Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

The Dead Weather - Dodge and Burn

Gundars Zaburdajevs, 2015. g. 29. septembrī

The Dead Weather trešais studijas albums daudzos gadījumos ir pozicionēts kā ieraksts, kuru grupas dalībnieki ir radījuši gandrīz vai garāmejot. Savā ziņā tajā ir arī daudz patiesības, jo uz vietas nav stāvējis neviens no četriem — jautājumus nerada ne The Kills, ne Queens of the Stone Age vārdi, turklāt Džeka Vaita solokarjera pati par sevi izsaka gana daudz. Kā jau supergrupām raksturīgi, dažreiz viens vai daži albumi arī iezīmē beigas tās pastāvēšanā, tomēr The Dead Weather stāsts ir citādāks.

Līdz kam ir nonākuši četri aizņemti mūziķi, kuri ik pa laikam sapulcējās, lai kopā radītu The Dead Weather raksturīgo trako blūzroku? Galvenā formula ir palikusi iepriekšējā — agresīvi ģitāras rifi, kas kontrastē ar smagu basu un griezīgām ērģelēm, rada labu pamatu Elisonas Mosšartas un Vaita iespaidīgajam vokālajam sniegumam. Lai arī sākumā pie albuma ir nedaudz jāpierod, ar katru nākamo noklausīšanās reizi arvien vairāk var aptvert tiešām teicamus brīžus.

Gana daudz vietas izcelties ir arī pārējiem dalībniekiem. Dīna Fertitas ģitāra skan "netīri" vairāk nekā vienā veidā, turklāt ērģeļu melodijas Be Still un Lose the Right laikā izcēlās jau no pirmās noklausīšanās reizes. Džeka Lourensa basģitāras tonis smagumā ziņā neatpaliek ne par soli, un tā spilgtākais brīdis pavisam noteikti pienāk Mile Markers, par kuras basa ievadu citus vārdus kā "ļauni skanošs" atrast nevaru. Papildus tam — Vaita bungu spēle šajā ierakstā ir pārāka nekā divos iepriekšējos.

Protams, nav izticis arī bez pārejām uz kaut ko pavisam pretēju — trakulīgo ierakstu noslēdz Mosšartas sarakstītā Impossible Winner, balāde, kurā dominē klavieru, vijoļu un čella skaņas. Par spīti krasajai pārmaiņai, dziesma albumā iederas, jo tās raksturs ir tikpat spēcīgs, cik jebkurai citai dziesmai šajā vai kādā no iepriekšējiem grupas ierakstiem, turklāt ir spējīga vienlaikus gan radīt gan skumjas, gan uzmundrinājumu.

Vienmēr esmu uzskatījis, ka The Dead Weather mūziku var arī nesaprast. Tumšais un psihodēliskais skanējums reizē var gan piesaistīt, gan atbaidīt. Šī grupa pavisam pamatoti ietur visai tumšu, pat melnbaltu noskaņu visās savās darbībās, tomēr skaidrs ir viens — "garāmejot radītais kārtējās Džeka Vaita grupas" albums ir pārpildīts ar izcilām melodijām, smagu mūziku un smagi pārliecinošu attieksmi.

8/10

Tavs komentārs