Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Lietuvas Granatos festivālā uzstāsies Džesija Veira un Clean Bandit

Intro, 2015. g. 18. februārī

Mūzikas festivāls Granatos Live, kas notiks no 31. jūlija līdz 2. augustam Lietuvas Brīvdabas muzejā Rumšišķē, atklājis pirmos viesmāksliniekus. Grammy balvas ieguvēji Clean Bandit un BRIT Awards nominante Džesija Veira jau apstiprinājuši savu dalību festivālā. Tā būs abu mākslinieku pirmā uzstāšanās Baltijas valstīs.

Džesija Veira darbojas uz Lielbritānijas mūzikas skatuves jau vairākus gadus, un abi dziedātājas albumi tur sasnieguši TOP 10 pozīcijas. Populārās mūzikas cienītājiem labi pazīstamas viņas dziesmas Wildest Moments, Say You Love Me, Tough Love, You & I (Forever) un citas.

Šogad Džesija Veira nominēta BRIT Awards balvai kategorijā „Labākā dziedātāja”. Pagājušajā gadā par savu debijas albumu Devotion dziedātāja saņēma South Bank Sky Arts balvu. Šis albums bijis nominēts arī prestižajai Mercury balvai.

Džesija Veira studējusi literatūru un sākotnēji strādājusi par žurnālisti, taču pēc tam nolēmusi sekot sirds aicinājumam un nodarboties ar mūziku. Viņas skatuves karjera aizsākusies, dziedot fona vokālu Džekam Penjatem un SBTKRT. Dziedātājas balss dzirdama arī Florence & the Machine albumā Ceremonials.

Džesijas Veiras debijas singls Strangest Feelings izdots 2011. gadā, un kopš tā laika dziedātājas popularitāte strauji augusi. Pagājušajā rudenī viņa izdevusi savu jaunāko albumu Tough Love. Šis kritiķu augsti novērtētais ieraksts ieņēmis 9. vietu Lielbritānijas albumu topā.

Kembridžas grupa Clean Bandit dibināta 2009. gadā, tomēr vispasaules ievērību tā sasniegusi pagājušajā gadā ar singlu Rather Be. Šī dziesma noturējās Lielbritānijas singlu topa augšgalā četras nedēļas.

Clean Bandit nule saņēmuši Grammy balvu nominācijā „Labākā deju mūzikas dziesma”, kā arī ir nominēti Brit Awards balvām kategorijās „Labākā britu grupa” un „Labākais singls”. Rather Be ieguvusi arī visspēlētākās dziesmas titulu, apsteidzot Farela Viljamsa Happy un Džona Ledženda All Of Me.

Clean Bandit pirmsākumi meklējami Kembridžas universitātē, kur satikušies visi četri grupas dalībnieki. Džeks Patersons sāka ierakstīt savas draudzenes Greisas Četo čella spēli un pielāgot tai elektroniskās mūzikas skanējumu. Greisai šo eksperimentu rezultāts patika, un radās ideja par grupas izveidošanu. Grupā darbojas četri mūziķi, un tajā nav neviena vokālista, tādēļ tā sadarbojas ar vairākiem dziedātājiem, kas katrai dziesmai piešķir savu unikālo skanējumu. Grupas debijas albumā New Eyes, kas izdots 2014. gadā, dzirdami 12 dažādi vokāli.

Granatos Live rīkotāji sola, ka tuvākajā laikā tiks izziņoti vēl vairāki pasaulē aktuāli mūziķi un grupas, kas šovasar uzstāsies festivālā. Lai arī Granatos Live notiks tikai trešo gadu, līdz šim tas jau uzņēmis tādas grupas un izpildītājus kā Bastille, Fenech Soler, The Asteroids Galaxy Tour, Džons Ņūmens, Džeimss Morisons, Dub FX, Jamie N Commons un citus. 

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs