dziedāja Demiens Raiss. Arī tādam balāžu meistaram kā viņš nebūtu jākaunas par ko tik labu kā Eve, The Apple Of My Eye!

Glen Hansard & Marketa IrglovaFalling Slowly

Salīdzinot ar visu citu, kas pēdējo gadu laikā ticis nominēts un ieguvis Oskaru par labāko dziesmu filmā, Falling Slowly ir kā malks svaiga gaisa. Tik skaisti, nesamaitāti un patiesi — izcila kompozīcija!

Coldplay The Scientist

Katram no mums ir tādas dziesmas, ar kurām saistās kādas īpašas atmiņas, tās izdzirdot uzreiz ataust kāda ainiņa. Man viena no tādām ir tieši The Scientist, kas reizē ir arī, iespējams, vislabākais Coldplay talanta pierādījums. Cerams, ka drīzumā viņi to atsāks izmantot tā, kā pirms gadiem desmit!

Rufus Wainwright & Dido I Eat Dinner

Ja ir jānosauc kāds izpildītājs, kurš 21. gadsimta pirmajā desmitgadē ir sasniedzis izcilus panākumus un pēc tam nepelnīti aizmirsts, Dido noteikti ir viena no pirmajām, par ko iedomājas. Viņai ir daudzas burvīgas mīlas dziesmas, tomēr sadarbība ar Rufusu ir augstākā virsotne!

Finley Quaye & William OrbitDice

Līdzīgi kā iepriekšējā, arī šī jāmin starp nepelnīti aizmirstajām (vai nenovērtētajām) iepriekšējās dekādes kompozīcijām. Vienkārša, bet tajā pat laikā ļoti interesanta mūzika komplektā ar trāpīgiem vārdiem ir īstā kombinācija!

Matt Pond PAChampagne Supernova

Apzinos, ka nav labais stils ikmēneša rubrikā jau trešo reizi iekļaut vienu un to pašu skaņdarbu, bet kā jau sākumā teicu, šoreiz nebūšu oriģināls, tā vietā piedāvājot visu, manuprāt, labāko, saistībā ar šo tēmu. Mana mīļākā dziesma, kas, pēc manām domām, ir izcili skaista — viss, ko vajag lieliskam vakaram! Starp citu, video pievienoju, manuprāt, labāko ainu visā seriāla The O.C.. Ģeniāli!

A-haVelvet

Oktobra beigās, tieši pirms A-ha koncerta, veidojot miksteipu ar viņu dziesmām, jau minēju, ka biju paspējis aizmirst par šo brīnišķīgo skaņdarbu. Jau apnīk atkārtoties (ir sajūta, ka to nodomāšu ne pēdējo reizi rakstot nelielos aprakstiņus), tomēr tas ir kaut kas neticami skaists!

AerosmithI Dont Wanna Miss A Thing

Lai vai cik populāra un atpazīstama būtu kāda dziesma, nereti gadās tā, ka tā ir gluži kā saaugusi ar kādu filmu — to izdzirdot uzreiz ataust atmiņas par attiecīgo lentu. Tieši tas noticis arī ar šo gabalu un Armagedonu — tie ir kļuvuši par sinonīmiem!

The NationalSlow Show

Šī noteikti nav ne muzikāli pati skaistākā, ne populārākā dziesma sarakstā, taču tekstuāli nekas cits nav tik īsts un patiess kā šis. Tik skaisti un nesamāksloti, tieši tā, kā vajag!

Katie MeluaIf You Were A Sailboat

Līdzīgi kā gadījumā ar Leniju, arī šo nespēju nošķirt no tām emocijām, kuras mums visiem dāvāja izcilais Keitijas Meluā koncerts. Tas bija tik burvīgi, ka te vairs nav ko piebilst.

Celine DionMy Heart Will Go On

Liekas, ka ikviens, kurš vēlējās izbaudīt, šķiet, labāko filmu romantiskai noskaņai, kāda jebkad radīta (Titāniks) to paspēja izdarīt gan vakar vakarā, gan šodien pēcpusdienā. Domāju, ka nebūs melots — gan filma, gan dziesma jau kļuvušas par neatņemamām ikviena 14. februāra sastāvdaļām.

Whitney HoustonI Always Will Love You

Ar šo ir izvērtusies interesanta situācija — tā ir viena no retajām dziesmām izlasē, ko ikdienā neklausos, patiesībā tā man pat nepatīk, bet veidojot miksteipu nevarēju to atstāt aiz borta — tas būtu teju noziegums!

Sufjan StevensTo Be Alone With You

Teikšu atklāti — tieši tāpat kā Ziemassvētkos, arī tagad izvēlēties, kura no neskaitāmajām Sufjana mīlas dziesmām būtu te jāiekļauj, un beigās izvēlējos šo. Klusi, izjusti, intīmi — īsti piemērots gabals īpašam vakaram.

Joseph ArthurHoney And The Moon

Viens no retajiem šeit ieliktajiem visai nepopulārajiem skaņdarbiem, ko gribēju parādīt visiem. Vasarīgi, romantiski, patiesi un vienkārši, tajā pat laikā nepaliekot banāli — brīnišķīgs savienojums!

Ray LaMontagneLet It Be Me

Pēc ļoti pozitīvās iepriekšējās dziesmas, nolēmu pēdējo sekstetu iesākt ar ko lēnu un izjustu. Reja Lamontēņa trešais studijas albums, manuprāt, joprojām ir viņa spēcīgākais veikums, kurš ir pilns ar tikpat jaukiem garadarbiem. Iesaku noklausities!

The StreetsDry Your Eyes

Ir pagājuši jau gandrīz 7 gadi, bet to laikā neviens vēl nav pat spējis pietuvoties tai latiņai, ko Maiks Skiners uzstādīja ar Dry Your Eyes. Nebaidos apgalvot, ka tā ir visu laiku vislabākā hiphopa dziesma, kura vēl labu laiku paliks šajā statusā!

Des'reeKissing You

Kārtējā no izlasē iekļautajām kompozīcijām, kura savu popularitāti iemantojusi no filmas (Romeo + Juliet), bet arī šajā reizē gribas teikt, ka tā ir pietiekami laba, lai iemantotu vietu mūzikas vēsturē pati par sevi.

Band Of HorsesNo One’s Gonna Love You

Var jau teikt, ka esmu bezgala garlaicīgs un paredzams, taču nenoliegšu — pēc manām domām visas trīs pēdējās dziesmas, ar ko noslēdzu sarakstu ir ģeniālas balādes, par kurām teikt ko sliktu ir noziegums. Tā ir viena no manām mīļākajām dziesmām, tā ir viena no visskaistākajām dziesmām, kas jebkad radīta. Tā ir No One’s Gonna Love You!

James BluntYou're Beautiful

Blantu var kritizēt cik daudz un ilgi grib, viņš pavisam noteikti nav labākais mūziķis vēsturē, tomēr tas, ko un kā viņš ir izdarījis ir nenovērtējami. Viens ģeniāls singls (kuru DAUDZ vairāk cienu pēc fantastiskā koncerta Arēnā), un tu esi leģenda. To var novēlēt katram!

Damien RiceThe Blowers Daughter

Vakaru un izlasi noslēdzu ar, nebaidos šo vārdu, visu laiku vislabāko mīlas dziesmu! Domāju, ka ar ir pateikts viss, kas jāpasaka, un citi komentāri ir lieki. Patiesi ceru, ka Jums šī izlase patika, jo uzskatu, ka tajā ir apkopotas labākās no labākajām mīlas dziesmām. Ja nepiekrīti, atstāj kādu komentāru, bet visiem pārējiem — priecīgu mīlētāju dienu!

Izlasi var lejuplādēt šeit.

Diezgan izcila izlase! Visas pazīstamākās dizesmas par mīlestību. Labs darbs, Normund! :)

jumts 2011. gada 13. februārī, 23:34

Skaisti!

Sekretaare 2011. gada 14. februārī, 21:28

Tavs komentārs