Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2015 - Ewert and the Two Dragons

Gundars Zaburdajevs, 2015. g. 2. jūnijā

Šoreiz Ceļā uz Positivus 2015 aplūkosim ārzemju grupu, kas jau gana dziļi iesakņojusies Latvijas mūzikas dzīvē — Ewert and the Two Dragons. Apvienībā Latvijā sniegs savu kārtējo koncertu, sagādājot vēl vienu iespēju pārbaudīt to, cik patiess ir viņu veiksmes stāsts.

Kas?

Grupas pirmsākumi meklējami 2008. gadā, kad kopā sāka spēlēt Everts Sundja, Erki Pērnoja un Kristjans Kallass — trīs no četriem grupas pašreizējiem dalībniekiem. Apvienības nosaukums ir radies no Sundjas vārda un kādas filmas nosaukuma. 2009. gadā grupa ierakstīja savu pirmo albumu The Hills Behind the Hills, un grupai pievienojās Ivo Etti.

Turpmākajos gados Ewert and the Two Dragons sāka sniegt koncertus gan Igaunijā, gan arī ārpus tās, pamazām palielinot savu popularitāti. Īpašu grūdienu tam deva 2011. gadā izdotais otrais albums Good Man Down, kas kļuva par vienu no pārdotākajiem ierakstiem Igaunijā, kā arī tika pie atzinības ārvalstīs, Latvijā ieskaitot.

Par otro studijas albumu grupa saņēma dažādus apbalvojumus — gan Igaunijas radio par labāko jauno grupu un gada hitu, tāpat piecas Igaunijas gada Mūzikas balvas, ieskaitot apbalvojumus par labāko grupu, gada dziesmu un gada albumu. 2012. gada vasarā Ewert and the Two Dragons parakstīja līgumu ar ierakstu kompāniju BMG Rights Management, bet gadu vēlāk ieguva EBBA balvu kā gada labākais jaunais mākslinieks Eiropā.

2015. gada sākumā grupa izdeva savu trešo albumu Circles un šovasar bez Positivus uzstāsies arī pazīstamajā Pinkpop festivālā Nīderlandē. Apvienība, kura Latviju uzskata par savām otrajām mājām un savu otro albumu izdeva I Love You Records paspārnē, šogad jau uzstājusies pie mums, martā sniedzot koncertu Palladium, arī Positivus tā jau pabijusi ne vienu vien reizi.

Ko spēlē?

Ewert and the Two Dragons spēlē indīroka un indīpopa krustojumu. Tiek izmantotas gan ģitāras, gan nedaudz netradicionālāki instrumenti kā ksilofons, kas spēlē svarīgu lomu grupas lielākajā hitā (In the End) There's Only Love. Skanējums ir ritmisks, lipīgs, taču reizē arī pārdomāts.

Ar ko salīdzināt Ewert and the two Dragons? Viskorektākais risinājums būtu salīdzinājumu neveikt vispār jeb, citiem vārdiem, grupu salīdzināt ar viņiem pašiem. Pēc tik daudzām viesošanās reizēm Positivus šī igauņu četrotne tiešām ir kļuvusi par savējiem, līdz ar to viņu identitāte festivālā ir pietiekami spēcīga, lai jebkādi salīdzinājumi būtu lieki.

Kāpēc jādzird?

Gundars Zaburdajevs, Intro.lv žurnālists: Ewert and the Two Dragons ir jādzird gan gadījumā, ja vēl nav sanācis pievērst uzmanību viņu jaunākā albuma dziesmām, gan tad, ja to zini no galvas — grupa ir stabila vērtība Baltijas mūzikas dzīvē, palīdzot tās popularitāti izvest arī ārpus tās robežām, līdz ar to droši jāsaka, ka pārbaudīt Ewert and the Two Dragons kvalitātes katru reizi ir visai patīkama nodarbe.

Normunds Vucāns, Intro.lv žurnālists: Positivus ir bijis tiešs apliecinājums tam, cik strauji no gada uz gadu auguši Ewert and the Two Dragons. Viņi ir spējuši no festivāla mazākās skatuves uzrāpties līdz pašai lielākajai, uz kuras šogad kāps kā vienas no galvenajām pasākuma zvaigznēm. Varbūt ne pēc sava vārda, bet pēc cilvēku atsaucības pavisam noteikti. Es stipri šaubos, vai visu laiku populārākā Igaunijas grupa sava priekšnesuma laikā pārsteigs publiku ar jebko, taču viņiem tas arī nav nepieciešams. Līdzīgi kā Prāta vētra, arī Ewerti necenšas eksperimentēt, bet gan augstā līmenī dara savu lietu, kas aizrauj skatītājus, un tieši pūļa ietekmē koncertus izbauda arī tie, kam viņu mūzika it kā nepatīk.

Lauris Anstrauts, Intro.lv žurnālists: Parasti Positivus festivālā uz Baltijas mākslinieku koncertiem ierodos tikai tad, ja programmā tobrīd nav nekā interesējoša no tālākiem viesiem vai arī vienkārši garāmejot, jo tos visus ne pārāk tālā nākotnē taču varēs redzēt atkal. Tikmēr Everts ar saviem pūķiem pie otrā albuma ir sasnieguši jau tādu līmeni, ka dzimtajā zemē un otrajās mājās — Latvijā — vairs nekoncertē tik bieži kā agrāk, un viņus laikam droši var nosaukt par Baltijas veiksmīgāko grupu (tieši grupu, jo lietuviešu producents Ten Walls panākumu ziņā viņus ir apsteidzis). Tieši tāpēc arī droši vien ir vērts aiziet uz viņiem palūkoties — uz nākošo iespēju viņus redzēt var nākties nedaudz pagaidīt.

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus 2015 sērijas raksti:

St. Vincent

Basement Jaxx

Charli XCX

Placebo

Jungle

Everything Everything

Jack Garratt

Tropics

Lamb

East India Youth

Warpaint

Kasabian

Elegantas un plašas nojumes mājai, dārzam un pasākumiem

http://www.averto.lv/lv/nojumes-un-lapenes/

Averto nojumju labās īpašības:

Ātri uzstādāmas un nojaucamas.

Izgatavotas no izturīgiem un ūdensnecaurlaidīgiem materiāliem.

Mūsu klienti apmierināti ar lietojamības laiku.

Plašs izmēru un krāsu piedāvājums.

Uzstādāmās uz dažādām, arī nestabilām virsmām.

Zemas cenas.

Averto 2015. gada 3. jūnijā, 17:44

Dažādu izmēru kvalitatīvas teltis par labām cenām

http://www.averto.lv/lv/teltis/

Kāpēc izvēlēties mūsu teltis?

Piedāvājam dažādas ietilpības teltis.

Stabilas, ērti uzstādāmas uz nelīdzenas virsmas.

Telts grīda un sānu malas pilnībā aizsargā no mitruma.

Kvalitatīvs materiāls – ar īpašu vielu piesūcināts poliesters, kas nodrošina augstu ūdens necaurlaidību.

Optimāla gaisa cirkulācija.

Papildus piedāvājam guļammaisus un matračus.

Ātra piegāde.

Averto 2015. gada 3. jūnijā, 17:45

Tavs komentārs