Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Very Cool People jauno albumu prezentēs trolejbusā

Normunds Vucāns, 2012. g. 8. oktobrī

Tas satriecošais brīdis ir tuvu — jazz-funk ansamblis Very Cool People beidzot atkal metis kautrību pie malas un nolēmis laist klajā savu otro studijas albumu Cruising in the Trolley. Šajā sakarā mediju pārstāvjiem un grupas draugiem tiek piedāvāta unikāla iespēja patiešām doties kruīzā ar trolejbusu, tā laikā metoties jazz-funk baudījumā, jo VCP mēģinās trāpīt uz pareizajām notīm braucošā transportlīdzeklī!

Kruīza trolejbuss tiks piestartēts 13. oktobrī plkst. 16:00 (tikai grupas ielūgtajiem draugiem un preses pārstāvjiem) Ganībju dambja trolejbusu parkā un dosies ceļā uz Centrālo staciju, kā arī atpakaļ. Tās pašas dienas vakarā grupa uzstāsies vēlreiz, tikai nu jau uz stabilākas skatuves Vecrīgas klubā Omas Briljants, Audēju ielā 7. Starp citu, ieeja tajā būs bez maksas.

Jaunajā albumā iekļauti astoņi skaņdarbi, un tā kopējais garums pārsniedz 45 minūtes. Cruising in the Trolley tika ierakstīts vienā ierakstu sesijā. Proti, VCP uz trim dienaktīm, no šī gada 18. līdz 20. aprīlim, pārvācās uz ierakstu studiju un metās jazz-funk noskaņās. Pirms albuma ieraksta grupa pusgadu aktīvi koncertēja, tādējādi attīstot savstarpējo saspēli un arī pārbaudot praksē albumā iekļaujamās kompozīcijas.

„Vēlējāmies visu albumu ierakstīt uzreiz, vienā ierakstu sesijā, jo lielākā daļa no mūsu iemīļotajiem mūzikas albumiem arī ir ierakstīti divās līdz piecās dienās. Mūsuprāt šādā veidā ļoti labi var just kopējo albuma skanējumu, un daudz labāk tiek iemūžināts konkrētais moments, kurā ansamblis atrodas,“ tā saka paši VCP.

Šajā albumā atšķirībā no iepriekšējā VCP vairākās kompozīcijās pieaicinājuši arī pūšamo sekciju, kuras sastāvā ir talantīgi un pieredzējuši mūziķi: Oskars Ozoliņš (Labvēlīgais Tips) — trompete, Nauris Strežs — trombons (Latvian Blues Band) un Māris Jēkabsons (City Jazz Big Band) — tenora saksofons. Pūšamās sekcijas aranžijas tika uzticētas grupas draugam un lieliskam pianistam Ritvaram Garozam (City Jazz Big Band, El Trio).

VCP albumā iekļāvuši arī vienu akustisko skaņdarbu — 5th Floor, kas grupas vēsturē ir līdz šim nebijis gadījums. Albuma skaņu operators ir Gatis Zaķis, bet to miksējis un māsterējis Jānis Kalve.

Very Cool People ir Elvijs Grafcovs — ģitāra, Toms Rudzinskis — saksofons, Māris Vitkus — ērģeles un taustiņinstrumenti, Valters Sprūdžs — bass un Kaspars Grigalis — bungas.

Lūgums iepriekš paziņot par ierašanos uz trolejbusa kruīzu, atsūtot ziņu uz elvijs@verycoolpeople.org. Biļete nebūs jāpērk.

Speciāli norīkotais very cool trolejbus aties 13. Oktobrī 16:00 no pieturas centra virzienā „Trolejbusu parks“ uz Ganību dambja (pietura atrodas pretīm trolejbusa parkam).

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs