Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Vasarā Viļņā koncertēs britu indīroka grupa Foals

Intro, 2017. g. 15. martā

31. jūlijā Viļņā, Eiropas koncerttūres ietvaros uzstāsies britu indīroka grupa Foals, ko mūzikas kritiķi atzinuši par vienu no labākajām koncertgrupām. Grupas pēdējais albums What Went Down ieguva žurnāla NME balvu “Gada labākais albums”.

Grupas Foals karjera ir daudzveidīga gan skanējumā, gan vēstījumā. Tās mūziku veido dažādu stilu: indīpopa, post pankroka, matemātiskā roka, fanka ietekme. “Viņi zina, kā iegūt īsto līdzsvaru — dārdēt kā pērkons un tomēr saglabāt savu izsmalcinātību,” 2016. gada februārī par Foals uzstāšanos Vemblijas arēnā raksta laikraksts The Guardian.

Foals līderis ir vokālists-ģitārists Jannis Filipakis, kurš iemieso mūsdienu rokzvaigznei raksturīgo — mežonīgo, neprognozējamo enerģiju koncertos un vēlmi muzikālajā attīstībā mērķtiecīgi virzīties uz priekšu ierakstos.

 Foals aizsākums meklējams ap 2005. gadu Anglijas pilsētā Oksfordā. Pēc vairākiem izdotiem singliem 2008. gadā iznāca Foals debijas albums Antidotes, Lielbritānijas albumu topos debitējot 3. pozīcijā un gūstot panākumus arī Nīderlandē, Francijā un Japānā. Grupas otrā albuma Total Life Forever veiksmīgākais singls Spanish Sahara klausītājus sasniedza ne vien ar radio, bet arī ar televīzijas starpniecību, izskanot tādos seriālos kā Skins un Misfits, kā arī videospēlē Life Is Strange.

Foals vispazīstamākā dziesma un lielākais radio hits My Numbers atrodams grupas trešajā albumā Holy Fire, kura radīšanā grupa sastrādājās ar pieredzējušo alternatīvās mūzikas producentu Alenu Molderu (Alan Moulder), kas sadarbojies ar grupām Depeche Mode, Nine Inch Nails, My Bloody Valentine.  Albums Holy Fire grupai atnesa dažādas balvas: mūzikas žurnāls Q  viņus nodēvēja par “Labāko koncertgrupu”, žurnāls NME piešķīra balvu dziesmai Inhaler.

2015. gadā iznāca albums What Went Down, kas, pašu vārdiem runājot, skanējuma ziņā ir smagākais un skaļākais ieraksts viņu daiļradē. What Went Down par gada albumu nosauca žurnāls NME, un tas saņēmis Zelta statusu. 2016. gadu aizvadījuši koncertējot, Foals  šī gada februārī paziņoja, ka viņiem nepieciešama pauze, lai varētu solīt jaunu albumu, taču šīs vasaras koncertos pavisam iespējams izskanēs kāda jauna dziesma.

Foals, guvuši koncertu rūdījumu esot galveno mākslinieku statusā tādos Lielbritānijas festivālos kā Reading, Leeds un Glastonberijas festivālā, 31. jūlijā sniegs brīvdabas koncertu Lietuvā, skaistajā Viļņas Kalnai Parkā. Biļetes pārdošanā nonāks trešdien, 15. martā plkst. 9, vietnē bilietai.lt. Biļešu sākuma cena — 31 EUR.

Biļetes: http://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/foals-uk--kalnu-parkas-vilnius-212165/

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs