Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

MARTS
The Libertines — All Quiet On The Eastern Esplanade
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2014 - NONONO

Normunds Vucāns, 2014. g. 20. jūnijā

Vēl atlicis mazāk nekā mēnesis līdz 2014. gada Positivus festivālam, un mēs joprojām turpinām savu Ceļu uz Positivus. Šodien dosimies tajā kopā ar jauno Zviedrijas grupu NONONO.

Kas?

NONONO oficiālais dibināšanas laiks ir 2012. gada sākums, kad grupas soliste Stina Veplinga atgriezās Stokholmā no trīs gadus ilgušām studijām Braitonā, kur viņa apguva psiholoģijas zinības. Tiesa, jau iepriekšējos divus gadus viņa katru brīvlaiku bija pavadījusi kopā ar producentiem Tobiasu „Astma” Jimsonu un Mikelu „Rocwell” Fligaru, kopīgi izklaidējoties un izmēģinot dažādas muzikālās idejas paši savam priekam.

Tobiass un Mikels ar producēšanu, dziesmu rakstīšanu un bītu radīšanu kopā nodarbojas jau vairāk nekā desmit gadus un Zviedrijā ir gana populāri, taču regulāri nonāca projektos, kuros patiesībā nemaz nevēlējās darboties. Tieši šī iemesla dēļ radās grupas nosaukums — pēc neskaitāmiem projektiem, kuriem iekšēji gribējies teikt nē, nē, nē, šis beidzot bija tāds, kura dēļ visam nevēlamajam, rakstot ar lielajiem burtiem, varēja kārtīgi atteikt.

Pirmā dziesma, ko grupa kopā ierakstīja, bija Human Being, taču tā publikai tika atrādīta vien 2013. gada vidū kā iepriekš neizdots materiāls. Pirmā oficiālā relīze bija iepriekšējā decembrī publicētais Like The Wind, kura ātri vien parādījās telekompānijas ABC seriālā Revenge, tādējādi grupai nodrošinot pirmo popularitāti.

Īstie panākumi sākās 2013. gada aprīlī, kad plašāka publika pirmo reizi izdzirdēja pirmo oficiālo singlu Pumpin’ Blood. Pozitīvā, atraktīvā un ļoti lipīgā melodija ātri vien iemantoja popularitāti kā Zviedrijā, tā Eiropā un ASV, nokļūstot daudzos topos un reklāmās. Septembrī uz karstām pēdām tika izdots tāda paša nosaukuma EP ar piecām dziesmām, savukārt šī gada martā Zviedrijā klajā nāca debijas albums We Are Only What We Feel. Pagaidām citviet tas nav izdots un nav zināms arī tas, kad tas notiks.

Ko spēlē?

NONONO mūziku ir diezgan grūti ielikt konkrēta žanra robežās, taču nebūs kļūda, ja to dēvēsim par popmūziku. Tajā ir daudzas elektroniskās un indie mūzikas iezīmes, tāpat saklausāms arī šis tas no deju mūzikas un arī modernā r’n’b. Viņu mūzikā svarīgāka par žanrisko piederību ir kāda cita iezīme — ļoti izteikts melodiskums, grūvīgas skaņas, kas ikvienu kolektīva kompozīciju padara ļoti dejojamu, viegli līdzi dziedamu un dungojamu.

Ieskatoties Positivus vēsturē, daudzas līdzības ar NONONO ir saskatāmas ar citiem zviedriem Niki  & The Dove. Abas šīs grupas ir attiecīgās vasaras aktuālākā apvienība no Zviedrijas, abās dzied sieviete un ir divi pavadošie mūziķi, abas ierodas festivālā ar vienu lielu hītu, vienu izdotu EP un nule kā sagatavotu debijas ierakstu.

Kāpēc jāredz?

Normunds Vucāns, Intro.lv žurnālists: „Katru gadu ir tā viena dziesma, kas pēc tam visu laiku asociējas ar attiecīgo vasaru. Neskatoties uz to, ka Pumpin’ Blood ir izdota vēl iepriekšējā vasarā, veiksmīgas apstākļu sakritības gadījumā tai ir izcilas iespējas kļūt par šī gada skaņu daudziem jo daudziem festivāla apmeklētājiem. Es jau tagad spēju iedomāties, kā ļoti liels pūlis saulainā svētdienas pēcpusdienā lēkā un svilpj līdzi šim skaņdarbam, tādējādi radot vienu no 2014. gada Positivus festivāla spilgtākajiem mirkļiem!”

Gundars Zaburdajevs, Intro.lv žurnālists: „NONONO ir viena no tām grupām, kas ir spējīga sarīkot labu ballīti, bet, patrāpoties īstajā laikā un vietā — pat ļoti labu ballīti. Ir sajūta, ka Positivus ir potenciāls būt vienai no šīm īstajām vietām, jo Salacgrīvas festivāla publikai NONONO varētu tīri labi iet pie sirds. Uzstājoties svētdienas vēlā pēcpusdienā, šī sintpopa apvienība noteikti labi palīdzēs uzlādēties vakara notikumiem vai arī kā minimums kalpos par patīkamu fonu, pārdomājot plānus festivāla pēdējam vakaram.”

Staņislavs Fisenkovs, Intro.lv žurnālists: „Positivus organizatori katru gadu cenšas festivāla programmā piedāvāt māksliniekus, kuri vēl tikai sper savus soļus uz hedlaineru statusu. Viens no šādiem vārdiem šogad ir NONONO, kuri piedāvā kvalitatīvu indie popmūziku. Viņu debijas albums ir piepildīts ar spilgtām un vieglām melodijām. NONONO būs tas gods ievadīt noslēdzošo festivāla vakaru, kura noslēgumā mums būs tas prieks sastapt ilgi gaidītos Bastille un The Kooks, un viņi noteikti tiks ar to galā!”

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

Chet Faker

Future Islands

Temples

The 1975

Anna Calvi

Elbow

FM Belfast

Foto: elle.com

Tavs komentārs