Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪLIJS
Los Campesinos! — All Hell
Glass Animals — I Love You So F***ing Much
Empire of the Sun — Ask That God
Cults — To the Ghosts
Ice Spice — Y2K
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
19: Positivus 2024, Lucavsala
29: BBNO$, Palladium koncertzāle
31: Devendra Banhart, Hanzas Perons
AUGUSTS
02: Summer Sound 2024, Liepāja
12: Artemas, VEF Kvartāls
13: The Smile - ATCELTS, Siguldas pilsdrupu estrāde
14: Jessie Ware, Siguldas pilsdrupu estrāde
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2016 - Cigarettes After Sex

Raimonda Arāja, 2016. g. 12. maijā

Pagājušoreiz Ceļā uz Positivus rakstījām par leģendārāko personu, kura šogad uzstāsies festivālā — Igiju Popu. Līdz ar to, līdzsvara labad šoreiz tuvāk iepazīsimies ar vienu no festivāla mazpazīstamākajām grupām — ambientā popa projektu Cigarettes After Sex.  

Kas?

Tie cilvēki, kuri zināmu daļu savas dzīves pavada, klausoties youtubē mierīgu indie mūziku (vai jebko citu, kas nav pārāk enerģisks un brutāls), iespējams, atpazīs Cigarettes After Sex kā vienu no tām grupām, kas ik pa brīdim parādās pie ieteiktajiem vai līdzīgajiem video. Un tas nav bez iemesla — grupa par savu popularitāti var pateikties tieši vietnei youtube. Lai arī Cigarettes After Sex pastāv jau salīdzinoši ilgu laiku, grupa ir kļuvusi plašāk zināma tikai pēdējā pusotra gada laikā, šķiet, no zila gaisa ļoti īsā laikā iegūstot diezgan lielu interneta popularitāti.

Cigarettes After Sex pastāv jau kopš 2008.gada, tāpēc ir diezgan pārsteidzoši, ka šo gadu laikā grupa vēl arvien nav izdevusi nevienu albumu. Grupas pirmais EP (ar ārkārtīgi inovatīvo nosaukumu I) tika izdots 2012.gadā, pēc trīs gadiem tam sekoja viņu pirmais singls Affection, taču kopš tā laika nekas jauns no viņiem nav dzirdēts. Ja var ticēt internetam (un grupas solistam un galvenajam virzītājspēkam Gregam Gonsalesam), grupas debijas albumam vajadzētu iznākt šogad. Konkrēts datums vai mēnesis gan vēl nav zināms.

Ko spēlē?

Cigarettes After Sex ir viena no tām grupām, kuru nosaukums diezgan precīzi apraksta to, kā viņi skan. Viņu mūziku var aprakstīt kā lēnu, sapņainu popu, kas noskaņas un tematikas ziņā ir pārsvarā romantisks, skumīgs vai saldsērīgs, vai jebkuri no iepriekšminētajiem kopā. Vokālista Grega Gonsalesa maigais (un ļoti nomierinošais) vokāls ieaijā mierā un harmonijā, un, ja var ticēt grupas fanu bāzei, arī ļoti labi palīdz aizmigt (saprotams, tāpēc, ka patīkams, nevis tāpēc, ka garlaicīgs). Dzejiskie dziesmu teksti ir tieši tādi, kādi šādai mūzikai piestāv, prasmīgi notverot gan trauslas un gaistošas izjūtas, gan spēcīgas emocijas. 

Kāpēc jāredz?

Raimonda Miķelsone, Intro.lv žurnāliste: Cigarettes After Sex mūzika ir maiga un visai intīma, līdz ar to, šķiet, ka šī grupa labāk iederētos mazos pustumšos bāros, nevis lielā un skaļā festivālā. Tomēr, tā kā pirmais variants šoreiz nav pieejams, jāiztiek ar to, kas ir un jācer, ka atmosfēra, kas šīs grupas mūzikā un estētikā ir tik svarīga, nepazudīs. Grupai viennozīmīgi ir potenciāls un savs rokraksts, un tā noteikti patiks tiem, kuri klausās The XX, Beach House vai tamlīdzīgas grupas.

Normunds Vucāns, Intro.lv žurnālists: Manuprāt, Cigarettes After Sex ir grupa, kuru ļoti labi raksturo tās nosaukums. Ar šo gan es nedomāju, ka viņu mūzika ir klausāma tikai pēc seksa, bet tajā pašā laikā ir jāatzīst — kā otrās dienas notikums, kas ļauj atgūties pēc liela pārdzīvojuma, amerikāņi varētu derēt teicami. Šis nebūs koncerts, kura laikā daudz lēkāt un trakot, pat dziedāt līdzi diez vai gribēsies, taču laiskai pēcpusdienai, kuras laikā jāuzlādējas turpmākajām aktivitātēm šī apvienība iederēsies perfekti. Un tie, kas festivālus apmeklē gana regulāri, jau zina — tādi izpildītāji mēdz būt zelta vērtē.

Jana Udovenko, Intro.lv žurnāliste: Jāatzīst, ka līdz grupas izziņošanai Positivus festivālā par muzikālo apvienību Cigarettes After Sex nebiju dzirdējusi itin neko. Iespējams, tieši tas bija pluss, jo, kad sāku iepazīties ar grupas diskogrāfiju, biju pilnībā pārliecināta, ka vokālus izpilda sieviete. Savā prātā jau sāku vilkt paralēles ar Molliju Nilsoni, līdz pēkšņi atskārtu, ka zemais sieviešu tembrs īstenībā pieder vīrietim jeb Gregam Gonsalesam. Domāju, ka beigās tieši šis nepazīstamības un pārsteiguma efekts izrādīsies grupas trumpis festivālā, jo tiem, kas ar Cigarettes After Sex vēl nav pazīstami, tas būs patīkams atklājums, savukārt tiem, kas grupu klausās jau kādu laiciņu, tas būs baigais prieks redzēt kaut ko tik salīdzinoši nezināmu tepat mūsu pagalmā.

Tavs komentārs