Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2015 - Public Access T.V.

Intro, 2015. g. 3. jūlijā

Līdz Positivus festivālam atlikušas vien divas nedēļas, tāpēc arī Ceļš uz Positivus nenovēršami ieiet finiša taisnē. Šo gājienu sākam ar jaunajām Ņujorkas sensācijām Public Access T.V..

Kas?

Public Access T.V. karjeras attīstība ir gandrīz vai pelnrušķītes stāsts. Grupas līderis Džons Īterlijs 16 gadu vecumā pameta mācības vidusskolā, lai no Nešvilas pārvāktos uz Ņujorku un tur censtos kļūt par mūzikas zvaigzni. Viņš piedalījās dažādos projektos, līdz 2014. gada janvārī satika trīs līdzgaitniekus, ar ko dibināt grupu, uzrakstīja pirmās dziesmu skices, no kurām vienu ar nosaukumu Monaco arī izdeva.

Jau pirmo dziesmu noķēra teju visi pasaules lielākie mediji, tā vienā mirklī padarot Public Access T.V. par nākamo lielo grupu no Ņujorkas. Kas interesanti, jau pēc singla izdošanas viņi nospēlēja pirmo koncertu, bet vēl pēc mēneša devās uz Lielbritāniju. Tur bija paredzēti vairāki koncerti festivālos, bet, lai tiem sagatavotos, grupa uzstājās mazos bāros ar dažādiem segvārdiem. Darbs vasarā arī nobruģēja apvienības ceļa līdz pirmajam oficiālajam singlam In The Mirror.

Šī gada maijā kolektīvs izdeva pirmo EP ar nosaukumu Public Access EP, kam sekoja iespēja divos šovos Londonā iesildīt The Strokes. 2015. gada vasara tiks aizvadīta, uzstājoties festivālos visā pasaulē, bet rudens pusē, visdrīzāk, tiks pabeigts darbs pie debijas albuma.

Ko spēlē?

Public Access T.V. mūziku vislabāk varētu raksturot kā mūsdienīgus The Strokes debijas laika ideju pārmantotājus. Grupas skanējumā ir ietverts labākais no dažādiem rokmūzikas žanriem, kas vairākiem pat gana prestižiem kritiķiem licis kolektīvu dēvēt par kārtējiem ģitārmūzikas glābējiem.

Viens no precīzākajiem mūziķu veikumu salīdzinājumiem varētu būt ar 2013. gada Positivus viesiem Palma Violets, kam arī ticis piedēvēts gan ģitārmūzikas glābēju gods, gan lieliskas dzīvās rokgrupas tituls.

Kāpēc jāredz?

Staņislavs Fisenkovs, Intro.lv žurnālists: Positivus organizatori katru gadu cenšas uz festivālu aicināt jaunos talantus, kuri jau drīz, iespējams, kļūs lieli un koncertēs arēnās visapkārt pasaulei. Viens no labākajiem piemēriem šajā gadījumā ir īru grupa Two Door Cinema Club. Salacgrīvas festivālā bija viņu pirmais koncerts ārpus Britu salām, bet šobrīd viņi jau izpārdod vienu koncertu pēc otra. Šogad festivālā mākslinieku ar potenciālu nākotnē ir daudz un tostarp jāmin amerikāņi Public Access T.V. Šie ņujorkieši spēlē stilīgu indie ģitārmūziku, kas jums var atgādināt arī pagājušā gadsimta otrās puses poproku. Gada pirmajos mēnešos ārzemju mūzikas preses uzmanība šim kolektīvam arvien pieaug, kas ir viens no faktoriem, kas norāda uz grupas iespējamajiem panākumiem nākotnē. Positivus festivāls ir vieta, kur katram ir dota iespēja atklāt rītdienas zvaigznes, tāpēc nav ieteicams palaist garām Public Access T.V. uzstāšanos.

Gundars Zaburdajevs, Intro.lv žurnālists: Public Access T.V. ir grupa, kura, ļoti iespējams, nekad nesasniegs lielas virsotnes un nebūs zināma visā pasaulē, taču šis viegli klausāmais indie pavisam noteikti dos viņiem stabilu fanu bāzi un iespēju uzstāties daudzos jo daudzos festivālos — varētu pat teikt, ka tieši tur ir viņu vieta. Grupas formula ir vienkārša un nebūt ne unikāla, bet pavisam noteikti pārbaudīta, kas nozīmē, ka arī Positivus laikā aizstaigāt līdz Public Access T.V. koncertam par ļaunu nenāktu — spilgts pierādījums tam, ka mūzika var izraisīt ļoti platu smaidu.

Normunds Vucāns, Intro.lv žurnālists: Tas, kāpēc Public Access T.V. pagaidām ir tik ļoti mazzināmi, man ir patiesa mīkla, jo savu lietu apvienība pieprot vienkārši fantastiski, radot teicamu ģitārmūziku, par kuru nedaudz skadīgi pat savos labākajos gados varētu palikt arī The Strokes. Manā prātā starp šīm abām apvienībām ir neizsakāmi daudz līdzību, tāpēc ir patiešām lieliski, ka mums būs iespēja baudīt ņujorkiešus Salacgrīvā, jo domāju, ka nākamajā reizē, kad viņi viesosies Latvijā, Public Access T.V. būs daudz skaļāks vārds.

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus 2015 sērijas raksti:

St. Vincent

Basement Jaxx

Charli XCX

Placebo

Jungle

Everything Everything

Jack Garratt

Tropics

Lamb

East India Youth

Warpaint

Kasabian

Ewert And The Two Dragons

Rival Sons

Ghostpoet

Super Besse

Tavs komentārs