Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Koncerta apskats: Alt-J Notingemā 13.05.

Kristaps Zvirbulis, 2013. g. 24. maijā

Pērnā gada Barclaycard Mercury Prize ieguvēji Alt-J rokas stiepiena attālumā. Iespējams, nekas īpašs, jūs teiksiet, bet pusgadu iepriekš iegūtā biļete uz acumirklī izpārdoto koncertu pusgada garumā atgādināja par gaidāmo notikumu.

2012. gada novembrī Līdsā izveidotā kvarteta debijas veikums An Awesome Wave tika apbalvots kā gada labākais britu mūzikas ieraksts. Šis fakts visticamāk pievilināja grupai daudzus klausītājus, kas līdz tam brīdim vēl nebija dzirdējuši šī indīpopa eksperimentu, kas pildīts ar lipīgām melodijām. Nevarēja būt ne mazāko šaubu, ka pēc tik prestižas balvas iegūšanas tuvākos koncerta datumus rotās izkārtne sold out. Notingemas koncerts nebija izņēmums, izpārdots jau janvāra vidū.

Vienmēr galvā maļas domas par to, ko gaidīt no māksliniekiem koncertā.  Šajā gadījumā nebija divu domu, ka sākumā nepieciešams labs ievads, kas šajā gadījumā atspoguļojas albuma ievadošajā skaņdarbā ar attiecīgo nosaukumu  — Intro. Liekot punktu ievadam, tas lēnām pārtapa par Ripe & Ruin, skatītājiem pavadot grupas a capella dziedājumu ar izstieptajās rokās izveidotajiem pirkstu trijstūriem (∆). Neskatoties uz to dažādību, starp šīm divām kompozīcijām ir lieliska saikne.

Džo Ņūmena vokāls ar apskaužamu kvalitāti, noti pa notij pārņēma zāli Tessellate un Something Good  dziesmu laikā. Līdzās solista stabilajam un akurātajam izpildījumam gribētos izcelt arī bundzinieka Toma Grīna instrumenta pārvadīšanas tehniku. Kā deju grupu mēģinājumos iestrādāta horeogrāfija, kurā uzmanība pievērsta katrai sīkākajai  niansei.

Izskrējuši cauri Buffalo un parītim skaņdarbu no debijas ieraksta, puiši no azotes vilka ārā pārsteigumu. Dziesma vai, pareizāk sakot, mash-up ar nosaukumu Slow Dre, kas sastāvēja no Dr. Dre skaņdarba Still Dre instrumentālās daļas un Kailijas Minogas dziesmas Slow teksta (raksturojams kā Komptonas — Melburnas kokteilis) un kas lieliski pieskaņots grupas muzicēšanas stilam. Stipri izteikts grupas muzikālais rokraksts šo eksperimentu padarīja ļoti baudāmu.

Nevarētu teikt, ka grupas repertuārā esošās dziesmas būtu uz pirkstiem saskaitāmas, bet, koncertam tuvojoties kulminācijai, publika skaidri zināja, kādas ir tās iespējas un ko tieši tā vēlas. Atlikušās dziesmas, tai skaitā arī Breezeblocks, kā noslēdzošos skaņdarbus pieņēma ar neviltotu sajūsmu un Please don’t go, I love you so lūguma formātā izvilka no puišiem enerģiju, lai pieliktu punktu ar vienu no grupas pirmajiem gabaliem Hand-made un vienu no mūsdienu modernajiem mīlas stāstiem — Taro.

An Awesome Wave viennozīmīgi ir viens no atskaites punktiem mūzikā 2012. gadā.  Tūre, kuru caurvij svinīgs noskaņojums, bet tajā pašā laikā smags darbs, kā pierādījums, ka iegūtās uzslavas un balvas ir pelnītas. Par vienīgo sāpi varētu uzskatīt koncerta ilgumu, kas knapi aizsniedzās līdz stundas atzīmei, toties kvalitāti, kādā tas tika ieturēts, var tikai apskaust.

Tavs komentārs